Zubři v Opavě otočili zápas a vezou dva cenné body!

O p a v a – Přerovští hokejisté vezou z opavského ledu dva hodně cenné body! Zubři už v první třetině prohrávali o tři branky a s šancemi na úspěch to nevypadalo vůbec dobře. Ještě v úvodním dějství ale zavelel k obratu Kočara, který snížil skóre. Ve druhé a třetí třetině potom přerovští Zubři přidali po jedné brance a zápas tak za stavu 3:3 dospěl do prodloužení. Nastavený čas nakonec až pět vteřin před jeho vypršením ukončil Faltýnek. Přerov tak v Opavě zvítězil 4:3 v prodloužení.
9.kolo, středa 14.10.2009
HK Opava - HC ZUBR Přerov
3:4p
(3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Černý (Polok, Kocián), 16. Kocián (Mlýnek), 17. Tichý (Pavelek) - 19. Kočara (Sprušil), 25. Kotásek (Pala), 51. Kotásek (Kočara, Osina), 65. Faltýnek (Menšík, Kotásek) Rozhodčí: Smeták – Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:4, navíc Chalupa (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:4
Iláš - Kukol, Tichý, Plachký, Měkýš, Plánovský, Vitásek, Schreier, Černý, Polok, Pavelek, Glabazňa, Mlýnek, Koicán, Kovalovský, Chlaupa, Tůma, Tošenovjan, Wolf, Weiss
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Žibrita - Kundrátek, Sedlář, Martinák

Utkání přerovských Zubrů v Opavě začalo střelou Koláře, který hned po několika vteřinách otestoval pozornost brankáře Iláše. Na druhé straně ve 3. minutě měl dobrou možnost Chalupa, ale gólman Tihlář si prostor u tyčky pohlídal. Hned po chvíli si domácí zahráli první přesilovku, ta se jim však nevydařila podle představ. V 6. minutě však přišel další přerovský faul a v tomto oslabení už Přerov inkasoval. Po pěkné akci se trefil přesně za Tihlářova záda Černý - 1:0. Opava byla po vstřeleném gólu v ještě větším tlaku, který však utnul nedovolený zákrok Tůmy. V přesilovce si po Hanákově pěkné přihrávce sjížděl před branku Kotásek, ale puk netrefil ideálně. Hned v další šanci byl po pár vteřinách Polok, ten však zvedl před Tihlářem až příliš vysoko.

O chvíli později už se však skóre měnilo, a to hned dvakrát. Na začátku 16. minuty překvapil přerovského brankáře střelou do horní části klece Kocián - 2:0 a za další minutu zvyšoval už na 3:0 střelou od modré Tichý. Ještě do první třetiny se však do střelecké listiny zapsali i Zubři, konkrétně Kočara, který se po přihrávce od Sprušila trefil z první přímo mezi betony Iláše - 3:1. Současně se sirénou pak přišel faul domácích a Zubři tak rozehráli druhou třetinu v přesilovce.

Ta se však hráčům v modrožlutých dresech příliš nevydařila a brankář Iláš prakticky nemusel ani zasahovat. Zubři ale brzy dostali další možnost hrát v početní výhodě a tentokrát s ní naložili už mnohem lépe. Obránce Pala přesnou přihrávkou nastartoval Kotáska, který ukázkově překonal opavského brankáře střelou nad lapačku - 3:2. Ve 26. minutě byl Přerov velmi blízko definitivnímu smazání tříbrankové ztráty. Žibrita však před brankou promarnil stoprocentní příležitost a přestřelil. Opava mohla přerovské hráče za tuto nevydařenou šanci rychle potrestat. Do ideální pozice si najel Pavelek a brankář Tihlář vytěsnil puk s pořádnou dávkou štěstí vedle tyčky. S blížícím se závěrem druhé třetiny se Zubři dostávali ještě do většího tlaku. Bohužel však nevyužili přečíslení dvou na jednoho a pár vteřin poté proti Ilášovi neuspěl ani Ditrich, který vystihl chybnou opavskou rozehrávku.

Ve třetí třetině se přerovští Zubři všemi silami snažili o vyrovnání. Ve 42. minutě se na křídle dostal do dobré střelecké možnosti Kočara, svůj projektil ale namířil vedle opavské klece. O dvě minuty později na druhé straně zahrozil opavský Mlýnek a Tihlář musel předvést velmi pěkný zákrok. Ve 48. minutě ukázal na ledě své bohaté hokejové zkušenosti útočník Kotásek. Na hranici útočného pásma si obehrál dva opavské hráče a poté prudkou střelou trefil Ilášovu vyrážečku. V dalších minutách měli možnost Zubři hrát přesilovku, ale bohužel vlastním faulem si dobrou výhodu pokazili. Při hře ve čtyřech nakonec však přece jen přišlo vyrovnání. O třetí branku Zubrů se postaral Kotásek, který z prostoru kruhu švihem vypálil a puk se zastavil až o síťku v brance - 3:3. V 54. minutě měli domácí příležitost vrátit se zpět do vedení, obránce Tichý ale nepříjemnou střelou našel připraveného Tihláře.

Čtyři minuty před koncem přišla pro Zubry výborná možnost přidat čtvrtou branku. Za zásah do oblasti hlavy a krku totiž putoval předčasně do kabin opavský Chalupa. V přesilové hře si ale přerovští hráči nedokázali v útočném pásmu vypracovat souvislejší tlak. Poslední momenty základní hrací doby už přinesly na obou stranách maximální soustředění v obraně a zápas tak za stavu 3:3 dospěl do prodloužení.

V prodloužení si oba týmy vypracovali několik šancí. Definitivní rozuzlení zápasu přišlo pět vteřin před koncem nastavení. Po krásné souhře Zubrů střílel ze dvou metrů Faltýnek a zajistil Přerovu dva body - 3:4.