Zubři zdolali Jestřáby v nájezdech a postupují!

P r o s t ě j o v - Druhý zápas čtvrtfinálové série play off odehráli Zubři na ledě svého hanáckého rivala Jestřábů z Prostějova. Zápas začal Přerov sice vyloženými šancemi, ale neproměnil je, naopak Jestřábi své první obrovské příležitosti využít dokázali a brzy vedli o dva góly. Ochromení Zubři se vzpamatovali až po přestávce, kdy vstřelili kontaktní gól. Přesto domácí ještě dlouho měli více ze hry. V poslední třetině Zubři zvýšili snahu, ale souvislejší tlak měli jen v přesilovkách. Už se zdálo, že se Zubrům už vyrovnat nepodaří, ale 29 sekund před konečnou sirénou Zubři dokázali vyrovnat dokonce v oslabení. V prodloužení přečkali další oslabení a díky gólu Marka Ditricha v nájezdu získali do série druhý rozhodující bod. Postupují tak do semifinále play off. O jejich dalším soupeři se rozhodne až v sobotu.
ČF2, čtvrtek 17.2.2011
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:3sn
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Meidl (Kolibár, Coufal), 8. D.Šebek (Šimo, Zbořil) - 24. Kotásek (Kolařík), 60. Ševčík (Faltýnek), rozhodující nájezd Ditrich. Rozhodčí: Pokorný - Lukš, Musil. Vyloučení: 10:9 navíc Kotásek 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3153. Buly: 48:33. Střely: 43:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3 sn.
Sedlář - Peštuka, Kolibár, Doseděl, Staněk, Halouska, Paška, Jedlička - Šimo, Zbořil, Stejskal, Žajgla, Coufal, Šebek D., Meidl, Zachar, Smejkal, Čuřík, Duba, Kryl, Bartošek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Musil, Osin, Vlček, Valenta, Ferenc, Novajovský - Kolář, Sprušil, Ševčík - Kočara, Kolařík, Kotásek - Menšík, Sedlák, Ditrich - Kohút, Sršeň, Kundrátek

K odvetnému utkání na led Jestřábů přijeli Zubři bez nemocného Pavla Hanáka. Dnes jej zastupoval v druhé lajně Jan Kolařík a tuto úlohu zvládl na výbornou. Ve třetí lajně se na jeho postu objevil Lukáš Menšík.

Zubři začali zápas velkým náporem. Hned po 17 sekundách hry se do prvního sólového najezdu dostal Ševčík, ale při zakončení mu puk sjel z hole. Jen o minutu později se protlačil až od obranné modré čáry před Sedláře Kolařík a ani teď se ještě skóre neměnilo. Jen o přibližně minutu později stejný hráč obešel Meidla a vyzkoušel Sedláře podruhé. Teprve ve 4.minutě se dostali do první příležitosti také domácí a ti jí nepohrdli. Coufal přihrál zpoza branky až za kruh Kolibárovi, který našel na kraji druhého kruhu Meidla a ten zamířil přesně na skulinu mezi tělem Tihláře a levou tyčí - 1:0. Nápor Zubrů tak drsným způsobem skončil a převahu získali domácí hráči. Přesně v polovině 8.minuty si počíhal u útočné modré čáry prostějovský D.Šebek a ze sólového nájezdu střelou pod břevno zvýšil stav už na 2:0. Na počátku 10.minuty rozhodčí Pokorný zvedl ruku a ponechal domácím výhodu. Při ní si ale domácí špatně přihráli a puk poměrně rychle směřoval do opuštěného "hnízda" Jestřábů. V poslední chvíli, téměř na brankové čáře, jej stačil ale zastavit Halouska. Po přerušené hře hráli tedy Jestřábi přesilovku a třetí gól visel dlouho na vlásku. Zvlášt tehdy, když krátce poté, co se vrátil do hry vyloučený Faltýnek, rozhodčí vyloučil během 31 sekund další dva Zubry. Tihlář ale prokázal své mistrovské kvality. Ani Šimo, ani Duba jej z bezprostřední blízkosti nepřekonali. Tlak Jestřábů sice trochu zeslábl během jejich dvou oslabení, ale Meo se před Sedláře na delší dobu během nich téměř nedostalo. Do šaten se šlo tedy za celkem odpovídajícího stavu 2:0.

Začátek druhé třetiny však Zubrům vyšel. Pro změnu měli více šancí, byť ne vyložených, nejdříve domácí. Po 3 odehraných minutách ale Kolařík vyslal do sólového nájezdu Kotáska a ten střelou k levé tyči snížil na 1:2. Dalších 8 minut se hrálo celkem rovnoměrně na obě strany, během nichž si slušné šance vytvořili třeba Sprušil a Ševčík. Od poloviny třetiny ale zase začali útočit více domácí a Tihlář si oproti Sedlářovi na nedostatek práce stěžovat nemohl. Jestřábi například zahodili ve 31.minutě přečísleni 2 na 1, o půl minuty později zlikvidoval přerovský gólman i velkou Šimovu příležitost. Zubrům nepomohla ani přesilovka za vyhození puku Jestřáby z vlastního obranného pásma. Teprve v samotném závěru třetiny se Zubři znovu dostali častěji před Sedláře, ale vytěžili z toho jen faul a následné vyloučení Duby.

V poslední třetině Zubři zvedli iniciativu a šance byly k vidění na obou stranách. Nejvíce v tu chvíli ovlivňovaly hru přesilovky, při nichž si oba týmy dokázaly puk držet na svých hokejkách delší dobu. Žádnému celku se je ale nepodařilo využít. Docela blízko bylo Meo k vyrovnání ve 49.minutě. Přerovská část publika už se začala hlasitě radovat, když Faltýnek trefil síť prostějovské svatyně. Bohužel však jen z vnější strany. Tři minuty před koncem byli vyloučení domácí. Po odehrané minutě se ale o ni Meo připravilo faulem Koláře. V poslední minutě se vrátili domácí na led do plného počtu a zdálo se, že oslabení Zubři už nebudou mít šanci dokázat něco s výsledkem udělat. Ale to se někteří přerovští diváci, kteří už předčasně odcházeli, hodně spletli. Vzápětí totiž vznikl před Sedlářem zmatek. Faltýnek vystřelil zpoza hráčů z prostoru mezi kruhy, Sedlář puk vyrazil jen do boku k Ševčíkovi a ten měl před sebou z velké části odkrytou branku - 2:2. Domácí dělilo v tu chvíli od výhry pouhých 29 sekund.

Prodloužení ale zahájili Zubři oslabením 3 na 4 a domácí získali převahu. Během deseti minut, které v play off trvá prodloužení, si tak Jestřábi tlakem vynutili ještě jednu další přesilovku a Meo se muselo hlavně bránit. Výsledek však udrželo a rozhodovaly nájezdy. Jako první se rozjel Duba, ale Tihláře neprostřelil. Podobně ale dopadl na druhé straně i Kolařík. Při druhém nájezdu domácích vypíchl Tihlář holí puk z hokejky Meidlovi. Za Meo to jako druhý zkoušel Kotásek, ale Sedlář jeho střelu vyrazil nad branku. Poslední pokus Prostějova absolvoval Smejkal, ale Tihlař složil tuto zkoušku opět na jedničku podtrženou. Naopak Ditrich zamířil přesně pod břevno a Sedlář byl na jeho střelu krátký -2:3 n

Zubři tak vyhráli na nájezdy 3:2 a postupují do semifinále play off. Sobotní zápas se tedy v Přerově už hrát nebude a další zápas na přerovském ledě se bude hrát až ve středu 23.2.2011, pokud postoupí alespoň jeden celek z dvojice Orlová, Havířov. Pouze kdyby nepostoupil žádný z nich, hrálo by se v Přerově už v pondělí 21.2.2011 proti Novému Jičínu. Se semifinálovým soupeřem vás seznámíme na našich stránkách v neděli po obědě.