Zubři zlomili sérii neúspěchů, Frýdek odjel s prázdnou

P ř e r o v – Po čtyřech neúspěšných zápasech se přerovským hokejistům podařilo konečně znovu naplno zabodovat a potěšit všechny příznivce vítězstvím. Do utkání s Frýdkem-Místkem nastupoval Přerov s jasným cílem zvítězit, protože jakákoliv další ztráta už by byla velmi nepříjemná. Zubři tentokrát předvedli disciplinovaný výkon a díky gólu v poslední minutě úvodní třetiny, kdy využili přesilovku, z nich spadla veškerá nervozita. Rozhodující náskok modrožlutých se zrodil po dalších dvou gólech v prostřední části a v závěru už skóre doznalo jen kosmetické změny po jedné trefě na každé straně. Přerov zvítězil 4:1 a před dalším domácím duelem s Bobry si hodně spravil chuť a náladu.
25.kolo, sobota 3.12.2011
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Vlček (Sedlák, Hanák), 22. Sedlák (Pala, Kolařík), 33. Kotásek (Hanák), 57. Sedlák (Zbořil) - 54. Hrubý (Štubňa, Kudláček). Rozhodčí: Mech - Černý, Kříž. Vyloučení: 4:9, navíc Láníček (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest, J. Sluštík (Frýdek-Místek) trest do konce zápasu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Buly: 26:38 Střely: 61:29 z toho na branku: 43:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Tihlář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář, Pospíšil, Drábek - Kotásek, Hanák, Blinka - Kočara, Ditrich, Goiš - Brančík, Sedlák, Kolařík - Zbořil, Kundrátek, Coufal - Černý
Láníček - Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Hrubý, Krutil, Mach, Gančarčík, Kabeláč, Rozum, Diviš, J. Sluštík, Matysz, Štubňa, O. Sluštík, Gogolka, Číhal, Mareček

Utkání s Frýdkem-Místkem bylo pro domácí Zubry hodně důležité. Proto na soupeře vyrukovali s aktivní hrou a během první třetiny si neustále drželi převahu. Láníček v brance tak byl zasypán solidním počtem střel, jenže Sedlák ani Kolařík v úvodu neuspěli. První jmenovaný následně na chvíli tlak přerovského týmu po faulu snížil, ale frýdečtí hokejisté svou přesilovku nesehráli vůbec dobře. Tihlář musel likvidoval pouze střelu Macha, kterou bez problémů zachytil.

V plném počtu byli domácí hodně nebezpeční, naráželi ale na brankáře Láníčka. Ve 13. minutě jej znovu prověřil Sedlák, i tentokrát bez úspěchu. Závěr prvního dějství si ale Frýdek-Místek hodně pokazil vyloučeními a byl za to potrestán. Po dvou faulech hrál Přerov přesilovku pět na tři, kterou v posledních vteřinách dělovkou od modré využil Vlček.

I druhou periodu zahájili Zubři s nadšením, což potvrdil Kotásek, ale tutovku před Láníčkem neproměnil. O minutu později už ale druhý gól přišel. Pala ostře střílel z prostoru těsně za modrou čárou a Sedlák bravurně tečoval. Ve 28. minutě diváky na stadionu roztleskal Zbořil, nový útočník v sestavě Zubrů. Jeho kličkovaná kolem obránců byla velmi pěkná a k dokonalosti jí už chybělo jen úspěšné zakončení.

Další minuty druhé třetiny pak přinesly opět sérii vyloučení na straně soupeře, kterou Přerov ovšem tentokrát nevyužil. Naopak mohl sám inkasovat, protože Kabeláč získal kotouč za obranou a uháněl sám na Tihláře. Díky skvělému zákroku jej ale nepřekonal, což fanoušci ocenili velkým potleskem. Krátce na to tleskali také Kotáskovi. Zkušený útočník Zubrů sice nejdříve svou tutovku před brankou nedal, ale poté nekompromisně skóroval z přečíslení, když zužitkoval Hanákovu přihrávku. Láníček byl při této akci naprosto bezmocný.

Třetí třetina přinesla na začátku dvě možnosti frýdeckého družstva. Tihlář ale o čisté konto nemínil přijít a proto vychytal Hrubého a náladu pokazil i dorážejícímu Kabeláčovi. Ve 45. minutě mohli být domácí ještě více spokojení. Najetého Hanáka totiž v sólové akci hosté faulovali a rozhodčí bez váhání nařídil trestné střílení. Při něm si ale přerovský forvard na bývalého spoluhráče nepřišel a stav zůstal stejný. Nezměnil ho ani Ondřej Sluštík, který ve 48. minutě střílel z mezikruží.

Čas ubíhal hostujícímu týmu hodně rychle, přesto ale Frýdek-Místek se ještě pokusil o malé drama. V 54. minutě se totiž díky dorážce Hrubého dostal kus černé gumy těsně za brankovou čáru a náskok Zubrů se ztenčil. Naštěstí ale jen na malou chvíli, protože Přerov si závěr v žádném případě nechtěl zkomplikovat. Čtyři minuty před koncem vybídl Zbořil ke vstřelení gólu Sedláka, který podruhé zamířil do toho správného místa. V posledních vteřinách se ještě pokoušel zmírnit vedení domácího týmu Krutil, leč jeho střela minula správný cíl.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na prvním místě bych chtěl dnes poděkovat divákům, kteří si našli cestu na stadion. Měli jsme špatné výsledky, proto jich moc nebylo. Frýdek-Místek podal celkem sympatický výkon, dobře napadal a byl hodně nepříjemný. Jsme rádi, že se nám podařilo zlomit prokletí jednoho gólu na zápas. V první třetině sice byla nervozita, ale pak už po gólu přišlo uklidnění. Výkon byl dnes mnohem lepší a já doufám, že půjdeme znovu nahoru a dostaneme se zpět do pohody. Chceme to potvrdit ve středu, kdy budeme hrát doma s Valašským Meziříčím.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Inkasovali jsme zbytečně v oslabení, což nás provází celou sezónu. To co dnes předvedl rozhodčí jsem ještě neviděl. V první třetině byla spousta dohraných soubojů a rukou v obličeji a ve třetí nepískl skoro žádný faul. Když hráči vidí, jak rozhodčí píská jednostranně, tak se to projeví na jejich psychice.