Zubři zdolali Karvinou i v odvetě, z jasného skóre však bylo na závěr ještě drama

K a r v i n á – Venkovní sérii zahájili Zubři na ledě Karviné, staronového účastníka ligy. Bez Davida Šebka a Zdeňka Sedláka, ale za to už opět s Davidem Šťastným, hrál přerovský tým o hodně důležité body. Během prvních dvou třetin se Zubři dobře prosazovali střelecky, měli více ze hry a vypracovali si vedení o čtyři góly. Ve třetím dějství ale zvolnili a povolili Karviné udělat ze zápasu ještě drama. Definitivu stanovil až gól do prázdné brány, a tak Přerov zdolal Karvinou letos i podruhé.
13.kolo, sobota 1.11.2014
HK Karviná - HC ZUBR Přerov
3:6
(1:2, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Szajter (Opravil), 48. Szajter (Zakuťanský, Jaroch), 52. Luka – 9. Dostálek (Šťastný), 11. Janota (Procházka), 27. Sakrajda (Pala, Popelka), 28. Málek (Andrýsek, Blinka), 33. Sakrajda (Goiš, Popelka), 60. Goiš (Osina, Sakrajda). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.
Volf (33. Vrba) – Milch, Foltýn, Szajter, Mládenka, Opravil, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Dýrr, Jaroch, Čintala, Deutsch, Malík, Kasperlík O., Kasperlík M., Zakuťanský, Juhász, Luka, Barnošák
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Blinka, Kolář, Málek - Kratochvíl M.

Přerovský tým začal aktivně, ale první obrovskou příležitost měla Karviná. V polovině šesté minuty obrana zapomněla na Foltýna, kterého Vojtek, při snaze vypíchnout puk, podrazil. Rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení, to ovšem domácí útočník zakončil hodně zbrkle jen do hrudi gólmana. Zubři poté ohrozili bránu střílejícím Janotou, ale gól přišel až z další šance. Šťastný přenechal puk před bránou Vlastimilu Dostálkovi a ten už nezaváhal.

O dvě minuty později hrál Přerov přesilovku a bleskově ji využil. Na modré se znovu napřáhl Michael Janota a puk zamířil nechytatelně k tyči. Závěr prvního dějství si modrožlutí zkomplikovali. Nechali hodně prostoru před bránou Jakubu Szajterovi, který neměl problém zakončit.

Druhá třetina byla ze strany Zubrů velmi dobrá. Podařilo se jim přežít krátké oslabení ve třech a hned po něm udeřili. Na konci rychlé souhry byl Petr Sakrajda, jehož rána z mezikruží znamenala stav 1:3. Brzy bylo v přerovském táboře ještě veseleji. Do útočného pásma totiž vtrhl Matěj Málek a střelou přes obránce navýšil vedení.

Domácí se snažili korigovat Barnošákem, který si po Opravilově přihrávce vylámal zuby na Vojtkovi. To Zubři měli náboje ostré a jeden znovu vytáhl Petr Sakrajda. Goiš mu krásně naservíroval kotouč a po prudké střele se brankář Volf nechal vystřídat Vrbou. Karviná opět v závěru třetiny mohla snížit. Luka našel rozjetého Foltýna, a protože ho Andrýsek podrazil, jel karvinský forvard podruhé trestné střílení. Tentokrát si počínal lépe, jenže radost mu sebrala tyčka.

Na startu třetí „dvacky“ vedl Přerov o čtyři góly, ale jeho náskok se ztenčil. Zubři začali hrát vlažněji, z čehož Karviná dvakrát těžila. Na 2:5 snížil tečí Zakuťanského střely Jakub Szajter a další přiblížení zařídil posléze ostrostřelec Vladimír Luka, který si v přesilovce sjel mezi kruhy a vymetl růžek brány.

V dramatickém závěru museli Přerované řešit ještě dvě oslabení. Hodně jedovatě střílel Juhász a po něm to opět zkoušel Luka s Martinem Kasperlíkem. Uklidnění mohl Zubrům dát únik Dostálka, který však na Vrbu nevyzrál, proto konečný výsledek stanovila až poslední minuta. Risk bez brankáře domácím vůbec nevyšel. Přerov vyhrál buly, Osina ometl kotouč okolo mantinelu na rozjetého Jiřího Goiše a ten pohodlně trefil prázdnou bránu.

Roman Sedlák (SK Karviná): Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že to zkusíme na dvě lajny. Předtím jsme hráli na všechny čtyři. Začalo nám to jít, snížili jsme na 3:5 a mohlo to být ještě zajímavé, kdybychom v závěru zužitkovali jednu z přesilovek. Už jsme to však nezvládli. Celkově ale Přerov zvítězil zaslouženě. Dvě třetiny byl mnohem lepší, přehrával nás v situacích jeden na jednoho. To nám stále dělá problémy. Kluci se ještě nesrovnali s tím, že druhá liga je fyzicky náročnější než krajský přebor, který se tady dlouho hrál.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Měli jsme s hráči po úterní porážce debatu. Proto byl přístup k zápasu lepší. Od první minuty jsme bojovali a rvali se o výsledek. Oproti soupeři jsme si vytvořili mnohem více gólových šancí a výsledek byl po druhé třetině už téměř rozhodnutý. Zbytečnými fauly jsme si však sami udělali problémy. Soupeř snížil, ale naštěstí ten konec dopadl dobře. Musíme se koncentrovat celých šedesát minut a nebýt nesmyslně vylučovaní. Se silnějším soupeřem by se nám ten závěr mohl hodně vymstít.