Zubři v divoké přestřelce prohráli se Šumperkem 7:9

P ř e r o v – Šestnáct gólů viděli diváci v dnešním utkání nadstavbové skupiny A mezi Přerovem a Šumperkem. Oba týmy už mají před play off pevné postavení v tabulce a výsledek na tom nemohl nic změnit. Zubrům se podařilo během první třetiny dotáhnout dvoubrankové manko a v polovině velmi ofenzivního představení šli dokonce do vedení. To však bohužel trvalo jen chvíli, Šumperk totiž nekompromisně trestal chyby v přerovské obraně a třikrát dokonce skóroval během vlastního oslabení. Ve třetí třetině se Přerovu podařilo znovu snížit na rozdíl dvou gólů, ale v závěru už na vyrovnání nenašel síly. V divoké přestřelce tak Zubři prohráli s Draky 7:9.
39.kolo, středa 9.2.2011
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
7:9
(2:2, 3:6, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Hanák (Kotásek, Kočara), 17. Sprušil (Pala, Menšík), 30. Ševčík (Sprušil, Pala), 31. Sedlák (Kolařík, Ditrich), 40. Sprušil (Ševčík), 42. Sedlák (Hanák, Ferenc), 47. Ditrich (Kolařík) - 2. Hulva, 14. Červenka (Tesařík), 26. Haas (Holík), 32. Hulva (Novotný), 36. Velecký, 36. Holík (Vrdlovec), 38. Hulva (Ambruz), 40. Gewiese (Haas, Hulva), 45. Velecký (Červenka). Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Černý. Vyloučení: 8:11, navíc Novotný (Šumperk) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 3:3. V oslabení: 0:3. Střely na branku: 44:31. Buly: 32:46. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:9, 7:9.
Okáč (38. Tihlář) - Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc, Vlček, Musil, Sklenář - Menšík, Ševčík, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Ditrich - Kohút, Kundrátek, Blinka - Sršeň
Štůrala - Brunec, Ambruz, Hulva, Haas, Cink, Vrdlovec, Červenka, Holík, Novosad, Velecký, Novotný, Navrátil, Sedlák, Tesařík, Fischer, Matějka, Gewiese

Utkání Přerova se Šumperkem začalo poměrně rychlým vyloučením hostujícího Holíka a domácím tak svitla naděje jít v přesilové hře do vedení. Jenže nakonec byl pravdou přesný opak. Draci využili chyby přerovské obrany a Hulva překvapil Okáče, který dostal možnost si zachytat, přesnou střelou pod horní tyčku. Salith se po gólu ve vlastním oslabení dostal do tlaku a v polovině 6. minuty mohl skórovat znovu. Velecký našel před brankou zcela osamoceného Haase, kterému se ale puk zamotal mezi brusle a tak obrovská šance byla bez gólového efektu.

Přerov se do vážnější šance dostal až v polovině první periody. To měl na hokejce snížení Hanák, ale Štůrala mu v poslední možné chvilce dokázal kotouč vypíchnout. Zubři tedy šanci nevyužili a tak soupeř po chvilce trestal. Při hře ve čtyřech se v prostoru kruhu s ničím nemazlil Červenka, který zkusil na Okáče vyslat ostrou střelu a puk si nakonec našel cestu do branky. O dvoubrankový náksok ale Šumperk ještě do konce první třetiny přišel a Zubrům ke vstřelení gólů stačila jediná minuta. Nejdříve snížil před klecí pohotový Hanák a krátce na to vyrovnal střelou z čtyř metrů Sprušil.

Šumperk mohl na rychlé vyrovnání reagovat ještě v závěru první třetiny, ale přesilovou hru, která se částečně překlopila i do druhé části, nevyužil. Ve 25. minutě si brankář Okáč připsal dva ostré zákroky lapačkou, kdy vychytal Veleckého, ale hned o minutu později mu za záda prošel puk po Haasově zakončení a Šumperk tak opět vedl. I tentokrát ale o náskok přišel, ba co víc, Zubři znovu dvakrát bleskově udeřili a dostali se dokonce do vedení. Tři vteřiny před polovinou střetnutí nekompromisně napálil puk za Štůralova záda Ševčík a učebnicové využití přesilové hry pak zařídil po pěkně sehrané kombinaci na jeden dotek Sedlák.

Gólová smršť poté pokračovala i nadále, ovšem puky začaly padat hlavně do přerovské klece. Draci oplatili Zubrům stejnou mincí a hned po minutě vyrovnával na 4:4 v přesilovce Hulva. Čas mezi 36. a 38. minutou byl potom pro Zubry kritický a brankář Okáč musel v této pasáži zápasu lovit kotouč za svými zády hned třikrát. Nejdříve jej z hodně ostrého úhlu překvapil Velecký, po chvilce střílel přesně Holík a sedmou branku Salithu pak dokonce v oslabení tři na pět přidal neudržitelný Hulva, pro kterého už to byla třetí trefa v utkání. Po sedmém gólu domácí tým sáhl k výměně brankáře, a tak Okáče nahradil mezi tyčemi Tihlář. Góly neuvěřitelně okořeněná druhá třetina pak vyvrcholila závěrečnou minutou, kdy nejdříve snížil před brankou zcela osamocený Sprušil, ale v posledních vteřinách zase vrátil Drakům třígólové vedení mladý obránce Gewiese.

Do třetí třetiny nastoupili Zubři se snahou, pokusit se nepříznivý stav zlepšit a po gólu Sedláka, který zakončil pěknou akci, dostala šance na vyrovnání znovu reálnější obrysy. Jenže Draci jsou týmem, který umí zaskočit Zubry během jejich přesilovky a to se také stalo znovu na začátku 45. minuty, kdy dostal Velecký před Tihlářem až příliš mnoho prostoru a bez problémů zakončil. V polovině 47. minuty Přerov dokázal vykřesat další jiskru naděje na bodový zisk. To pro změnu zaváhaly zadní řady Draků a Ditrich s přehledem překonal Štůralu do pod horní tyčku.

V posledních deseti minutách měli Zubři ještě několik možností, jak nepříznivý stav zvrátit. Dokonce dvakrát během krátké chvíle hráli přesilovku, ale skóre už nedokázali změnit. Velmi ofenzivní utkání tak nakonec skončilo divokým výsledkem 7:9, který zajistil Šumperku do tabulky další tři body. Přerov naopak po sérii tří vydařených zápasů vyšel tentokrát naprázdno.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dostat doma devět gólů, to je velice špatné. Nejvíce mě mrzí, že jsme dnes mockrát inkasovali při vlastních přesilovkách. To se prostě nesmí stávat. Je pravda, že už jsme jasně čtvrtí, ale s takovým přístupem nemůžeme hrát.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Byl to hokej bez obran, který přinesl šestnáct gólů, takže se to utkání divákům určitě muselo líbit. Více bych to raději nechtěl hodnotit.