Zubři v prvním domácím duelu porazili Frýdek-Místek

P ř e r o v – Domácí premiéra v novém ročníku druhé ligy se přerovským Zubrům po výhře 5:1 nad týmem Frýdku-Místku podařila. Soupeř ale v průběhu boje hodně zlobil, až do poloviny druhé třetiny držel bezbrankové skóre a dokonce promarnil i trestné střílení. Čekání na změnu stavu ukončil útočník Sedlák a díky následné Hanákově trefě šli Zubři podruhé do kabiny už mnohem spokojenější. Ve třetím dějství pak definitivně odmítli jakékoliv možné nepříjemnosti a své vedení postupně navýšli až na 5:0. S čitým kontem ale Přerov z utkání nakonec nevyšel, protože pět minut před koncem hosté zaznamenali alespoň čestný úspěch.
3.kolo, sobota 17.9.2011
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:1
(0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 30. Sedlák (Kolařík, Kundrátek), 38. Hanák (Faltýnek, Goiš), 42. Goiš (Hanák, Kočara), 46. Pospíšil (Brančík, Krajíček), 52. Kundrátek (Sedlák, Ferenc) - 55. Kabeláč (Matysz). Rozhodčí: Škach - Šimčík. Švarc. Vyloučení: 9:8, navíc Gajda (Frýdek-Místek) trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Buly: 40:27. Střely: 71:42 z toho na branku: 48:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Pírek, Pospíšil - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Černý, Vaněk, Kocan
Láníček (46. Jagoš) - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Vajda, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Gogolka, Majling, Kopáč, Mach, Pauliak

Řada diváků možná v úvodu zápasu čekala tradiční nápor Zubrů, ale ten dnes nepřišel. Už po půl minutě se totiž musel Přerov po faulu Vlčka bránit v oslabení. Hru ve čtyřech však zvládl velmi dobře, často vyhazoval puky a soupeř se v útočném pásmu nedokázal usadit. Na začátku páté minuty čekala přesila i na Zubry, ale také oni s touto výhodou nenaložili dobře.

První obrovská šance se tak zrodila až v polovině sedmé minuty, když byl před Tihlářem na malý moment úplně volný Kopáč. Puk za brankovou čáru ale z následného závaru nedokázal dotlačit. V desáté minutě měl Přerov na chvíli dokonce dvojnásobnou přesilovku, ovšem ani tentokrát se stav neměnil a sérii nevyužitých početních výhod pak domácí ještě prodloužili. Dvě minuty před úvodní sirénou totiž ztroskotal na Laníčkovi dobře postavený útočník Brančík.

Také v úvodu druhé třetiny musel Přerov jednoho hráče v poli postrádat. Zubři však oslabení odehráli výborně a dokonce i zaútočili, když Krajíčkův pokus vytěsnil Láníček lapačkou. Poté se bleskově karta obrátila a rozhodčí se rozhodl trestat Zubry. Tihlář si ale v oslabení připsal úspěšné zákroky proti pokusům Jana Sluštíka a Měkýše. Ve 26. minutě si Přerov aktivní hrou vybojoval stoprocentní možnost jít konečně do vedení, jenže dvojice Ditrich – Kolařík v přečíslení proti frýdeckému brankáři neuspěla. A tak mohlo udeřit na straně protější. Obrana Zubrů totiž zapomněla na najetého Diviše a Ferenc musel zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu. S penaltou ale nakonec gólman Tihlář neměl příliš mnoho práce, zakončení totiž Divišovi vůbec nevyšlo.

Po chvilce už se však přece jen skóre změnilo a Zubři slavili první domácí gól v soutěži. K odraženému puku se dostal Sedlák a Láníček byl tentokrát bez šance na zásah. O necelé tři minuty později mohl vedení navýšit Kolařík, ale v zakončení po přihrávce Sedláka selhal. V závěru pak konečně došlo i na využitou přesilovku. Přerov faul soupeře potrestal bleskově, když Faltýnkovu střelu šikovně tečoval Hanák.

Třetí perioda začala razantní střelou frýdeckého Ondřeje Sluštíka, s níž si však Tihlář poradil a hned po následné akci na druhé straně bylo v hale opět veselo. Pěknou kombinaci celého prvního útoku totiž zakončil Goiš střelou nad Láníčkovo rameno. Chvíli na to si Přerov vypracoval další akci s gólovým úspěchem a mezi střelce se zapsal i nový hráč v sestavě Zubrů, obránce Pospíšil. Láníček po čtvrtém gólu přepustil místo ve svatyni Jagošovi a ten se také rozhodně nenudil. Navíc i on musel lovit puk zpoza brankové čáry. V 52. minutě totiž našlápl na křídle Kundrátek, přebruslil obránce a nádherně svoji akci zakončil.

Necelých pět minut před koncem se podařilo skórovat už také hostům a díky dorážce Kabeláče přišel Tihlář o čisté konto. V samotném závěru ještě došlo na obou stranách k vyloučením, ale stav 5:1 už se nezměnil. Zubři tak v úvodním domácím utkání navázali na dobrý výkon ze Vsetína a mají po dvou odehraných duelech plný počet bodů.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Hráče jsme upozorňovali na to, že ten zápas bude hodně těžký a to se potvrdilo. Frýdek-Místek měl dobré poslední výsledky a navíc dnes jistého brankáře Láníčka. Věřili jsme, že když budeme trpěliví, tak góly dáme a zápas uhrajeme na vítězství, což se nám nakonec podařilo.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Půl zápasu jsme dokázali držet stanovenou taktiku, ale pak jsme dostali takový špatný gól po odraženém puku a druhý v oslabení. Ve třetí třetině už jsme zápas nedokázali zvrátit, protože Přerov má velice zkušené mužstvo. Soupeř byl dnes lepším týmem.