Zubři zakončili říjen výhrou, doma skolili Ústí nad Labem i ve druhém zápase

P ř e r o v - V posledním říjnovém zápase se přerovští hokejisté na domácím ledě střetli s Ústím nad Labem. Hanákům zajistili dvoubrankové vedení Václavek s Pláškem. Hosté sice ve třetí třetině snížili, triumf Zubrů ale krátce před koncem pojistil trefou do prázdné branky Sýkora. Přerov porazil Slovan 3:1 a v aktuální sezoně na něj vyzrál i podruhé.
19.kolo, pondělí 30.10.2017
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Václavek (Navrátil, Plášek), 40. Plášek (Pala, Chmelíř), 60. Sýkora (Novotný, Čáp) – 51. Merta (Husák, Bernad). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Bryška, Konvička. Vyloučení: 6:9, navíc Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1592. Střely na branku: 42:14. Zblokované střely: 4:5. Hity: 7:1. Vhazování: 47:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Procházka, Pšurný, Berger – Sýkora, Šlahař, Goiš – Koblar, Gago, Dvořák – Plášek, Václavek, Navrátil
Soukup – Bernad, Hrdinka, Husák, Vágner, Brož, Hes, Mlčoch, Vaněk – Gengel, Roubík, Melka – Kousal, Vrdlovec, Merta – Severa, Sladkovský, Navarra

Přerov do zápasu vkročil aktivněji a už po dvou minutách skóroval. Branky však jeho hráči dosáhli rukou a nemohla tak být uznána. V 6. minutě Chmelíř nevyužil odkryté klece, na druhé straně zahodil dobrou pozici Kousal. K půli třetiny už Zubři slavili oprávněně. Po skvělé práci Pláška se v chaosu u Soukupovy levé tyče prosadil Jan Václavek, jenž za Hanáky zapsal svou první trefu.

Brankář Klimeš dosud moc práce neměl. Ústečtí se do zápasu dostávali poněkud pomaleji a veškeré nebezpečí přicházející z jejich střídačky bylo domácí defenzivou včas zažehnáno. Hanáci zůstávali lepším týmem po celou třetinu, k jejímu konci však mohli hosté srovnat. Odražený puk Severa za Klimeše ale nedostal.

Druhá perioda rychle přinesla první vyloučení. Hostujícího Mertu brzy následoval Chmelíř a pokračovalo se ve čtyřech. Slovan svou hru zlepšil, to Zubři působili mírně zataženě. Příliš ofenzivy k vidění nebylo, Přerovu tak mohla další přesilovka přijít vhod. Na jejím konci však čekal stejný scénář hry čtyř proti čtyřem.

Polovinu hrací doby proložila pasáž s častým přerušováním a fauly. Bergerova šikovná teč za Soukupem neskončila a hosté nezužitkovali další početní výhodu. Většina pokusů z domácích „hokejek“ končila mimo, na konci druhé dvacetiminutovky si pak krátce zahrály proti třem. Další branku však Přerov přidal až 16 vteřin před sirénou. Zubři byli opět tím dravější v předbrankovém prostoru, kde pohotově úřadoval Karel Plášek.

Také třetí třetinu zahájil faul, na trestnou lavici usedl Goiš. Jeho prohřešek ale Ústí nepotrestalo. Větší aktivita domácích se promítla i do střeleckých statistik, zatímco Ústečtí se do útoku dostávali jen sporadicky. V 50. minutě se do průniku dostal Pšurný, obratem se jeho tým oslabil. Slovan přesilovku tentokráte využil, když Husák napřáhl na modré a jeho střelu do branky protečoval clonící David Merta.

Stejnou možnost domácí hokejisté nevyužili, nadále však drželi kotouč primárně v útočném pásmu. Dobře chytajícího Soukupa nadále prověřovali, v celém zápase na něj vyslali celkem 42 střel, zatímco hosté zapsali střel jen 14. Kdo očekával dramatický závěr v režii ústeckého celku, mýlil se. Chvíli před koncem se Slovan opět vyfauloval a ani oddechový čas spojený s následující power-play mu k vyrovnání nepomohl. Všechny tři body tak zůstaly na Hané i podruhé, výhru 3:1 totiž do odkryté klece pojistil Tomáš Sýkora.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Už tím, že jsme dnes dali tři góly, se to hodnotí podstatně lépe. Odehráli jsme další vyrovnané utkání, ve kterém se neskutečně nadřeme na každý gól. Už v první třetině jsme měli hodně šancí. Kdybychom vedli 2:0 nebo 3:0, tak se zápas vyvíjí úplně jinak. Bohužel se tak nestává a musíme to takhle dobojovat až do konce. Smekám před klukama, že jsou schopní hrát celých 60 minut zodpovědně a disciplinovaně. Samozřejmě se sem tam nějaká chyba objeví, ale brankáři nám chytají výborně.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Musím naše kluky pochválit, protože jsme zápas dohrávali na třináct lidí. S tím, co s námi dnes předvedli, by tady nevyhrálo ani CSKA Moskva, ani Boston Bruins.