Zubři ukořistili v Opavě dva body za výhru v prodloužení

O p a v a – Přerovští Zubři ukončili sedmizápasovou vítěznou sérii Opavy. Na ledě Slezanu se Přerov v první třetině dostal do zaslouženého vedení a svůj náskok držel až do konce druhé části hry. Minutu před koncem druhé periody se Opavě podařilo stav srovnat a na začátku třetí části dokonce domácí otočili skóre. Velká bojovnost Zubrů v závěru zápasu však nakonec přinesla své ovoce. Čtyři minuty před třetí sirénou se ujala tvrdá střela Řezníčka od modré a také druhé utkání Přerova v Opavě muselo rozhodnout prodloužení. Dva body se nakonec staly kořistí přerovských Zubrů. Postaral se o to ve druhé minutě nastavení Kotásek, který skóroval po velké chybě opavských beků. Přerov si tak po výhře 3:2 v prodloužení nadále drží postavení na čele tabulky.
31.kolo, středa 20.1.2010
HK Opava - HC ZUBR Přerov
2:3p
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Pavelek (Kocián, Měkýš), 44. Tichý (Černý, Měch) - 11. Sedlák (Sprušil), 56. Řezníček (Kočara), 62. Kotásek Rozhodčí: Kočí – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Buly: 35:28 Střely: 33:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:3
Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek, Dohnal, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Chalupa, Tůma, Herman, Verlič, Kovalovský, Kříž
Kašík – Novák, Faltýnek, Řezníček, Osina, Vlček, Musil, Halouska, Sedlák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Kolář, Kohút, Martinák, Coufal, Kundrátek, Goiš

Zápas začal z obou stran v hodně vysokém tempu. Opavský Slezan chtěl prodloužit sérii vítězných zápasů a Zubři naopak po dvou nevydařených duelech konečně zabrat. Přerov hned při prvním střídání dokázal ohrozit opavskou branku, střela Nováka od modré čáry ale moc problémů Trenčanovi nenadělala. Obrovskou možnost otevřít skóre měli Zubři v 5. minutě, když pěknou akci předvedla druhá formace. Kočara našel na druhém křídle výborně postaveného Hanáka, který však ani po několika dorážkách nedokázal kotouč protlačit do branky. O minutu později se ke slovu dostali už i domácí a mladý brankář Kašík, který pro utkání nahradil Tihláře, musel předvést pěkný zákrok proti střele Tůmy. Hned po této akci se Přerov musel poprvé v utkání bránit v oslabení, ale hra ve čtyřech netrvala dlouho. Kotásek totiž výborně podržel puk a vynutil si faul domácích.

Další obrovská šance se zrodila v závěru 10. minuty a to před přerovskou branku. Slezané rozjeli před Kašíkem pěknou sérii přihrávek, které mohl zakončit Měch. Střela opavského útočníka však byla nakonec hodně nepřesná. O chvilku později se Přerov postaral o první změnu skóre a po zásluze šel do vedení. Akci prvního útoku zakončil krásnou střelou z první mezi Trenčanovy betony Sedlák - 1:0. Také v dalších minutách se musel Přerov bránit v oslabení a odolávat tlaku soupeře. Zubři však i tentokrát při hře ve čtyřech hráli velmi dobře, opět s přispěním Kotáska, který opět dokázal takticky držet puk. Horko před brankou Zubrů bylo znovu v 17. minutě. To se tvrdě do soupeře pustil druhý útok Opavy a Kašík musel zasahovat proti střele Poloka a řadě dorážek. První třetinu poté ukončila střela domácího beka Tichého, který pořádně vyprášil beton přerovského gólmana.

Druhá třetina přinesla hned v samotném začátku nešťastné střídání Zubrů, kteří hráli malou chvíli v šesti a byli za to potrestáni. Opava se krátce po buly vrhla do útoku a Kocián před přerovskou klecí nepříjemně tečoval Tichého střelu od modré čáry. Po ubráněném oslabení se hra pro změnu přenesla na druhou stranu, nejdříve Hanák a po něm také Osina pořádně provětrali Trenčanovu lapačku. Na konci 25. minuty pokračovala série vyloučení na přerovské straně přísným trestem pro beka Musila a Zubři se opět bránili. Dobrou šanci měl v přesilovce Vitásek, ale střelou z kruhu našel jen připraveného Kašíka.

Na začátku 33. minuty Zubři předvedli nádherný ťukec, který doslova volal po gólu. Útočník Ditrich však útočnou akci na jeden dotek zakončil střelou nad branku. Závěr druhé třetiny patřil opavským hráčům. Nejdříve sice Grofek ve velmi dobrém postavení nedokázal trefit téměř prázdnou přerovskou klec, o chvíli později už se však z podobné akce zrodilo vyrovnání. Po vyšachování přerovské obrany byl sám před brankou Pavelek a trefil se velmi přesně - 1:1.

Třetí část hry zahájili přerovští Zubři náporem a brankář Trenčan musel hned v úvodních minutách dvakrát zasahovat. O pár vteřin později se však dění na ledové ploše přeneslo před branku Zubrů, které doslova zmrazil přesnou střelou Tichý, jenž poslal puk přesně do přerovské klece - 2:1. S nečekaným obratem ve skóre se však Přerov rozhodně nechtěl spokojit a snažil se vyrovnat. Blízko ke srovnání stavu byl Sedlák, který však Sprušilovu střelu tečoval mimo brankový prostor. Tlak Přerova poté ještě před brankou Trenčana zesílil a Zubři tak dostali možnost hrát přesilovku 5 na 3. Dvojnásobnou početní výhodu však pokazil následný faulem Hanák a tak Zubři hráli ve čtyřech.

Vyrovnání měl na své hokejce Ditrich, který se v útočném pásmu dostal až před Trenčana, ale zamířil těsně vedle. Další šance Přerova se zrodila v 54. minutě, kdy Kotásek adresoval puk na Kočaru. Střela druhého jmenovaného sice mířila k tyči, tam ale byl připravený Trenčanův beton. Na konci 55. minuty se naopak musel ve svém brankovišti předvést gólman Kašík. Ten hodně jedovatou střelu Tůmy lapil a podržel tak naděje Zubrů na body. Velká bojovnost Přerova v posledních minutách třetí třetiny se nakonec vyplatila, když puk po tvrdé střele Řezníčka od modré čáry proletěl až do branky - 2:2. Přesně se začátkem dvou minut třetí třetiny se do obrovské šance dostal přerovský útočník Coufal. Agilní forvard si dokázal pohrát s dvěma domácími obránci, ale na Trenčana už nevyzrál.

Také druhé vzájemné utkání Opavy a Přerova na ledě Slezanu tak dospělo do prodloužení. Zatímco v prvním duelu rozhodovaly až poslední vteřiny, tentokrát bylo rozhodnuto mnohem dříve. Na začátku druhé minuty nastaveného času chybovala domácí obrana a Kotásek na dvakrát poslal puk za záda bezmocného Trenčana - 2:3. Díky zisku dvou bodů na opavském ledě se tak Přerovští Zubři udrželi na čele ligové tabulky.