Zubři vydolovali na horkém ledě Nového Jičína bod

N o v ý  J i č í n - Před zápasem by tento výsledek asi bral každý přerovský fanoušek, protože Nový Jičín ztratil doma naposledy bod koncem listopadu a v lednu 2013 ještě neztratil žádný ani venku. Jenže mohlo být ještě lépe. Zubři velmi dobře bránili, domácí pouštěli do větších šancí jen minimálně. Sami si jich vytvořili více než novojičínští. Zubři se ujali vedení krátce po začátku 2.třetiny a těsné jednobrankové vedení se jim dařilo držet až skoro do konce zápasu. Asi čtyři minuty před koncem se však dopustili v obraně velké chyby a domácí tým dokázal vyrovnat. Na řadu tak muselo přijít prodloužení. To však hráli Zubři po přísném vyloučení celou dobu v oslabení a sekundu po jeho skončení domácí rozhodli o zisku druhého bodu pro sebe.
35.kolo, středa 23.1.2013
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:1p
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Macháček (M.Chvostek, Andrýsek), 62. Škumát (Uhlár, Gulda) - 24. Málek (Goiš). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 23:44. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1p.
Šrámek – Horák, Vašut, Gulda, Andrýsek, Chvostek F., Hradil - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký - Martinčík, Tomášek, Foltýn, Fišera
Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Málek - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Sprušil, Blinka, Kolář - Kundrátek, Vaněk

Zubři nastoupili proti Novému Jičínu v naprosto stejné sestavě jako proti Havířovu. V první třetině byli sice střelecky aktivnější domácí, Zubři si ale byli dobře vědomi jejich síly, dobře si své protihráče pokrývali a dovolovali jim střílet jen z dálky. První dvě vyložené šance si tak vytvořili Zubři. Tu první v 6.minutě zápasu, když domácí tým přečíslili v akci 2 na 1, domácí obránce však zabránil finální přihrávce. Druhou asi o minutu později, když prudce z prostoru mezi kruhy vypálil z první Vlček. Jedinou výjimkou, kdy Zubři pustili v první třetině do šance jičínské, byl Škumátův sólový nájezd v 9.minutě. Přerov si musel pomoci faulem a hlavní rozhodčí zkřížil nekompromisně ruce nad hlavou. Sklenář však zasáhl dobře. V 15.minutě střílel na Šrámka těsně před ním Vlček. Puk na brankové čáře přikryl Šrámek. Ještě tři minuty před první sirénou měl kotouč v prostoru mezi kruhy na hokejce dvakrát Osina, puk mu však nešťastně vždy skolouzl z hole.

Druhou třetinu začali Zubři v oslabení, kterému se však bez potíží ubránili. Naopak těsně po jeho skončení střílel z 10 metrů znovu Osina, Šrámkovi pomohla tentokrát levá tyč. O minutu později přihrál zpoza branky Goiš na Málka a ten Šrámka prostřelil střelou pod břevno - 0:1. Po této akci začali domácí tlačit a ve 30. minutě vypálil nebezpečně Uhlár. Také tentokrát pomohla brankáři tyč - nyni pro změnu Sklenáři. V úvodu 35. minuty musel přerovský brankář vyrazit prudkou střelu domácích před sebe. Tam těsně před ním byl hůře hlídaný M. Chvostek, jeho pokus o zakončení zlikvidoval Skenář zalehnutím až po chvíli při mírném nastalém zmatku před jeho svytyní. O minutu později museli Zubři znovu čelit soupeřově početní výhodě a i teď to bez potíží zvládli. Naopak v přesilovce, kterou mezi 35. a 37. minutou hrál Přerov, měl Šrámek o práci postaráno. Zcela sám se před něj do prostoru mezi kruhy dostal Sakrajda, jeho střela však mířila těsně vedle.

V první půli 3. třetiny byli domácí podle předpokladů střelecky mimořádně aktivní, ale Sklanář si s jejich pokusy i tentokrát dokázal poradit. Zubři si naopak dokázali v této době vytvořit sice jen jedinou, za to daleko nebezpečnější střeleckou šanci. Do ní se dostal Kolář v 59. min a zvonění tyče Šrámkovy svatyně slyšel jičínský gólman určitě ještě několik minut poté. Pak se hra sice vyrovnala, ale paradoxně teprve v tuto dobu se podařilo domácímu týmu vyrovnat. Zubři zaváhali totiž v 56.minutě a umožnili domácím přečisleni 2 na 1. Po přihrávce M. Chvostka se před Sklenářem ocitl zcela volný Macháček, ten si poradil i s přerovským gólmanem a zasouval puk do prázdné brány - 1:1. V 58. minutě ještě mohl Zubrům vrátit vedení Brančík, Šrámek však proti jeho střele dobře zasáhl. Při přesilovce, kterou Meo hrálo těsně poté až skoro do konce zápasu se snažilo raději puk držet na svých holích a mít jej pod kontrolou. To se Přerovákům dařilo. 12 sekund před závěrečnou sirénou ale poslal hlavní rozhodčí do čtyř velmi přísně i Zubry.

V prodloužení se dařilo Zubrům při oslabení celou dobu puk vyhazovat a držet daleko od své svatyně, ale sekundu po jeho skončení nahrál Uhlár zpoza branky zcela nekrytému Škumátovi, který obehrál i Sklenáře a zasunul puk rovněž do odkryté branky. Rozhodl tak o tom, že bonusový druhý bod si připíšou domácí hráči.