Zubři ve 3.přípravném utkání zdolali po nájezdech Bobry

K r o m ě ř í ž - Teprve ve svém třetím přípravném zápase se dočkali Zubři vítězství, i když to nebylo po 60 minutách, ale až na samostatné nájezdy. Během základní hrací doby se mužstva celkem pravidelně střídala v aktivitě, v závěru neměli Bobři daleko k tomu, aby strhli vítězství na svou stranu, ale Tihlář celek podržel. Nepustil do brány ani jednu střelu z nájezdů, jediný přerovský úspěch v nájezdech zaznamenal Hanák a rozhodl o vítězství Přerova.
přát., úterý 18.8.2009
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
4:3sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14:29 Holík (Klimecký, Sedlář), 20:47 Pala (Sprušil), 52:15 Hanák (Klimecký, Martinák), nájezd Hanák - 21:39 Vašut (Sochorek), 27:10 Hruškovský (Vaněček), 43:52 Varga (Sochorek, Šebesta). Rozhodčí: Kaláb - Dučák, Dohnal. Vyloučení: 6:8, navíc P.Dvořák (Val.Mez.) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 30:33. Střely: 40:42. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska - Kolář, Sprušil, Meidl, Kupec, Hanák, Martinák, Menšík, Kohůt, Žibrita, Klimecký, Sedlář, Holík
Vašut M., (30.Mocek) - Zrník, Růčka, Vnenk, Dvořák O., Hruškovský, Vašut, Mlynář, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Šebesta, Sochorek, Varga D., Bokroš, Dědek, Vaněček

Po prvních "seznamovacích" střelách obou celků dostali Zubři již v půli 3.minuty výhodu přesilové hry, když na trestné lavici byl Tatarčík. Po 20 sekundách měl první gólovou příležitost Sprušil. Střílel sice z boku, ale puk se odrazil od pravé tyče Vašutovy branky. Dalšímu ataku Přerova se při svém oslabení Bobři bez problémů ubránili a po jeho skončení dokonce převzali iniciativu. Meo se dostávalo ke střelám jen zřídka, Val.Mez. naopak Tihláře dobře prověřoval. Největší šanci si hosté v této části hry vytvořili v závěru 12.minuty, když Šebesta našel před bránou dobře postaveného D.Vargu, ale i s jeho tvrdou střelou z první si Tihlář poradil. Touto šancí skončila převaha Valašského Meziříčí. Ke slovu se dostal pro změnu Přerov a až do konce třetiny zatlačil své soupeře před Vašuta. V půli 15.minuty se ujal vedení. Po přihrávce Sedláře se Klimecký s Holíkem dostali do akce dvou na jednoho. Puk z Holíkovy hole skončil v pravém vinklu Vašutovy svatyně - 1:0. Zubři se uklidnili a v dalších minutách mohli své vedení i zvýšit, ale všechny akce i tu největší Hanákovu půl minuty před koncem třetiny Vašut zlikvidoval.

V samotném závěru první třetiny byl opět vyloučen hostující Tatarčík a tak Zubři nastupovali do té druhé s výhodou jednoho hráče v poli. Přesilovku tentokráte dokázali využít za 47 sekund. Sprušil poslal šikovný pas k modré čáře, kde operoval obránce Pala. Ten se neukvapil když mu do předpokládané střely spadl jeden z Bobrů a až měl více prostoru tvrdou střelou propálil Vašuta podruhé - 2:0. Bobři však dokázali rychle odpovědět. Za necelou minutu se dostal před bránu Sochorek. Jeho ránu ještě Tihlář vyrazil, na Vašutovu dorážku byl už ale krátký - 2:1. V půli 24.minuty znovu zahrozil Pala. Prostor u pravé Vašutovy tyče byl odkrytý, ale jeho pověstná tvrdá střela tentokrát bránu minula. Ale nebezpeční byli i Bobři. V úvodu 28.minuty si vytvořili akci dvou na jednoho. Obrana Meo ještě stačila zabránit zakončení akce, o pár sekund později si však Hruškovského střelu z 10 metrů tečoval Tihlář do své sítě - 2:2. V polovině zápasu nahradil Vašuta v brance hostí Mocek. Až do konce třetiny se téměř nehrálo za plného počtu hráčů na obou stranách. Nejdříve si šel odpočinout na 4 minuty Růčka. Zubři nic významnějšího z přesilovky nevytěžili a naopak si ji o 2 min zkrátili po faulu Vlčka. Ve 36.minutě byl dnes již potřetí vyloučen Tatarčík. Při této přesilovce měl Přerov několik slušných pokusů, ale góly z nich nepadly. Ve 38.min pak sudí dvakrát vyloučil dvojici hráčů z obou mužstev a při hře 4 na 4 se už nic nestalo.

Do poslední třetiny "vletěli" Bobři velmi aktivně a na dlouhou dobu uzamkli Přerov před Tihlářem. Už v půli 42.minuty mohl po Martinákově chybě skórovat zcela volný Sochorek, ale Tihlář jej vychytal. V závěru 44.minutě se to ale Bobrům nakonec podařilo. Po Šebestově přihrávce opět pálil Sochorek jen do Tihláře, ale dorážka Vargy už skončila za jeho zády - 2:3. V dalších minutách byla hra velmi atraktivní, bylo vidět řadu šancí na obou stranách. Po první nebezpečné, ale nevyužité přesilovce Přerova byl ve 48.minutě vyloučen Pala za vražení na hrazení, P. Dvořák se ale po něm velmi prudce ohnal a sudí ho za nesportovní chování vykázal do šatny. Pouhé 3 sekundy nato ještě vyloučil Hanáka a Zubři hráli v oslabení 3 na 4. Bobři okamžitě uzamkli Meo v jeho obranném pásmu. Ve 49.minutě mířil vedle z první Šebesta, o necelou minutu později se dokonce řítili proti Tihlářovi tři na jednoho, ale obrana Meo dokázala zabránit zakončení. Po skončení oslabení 3 na 4 hrálo Meo díky 5 minutovému trestu hostí 3 minuty přesilovku 5 na 4. Až do 57.minuty mělo v zápase více ze hry. Na konci 52.minuty ve zmíněné přesilovce střílel z kruhů nebezpečně Sprušil, trefil ale jen boční síť. Krátce nato se Zubrům podařilo vyrovnat. Po Martinákově a Klimeckého přihrávce prostřelil z prostoru mezi kruhy Mocka Hanák - 3:3. Další střely Meo už Mockovi příliš práce nenadělaly. Naopak v posledních třech minutách se pokusili strhnout vítězství na svou stranu hosté. Obrovskou šanci například spálil Šebesta. A protože ani série 5 střel Bobrů rozhodnutí nepřinesla, přišly po dohodě mužstev na řadu nájezdy.

Jako první se vydal proti Tihlářovi v nájezdu Šebesta. Brankáře Přerova sice překonal, ale puk se zastavil na levé tyči jeho branky. Z Přerova se o úspěch pokusil jako první Žibrita, ale mířil jen do těla brankáře Bobrů. Ani druhý z Bobrů neuspěl. Vaněčkovu střelu Tihlář vyrazil betonem. Pak přišel na řadu Hanákův pokus. Zamířil přesně do levého vinklu a na nájezdy to bylo 1:0. A protože Bokrošovu střelu Tihlář taky zneškodnil, třetí přerovák už ani nejel. Přerov tak porazil Bobry po nájezdech 4:3.

Video z průběhu zápasu : video