Zubři ztratili dvoubrankové vedení a poprvé padli, Vsetín rozhodl v deváté sérii nájezdů

P ř e r o v – Velmi rychlým tempem už příprava doběhla k třetí zápasové prověrce, na kterou na zubří kolbiště dorazil Vsetín, nováček WSM ligy. Přerov sice jako první inkasoval, ale po obratu se dlouhou dobu držel ve vedení. Dvougólový náskok však Zubři ztratili a konečný verdikt tak padl až v napínavé nájezdové loterii. Přetahovanou rozsekla devátá série, ve které Slováček rozhodl o porážce Zubrů 3:4.
přát., úterý 8.8.2017
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
3:4sn
(2:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Š. Kratochvíl (Plášek), 17. Pšurný (Procházka, Koblar), 32. Plášek (Malina, Koblar) – 6. Markovič (Slováček, Hruška), 40. Hruška (Teper), 54. Vávra (Robinson), rozhodující nájezd Slováček. Rozhodčí: Zbořil – Navrátil, Novotný. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1348. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Šimboch – Novotný, Padrnos, Malina, Adamík, Zbořil, Pala, Furch, Chmelíř – Plášek, Sýkora, Š. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Koblar – Dvořák, Berger, Navrátil – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík
Šurý – Ostrčil, Teper, Kuboš, Holomek, Janáček, Dundáček, Hryciow, Weintritt – Slováček, Hruška, Markovič – Vítek, Šilhavý, Kajaba – Robinson, Vávra, Březina – Vrána, Hořanský, Rufer

Utkání začalo pěkně zostra. První přerovskou střelu měl na svědomí Plášek, puk jeden ze vsetínských beků ztečoval do ochranné sítě. Po vhazování v hostujícím obranném pásmu pálil Malina a gólman Šurý si připsal premiérový úspěšný zákrok. Vsetín poprvé zahrozil prostřednictvím Březiny, jenž se obtočil kolem branky a snažil se do ní černou pryž zasunout. Juraj Šimboch chytající za Zubry v přípravě vůbec poprvé se ale překonal nenechal. Poradil si také s obdobným zakončením Kajaby a ranou Vítka od levého mantinelu.

Na světelné tabuli běžela šestá minuta a Vsetínští se ujali vedení. Slováček přihrál na pravý kruh Jaroslavu Markovičovi, jenž svižným pokusem prostřelil přesouvajícího se Šimbocha. Přerované se snažili rychle vyrovnat, tlak tria Pšurný-Procházka-Koblar ani dvě střely Paly však branku ještě neznamenaly. Skórovat se povedlo až v 16. minutě Šimonu Kratochvílovi, jenž po střele Pláška doslova došťoural kotouč za Šurého záda. Vzápětí Zubři skóre otočili. Procházka našel zpoza branky najetého Romana Pšurného, proti jehož střele se vsetínský muž s maskou nestihl včas přemístil. Na druhé straně ještě před první sirénou zatopil přerovské defenzívě Hořanský, jehož lehká střela zápěstím zazvonila o levou tyč.

Vstup do druhé třetiny se domácímu celku podařil. První útočné trio se usadilo v útočném pásmu a slibně vypadala i možnost Pšurného. Ten dorážel u pravé tyče, kam se ale dobře přitiskl Šurý. Do obrovské šance se v 22. minutě dostal Robinson, který jel sám na Šimbocha. Strážce přerovské svatyně se však proti jeho forhendovému blafáku parádně roztáhl a touš betonem vyrazil mimo. O šest minut později se před vsetínského gólmana z pravé strany protlačil Plášek, puk ovšem po zemi nasměroval vedle.

V 32. minutě už to však domácímu matadorovi vyšlo. Do předbrankového prostoru k němu doputovalo nahození Maliny od modré čáry, přičemž Karel Plášek zachoval chladnou hlavu a zblízka napálil puk do sítě. Další přerovský gól mohl přidat Dvořák, jeho střelu z pravého kruhu Šurý vytěsnil na zadní mantinel. Chvíli poté jeli Markovič se Slováčkem sami na jediného zubřího zadáka. Mikuláš Zbořil ovšem předvedl pohotový úsudek a černou pryž směřující na Slováčka ve spolupráci s Šimbochem odklidil mimo zónu nejvyššího nebezpečí. Krátce před koncem druhého dějství se Vsetínu naskytla výhoda přesilovky, kterou osm a půl sekundy před odchodem do kabin zužitkoval. Ránu Tepera od modré čáry Šimboch vyrazil k Radimu Hruškovi, jenž se nerozpakoval a vystřelil přímo do pravé šibenice.

Zkraje poslední periody nebezpečně střílel Zbořil, Šurý s pomocí svých kolegů z obrany situaci ustál. V 44. minutě přihrál Slováček doprava Markovičovi, jehož pokus Šimboch vyrazil nad. Po faulu na Furcha se Přerov dočkal přesilovky, v níž dobře pálili Sýkora i Novotný. Po zakončení Sýkory z pravé strany dokonce puk poskakoval u levé tyče vsetínské klece, přes brankovou čáru ale nepřešel. V 52. minutě se do slibné příležitosti řítili Navrátil s Bergerem, proti střele druhého jmenovaného se povedeným zákrokem prezentoval Michal Šurý.

Dvě minuty nato se Vsetínu povedlo jednobrankové manko smazat. V mezikruží se k střeleckému pokusu prodral Tomáš Vávra a kotouč skončil pod břevnem Šimbochovy branky. V závěru řádné hrací doby scházel Šimonu Kratochvílovi kousíček, aby na Šurého usměrnil pas z levé strany. Lépe si vedl Ľubomír Malina, jehož ránu od modré čáry zastavila až lapačka hostujícího gólmana.

O vítězi duelu musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich za Přerov uspěli Kovařík s Bergerem, za Vsetín se zase trefili Teper a Kajaba. Jako rozhodující se ukázala devátá série, v níž se Ondřej Slováček vytasil s fintou a lá Peter Forsberg, na kterou byl Juraj Šimboch krátký.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Byla to pro nás první vážnější prověrka. Na to, že je začátek sezony, šlo z obou stran o kvalitní utkání. Samozřejmě se v něm ukázala řada chyb, které jsou hráči schopni vytvořit pod větším tlakem, než na ně byl vyvíjen doposud. Myslím si, že tyto věci zápas rozhodly.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Máme sice začátek srpna, ale na tyto poměry se hrál slušný hokej. Každý chvilku tahal pilku a remíza po 60 minutách byla spravedlivá. Nájezdy byly spíše pro pobavení diváků. Máme v mužstvu ještě pořád dost kluků na zkoušku, takže jsme rádi, že jsme je viděli v těžkém zápase. Vítězství nás těší, jelikož Přerov má dobrý tým a i letos bude podle mě ve WSM lize patřit k těm lepším.