Zubři v Brně zbytečně ztratili vedení a mají pouze bod za porážku v prodloužení

B r n o – Východní skupina 2. ligy v sobotu na pěti stadionech uzavřela první čtvrtinu základní části. Její závěrečný duel odehráli Zubři na ledě Techniky Brno, kde usilovali být počtvrté v řadě úspěšní. Třem bodům byli velmi blízko, vedli o dvě branky a díky dobré obraně Brňany do větších šancí nepouštěli. Technika však ve šťastném závěru vyrovnala a bonusový bod získala v prodloužení. Na Přerov tak zbyl pouze jeden.
11.kolo, sobota 25.10.2014
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
3:2p
(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Havíř (Látal, Jurča), 58. Pargač (Čtvrtníček, Klimeš), 63. Štindl (Klimeš) – 35. Dostálek (Popelka, Goiš), 41. Goiš (Popelka, Dostálek). Rozhodčí: Netopil – Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 6:7, navíc Popelka (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Odehnal Lukáš, Havíř – Brzobohatý, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Odehnal Vlastimil, Bustin, Zábranský, Látal
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek, Šebek, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář, Kratochvil, Sakrajda, Sedlák, Školoud

Začátek utkání byl z pohledu obou mužstev spíše chladnější. Ani jeden tým se nijak nehnal do zakončení. Dvakrát se to pokusil změnit aktivní brněnský obránce Štindl, ale Slovák v přerovské bráně si s jeho střelami poradil. Na konci deváté minutě si Technika zahrála první početní výhodu, ve které si vytvořila tlak, ale z branky se neradovala.

Naopak po ubráněné přesilovce mohli udeřit hostí. Málek však zaváhání strážce brněnské svatyně nevyužil. Chvíli po něm už se hosté radovali, ale zbytečně. Gólu dosáhli až po odpískání sudího, hra tedy pokračovala za nerozhodného stavu. Na konci periody si ještě do dobré šance sjel Stehlík, ale nabídku od Habrovce nedokázal umístit mezi tři tyče. Po dvaceti minutách tedy zůstal stav bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili oba celky opět nevýrazným dojmem. I přes přesilovku domácích zůstali oba gólmani téměř bez práce. Žádnou výraznější šanci si žádný hráč nevypracoval. Změnilo se to až při přesilovce hostí. V té hosté uplatňovali svůj důraz na brankovišti a už podruhé v zápase dotlačili puk do brány. O tom, že by jim gól rozhodčí uznal, nemohla být ani řeč. Hosté doráželi puk za Nováka, jak jen to bylo možné, a to i po odpískání. Regulérnost branky tak nepřipadala v úvahu.

Krátce nato šli vysokoškoláci do tří, ale ani dvojnásobnou výhodu hosté nevyužili. V pětatřicáté minutě se však hosté přece jen dočkali. Po dalším závaru před brankou si puk našel Vlastimil Dostálek, jenž jej dorazil za Novákova záda, poprvé v rámci pravidel – 0:1. V následujících pěti minutách si ještě oba týmy připsaly po dvou trestných minutách, ale skóre už se nezměnilo. Druhou dvacetiminutovku tedy hosté vyhráli a do kabin mohli jít o něco spokojenější, než Technika.

Pokud nějak chtěla Technika vstoupit do závěrečné periody, tak určitě ne způsobem, jakým do ní vstoupila. Hned v první minutě se totiž prosadil hostující Jiří Goiš, který domácím opět ukázal důležitost důrazu v předbrankovém prostoru – 0:2. Technika však nesložila zbraně a snažila se vstřelit rychlý kontaktní gól. To se jí nakonec povedlo. Přesně v čase 48:00 od modré střílel David Havíř, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Technika těžila ještě z nedávno skončené přesilovky. Po brance domácích následovala hra 4/4, více prostoru však Zubři ani Brňané nevyužili. Čas na vyrovnání se Technice krátil a s tím stoupal tlak. Ten vygradoval 124 sekund před koncem třetiny, kdy domácí ukázali, že i oni umí dobře pracovat na brankovišti. Autorem vyrovnávací branky byl Jiří Pargáč - 2:2, který utkání poslal do prodloužení.

Do něho domácí vstoupili s výhodou jednoho muže v poli. Prodloužení mohlo skončit už po čtyřiceti sekundách, kdy měl bod navíc pro Brno na holi David Havíř. Hostující Slovák byl ale proti. Dlouho však své nevyužité příležitosti litovat nemusel. V čase 62:10 zápas ukončil důrazný brněnský bek Petr Štindl – 3:2.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Na malém kluzišti Technika velmi dobře bruslí a my jsme chtěli eliminovat její tlak. Myslím, že utkání bylo hodně vyrovnané. Dostali jsme se do vedení, které jsme rychle ve třetí třetině navýšili, nicméně potom jsme odstoupili od naší hry, hodně jsme se stáhli a hrubými chybami vlastních hráčů jsme přišli o tři body. Měli jsme i další šance, třeba neuznaný gól. Prodloužení už je taková loterie a Technika v něm byla po našem sporném vyloučení šťastnější. Vezeme si bod, ale vzhledem k tomu průběhu jsme měli jednoznačně na víc.