Zubři zaslouženě vyhráli ve Frýdku a drží si vedení

F r ý d e k - M í s t e k  - 1.třetina patřila Zubrům, domácí se sice snažili střílet ze všech pozic, vyložené šance si ale vytvářeli prakticky jen hosté. Dvě z nich dokázali přibližně v polovině třetiny využít. 2.třetina již byla vyrovnanější, do větších šancí se dostávaly už oba celky, ale nikdo nedokázal žádnou využít. Domácí však značně přitvrdili hru a Zubři si nic nenechali líbit. Až do konce utkání se tudíž nadměrně vylučovalo. Ve 3. třetině se hned v úvodu schylovalo k dramatu, protože domácí tým využil svou přesilovou hru. Přibližně v půli třetiny se ale podobný úspěch povedl i Zubrům a vrátili skóre do odpovídajících mezí. V posledních 10 minutách už trestná lavice zvláště na domácí straně takřka nevychladla a Frýdek se tak svou nedisciplinovaností sám připravil o možný závěrečný nápor.
37.kolo, středa 30.1.2013
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 41. Rozum (Škatula) - 8. Pala (Sedlák, Hanák), 10. Brančík (Ditrich), 49. Hanák (Kundrátek). Rozhodčí: Fiala - M.Vengřín, Záviský. Vyloučení: 15:11 navíc Krutil (FM) 10 min. OT a Ferenc (Pře) OT do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 34:50. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Chvostek D. - Gajda, Teper, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Šimkovič, Gogolka, O.Sluštík, Škatula, P.Slovák, Rozum, Kopún, Suchý, J.Slovák, Balčík, Štubňa, J.Sluštík, Kelner, Tomis.
Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Kundrátek, Hanák - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Sprušil, Blinka, Kolář - Vaněk.

Sestava Zubrů doznala oproti hanáckému derby určité změny a to oběma směry. Do ní se už vrátil Pavel Hanák a zařadil se do prvního útoku, v němž naopak navíc chyběl Jiří Goiš. Kromě něj se muselo mužstvo stále ještě obejit bez Martina Vojtka, Daniela Faltýnka a Matěje Málka.

Hned v úvodu utkání se mohli Zubři ujmout vedení, když po 22 sekundách se protlačil přes domácí obránce do sólového nájezdu Kundrátek, ale brankář Chvostek dobře zasáhl. Bezgólový stav se nezměnil ani o 3 minuty později při přesilovce Frýdku, který si sice dokázal vybojovat útočné pásmo, ale do větší šance ho Meo nepustilo. Naopak hned po jejím skončení se přelila hra před Chvostka a ten se měl co ohánět. Nejprve z prostoru mezi kruhy jej zasáhl v 7. minutě Blinka do masky, o minutu později už ale Radomír Pala propálil tvrdou střelou vše co mu stálo v cestě a puk prošel mezi Chvostkovými betony až do sítě - 0:1. Nápor Zubrů pokračoval a o pouhých 40 sekund po Sprušilově dělovce zachránila domácího gólmana horní tyč. Tři sekundy před vypršením 10. minuty udeřilo podruhé. Ditrich zpoza branky dobře přihrál před ni Richardu Brančíkovi a ten střelou po ledě překonal domácího gólmana podruhé - 0:2. Tlak Zubrů nemohli domácí nijak zastavit, museli si pomáhat fauly a tak si ještě do konce třetiny zahráli Zubři dvě přesilovky. Během té první se ve 13. minutě po závaru před frýdeckou brankou objevil před její nekrytou částí Hanák. Při střele z první však zamířil opět do tyče. O dvě minuty později nevyužil další čistou šanci z prostoru mezi kruhy Tomeček. Ani ve druhé přesilovce Zubrů mezi 17. a 19. minutou nebyla o jejich šance nouze, byť už ne tak výrazné. Obraz hry se změnil až v posledních 90 sekundách třetiny, během nichž hráli domácí přesilovku 4 na 3. Tři sekundy před sirénou si vytvořili prozatím největší šanci, když se před Sklenářem objevil volný P.Slovák. Puku v cestě do sítě zabránil pohotový Sklenářův zákrok. Stav 0:2 průběhu první třetiny vůbec neodpovídal, Zubři mohli vést klidně daleko více.

V úvodu druhé třetiny domácí tým dohrával přesilovku 4 na 3 a těsně po jejím skončení se dostal v kruhu do velké šance nekrytý Balčík. Měl před sebou z velké části odkrytou přerovskou svatyni, Sklenář se však vynikající rychlostí stihl včas přemístit a skóre se nezměnilo. Ve 24. minutě měl při přesilovce gól na holi v prostoru mezi kruhy Kolář, ale i Chvostkův zákrok byl špičkový. Jen o minutu později po dělovce Paly už sice kapituloval, potřetí v zápase ho však zachránila tyč. Hra se poté začala dost měnit. Domácí značně přitvrdili hru, dveře trestné lavice se začaly často otevírat a oba týmy se často bránily v oslabení. Hra se i poměrně dost kouskovala. Změna herního stylu Frýdku trochu pomohla, Zubři již neměli tak výraznou převahu jak v první třetině. Přesto se ve 33. minutě do přečíslení 2 na 1 dostal Sakrajda s Brančíkem. Po zakončení přerovské devětadvacítky se už hrstka přerovských fanoušků radovala z gólu, jenže předčasně, puk zasáhl jen boční síť. O tři a půl minuty později se ještě dokázal před Chvostkem uvolnit Kundrátek, ale ani teď červené světlo nezasvítilo. Domácí hrozili hlavně ve svých přesilovkách. Při jedné z nich ve 40.minutě pořádně vylekal přerovské hráče v podobné situaci jako v závěru první třetiny P.Slovák, ale i tentokrát Sklenář své spoluhráče podržel. Do šaten se tak šlo za stále stejného stavu 0:2.

Co se však domácím nepodařilo ke konci druhé třetiny, dokázali po 30 sekundách té třetí. Škatulou prudce vypálený puk od modré čáry sice Sklenář dokázal vyrazit, na dorážku Petra Rozuma už však neměl šanci - 1:2. Díky jen těsnému vedení si teď Zubři nemohli dovolit riskovat unáhlenými útočnými akcemi. Snažili se hlavně nechybovat v obraně a přecházet do rychlých brejků. Jeden takový se jim podařil ve 45. minutě, kdy se do přečíslení 2 na 1 dostal s Brančíkem tentokrát Hanák. Zakončoval opět prvně jmenovaný, ani tentokrát však nemířil přesně. Domácí s tvrdostí nepolevili a ve 48. minutě hráli další oslabení. Přesto při něm měli na hokejce vyrovnání, když Zubři krátce po jeho začátku neudrželi útočné pásmo a do útočné akce utekl Zubrům Gogolka. Sklenář však "vytáhl z rukávu" perfektní semafor a zimní stadion jen smutně zavzdychal. Potvrdilo se tak otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš". Jen o 23 sekund později při téže přesilovce vypálil z velké dálky Pavel Hanák a síť domácích hráčů se vlnila potřetí - 1:3. Navíc Chvostek po inkasované brance napadl před svou svatyní Sedláka a díky tomu umožnil Zubrům hrát další dvě minuty přesilovku. Do poslední vyložené šance se dostali domácí v 52. minutě, když po Gajdově střele zazvonila tyč u Sklenářovy svatyně. Pak už toho k vidění až do konce zápasu mnoho nebylo. Víc se diskutovalo a faulovalo než hrálo, většinou šlo sice o souběžné tresty, ale v posledních třech minutách už zpytovali svědomí na trestné lavici za zbytečné fauly jen domácí a Zubři si výsledek zápasu v přesilovce, 39 sekund i dvojnásobné, už snadno pohlídali. Vyhráli zcela zaslouženě 1:3 a díky tomu si stále drží v tabulce vedoucí pozici.