Zubři uštědřili venku Frýdku dvouciferný debakl

F r ý d e k - M í s t e k - Výsledek odvetného zápasu sousedů v tabulce je sice jednoznačný, ale po první třetině by si na něj nevsadil ani největší z optimistů. Už ve 4. minutě totiž Vojtek podruhé lovil puk ze své branky aniž by si na něj sáhl a až do 10. minuty ovládali hru domácí. Teprve poté Zubři přepojili na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem bylo vyrovnání na 2:2. Na konci první třetiny jejich obrana znovu zaspala a v poslední minutě tak Frýdek strhl vedení na svou stranu dvěma slepenými góly až na 4:2. Odstrašující první třetina naštěstí nezanechala na Zubrech následky. V tlaku pokračovali i nadále a už po třech minutách 2.třetiny bylo i za přispění štěstí znovu srovnáno. Pak už si prakticky až do konce zápasu Zubři se svým soupeřem hráli jako kočka s myší a skóre zvolna narůstalo až do desítky.
11.kolo, sobota 27.10.2012
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:10
(4:2, 0:4, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Kraft (Krutil, Ovšák), 4. J.Sluštík (Ovšák, Rozum), 20. Hrubý (Rozum, Ovšák), 20. Kraft (Kanko) - 15. Kolář (Sprušil), 18. Faltýnek (Goiš, Kolář), 23. Sakrajda (Vlček, Brančík), 24. Málek, 27. Goiš (Sedlák), 40. Sprušil (Málek), 42. Kolář (Málek), 47. Sedlák (Goiš, Kundrátek), 56. Rajnoch (Brančík), 60. Sedlák (Pala, Sprušil). Rozhodčí: Czubaj - M. Vengřín, Záviský. Vyloučení: 8:8 navíc Hrubý (FM) 10 min. osobní trest. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Buly: 31:36. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:10.
Láníček (24. Carbol) - Ovšák, Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Ferenc, Suchý, Rozum, J.Sluštík, Hrubý, Kelner, Gofolka, O.Sluštík, Kopún, Kraft, Kanko, Štubňa, J.Slovák, P.Slovák
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Sedlák, Kundrátek, Goiš, Rajnoch, Sakrajda, Brančík, Málek, Sprušil, Kolář, Vaněk, Brada

Dvě různé části, odlišné jak noc a den mělo dnešní utkání 11.kola druhé ligy mezi domácím Frýdkem-Místkem a hostujícími Zubry. Ti nezahájili zápas vůbec dobře. Domácí se dostali do první šance po 87 sekundách. Kraft to vyzkoušel už pár metrů za modrou čárou zpoza obránce Kudělky a Vojtek střelu zaregistroval pozdě - 1:0. Za minutu mohlo být srovnáno, jenže Kundrátek trefil pouze horní tyč Láníčkovy svatyně. Také druhá střela na Vojtkovu branku za ní rozsvítila červené světlo. Vojtek se při akci Rozuma, Ovšáka a Sluštíka dostal příliš daleko z branky a posledně jmenovaný zakončoval takřka do prázdné branky - 2:0. Ledová sprcha na úvod utkání vyvolala samozřejmě okamžitě na přerovské střídačce oddechový čas, který však kýžený efekt prozatím nepřinesl. Frýdek, posílený dvěma brankami, se tlačil neustále dopředu a Zubři si museli vypomáhat fauly. Až do 11. minuty hráli nepřetržitě v oslabení, 15 sekund dokonce 3 na 5. Domácí měli puk sice téměř celou tuto dobu pod kontrolou, nicméně do dalších vyložených šancí se už nedostali.

Obrat ve vývoji zápasu nastal v 11. minutě. Do sólového najezdu unikl Kundrátek, ale výsledkem byl jen premiérový Láníčkův vynikající zásah. Třebaže tato šance ještě gólový efekt nepřinesla, na Zubrech bylo patrné zvýšené nasazení a v dalších minutách se hrálo takřka nepřetržitě před Láníčkem. Odměna přišla o několik minut později. V 15. min při hře 4 na 4 frýdecký gólman pouze vyrazil před sebe prudkou Sprušilovu střelu a do branky puk dorážel Kolář - 2:1. Dvě a půl minuty před koncem úvodní třetiny se podařilo při přesilovce téměř od modré čáry propálit vše Faltýnkovi a puk proklouzl mezi Láníčkovými betony do domácí sítě podruhé - 2:2. Vše vypadalo v tu chvíli nadějně, jenže za dalších 12 sekund byl vyloučen Ferenc a při přesilovce prudce pálil 46 sekund před sirénou Rozum. Jeho střela sice mířila mimo branku, jenže Hrubý ji dobře tečoval a Vojtek byl tentokrát bezmocný. A o 13 sekund později bylo ještě hůře. Ačkoliv už Meo hrálo v pěti, nechala jeho obrana před Vojtkem zcela volného Krafta a tomu tak už stačila jen šikovná přihrávka Kanka zpoza branky - 4:2.

Bylo otázkou, jak se černý průběh úvodní třetiny podepíše na dalším výkonu Zubrů. Třebaže totiž v její druhé půli měli Zubři již tlak a Frýdek pouze dvakrát vystřelil, stačilo mu to na dva góly. Druhá třetina začala v úvodu sice celkem vyrovnanou hrou, ale Slezané po 111 sekundách faulovali a šli do čtyř. Meo je zamklo před Láníčkem na dva západy a začalo ho ohrožovat ze všech pozic. Ten několika střelám odolal, ale na tvrdou střelu Sakrajdy z hranice kruhů již kapituloval - 4:3. Frýdek mohl odpovědět téměř okamžitě, když se o 20 sekund později uvolnil a najel až těsně před Vojtka Kelner. Přerovský gólman ale svůj tým tentokrát podržel. Naopak, hned při dalším protiútoku Zubrů střílel téměř z brankové čáry Málek a puk se od Láníčkovy nohy odrazil do branky - 4:4. A tak i s přispěním štěstí se Zubrům povedlo rychle vyrovnat ještě než stačilo ze druhé třetiny utéci 200 sekund.

Čtvrtý a pro domácí navíc dost smolný gól vyhnal z frýdecké branky Láníčka a mezi tři tyče se postavil Carbol. Po několika "oťukávacích" střelách i na něj Zubři udeřili. Ve 27.minutě se po vyhraném Sedlákově buly kotouč dostal na hůl Goiše a ten jej z prostoru mezi kruhy poslal přesně k levé tyči Carbolovy klece - 4:5. Vydařených 6 přerovských minut, během nichž Zubři otočili zápas, mělo na obě mužstva pochopitelně velký psychický vliv. Domácích by se asi v té chvíli krve nikdo nedořezal a až do konce třetiny se do větší šance vůbec nedostali. Zubři naopak jako by nabití novou energií útočili dál a Frýdku pomáhalo i štěstí. Například ve 31.minutě netrefil Kolář z velké části odkrytou Carbolovu branku, o minutu později pěkně nahraný puk před branku jen těsně minul Goiš. Když už se zdálo, že se do kabin půjde jen za těsného jednobrankového vedení Zubrů, 59 sekund před druhou sirénou se Frýdečtí zapomněli v útočném pásmu a ve středním pásmu už číhal zcela osamocený Sprušil. Přesná Málkova přihrávka jej poslala do sólového nájezdu, který mazácky proměnil -4:6.

Své vedení si Zubři rychle ještě více pojistili i ve třetí třetině. 118 sekund po jejím začátku po Málkově přihrávce zpoza branky střílel těsně před ní z první Kolář a zvýšil již na 4:7. Frýdek ještě krátce na to zahrozil při jedné ze svých přesilových her. Nejdříve v závěru 43. minuty střílel z první těsně před Vojtkem Kelner, trefil však pouze jeho beton a derniéra vyložených šancí Frýdku nastala ve 46. min, kdy Slovák trefil pouze levou tyč Vojtkovy svatyně. O minutu později prostřelil Carbola tvrdou střelou Sedlák - 4:8. O vítězství Zubrů už pochopitelně nikdo nepochyboval, ale několik přerovských fanoušků zajímalo především to, jestli Zubři dosáhnou desítky. Bylo to reálné, protože do konce zbývalo ještě dost času a Meo navíc zcela ovládalo hru. Další šance však Přerovákům dlouho nevycházely. V 54.minutě si například až těsně před Carbola najel Vaněk, jeho střelu však Carbol přikryl. Přerovu pomohly až přesilové hry. Při jedné z nich v 56.min vypálil na frýdeckého gólmana z jednoho metru Rajnoch a Carbol byl v přesvědčení, že drží puk pevně mezi nohama. Ten se mu však přes ně protlačil a dopadl za brankovou čáru - 4:9. Naposledy odešli domácí zpytovat svědomí 99 sekund před koncem. I když se zdálo, že se to Zubrům už nepodaří, 12 sekund před koncem to ještě podél mantinelu zkusil Sedlák. Z kruhů zamířil na pravou tyč Carbolovy svatyně, od níž se puk odrazil do sítě a uzavřel tak skóre utkání na 4:10.

Vítězstvím se Zubři posunuli se 22 body už na druhou příčku tabulky a v dalším mistrovském utkání budou hostit na svém ledě právě vedoucí celek AZ Havířov. Ten by mohli v případě zisku tří bodů o jeho momentální trůn prozatím připravit.