Zubři udrželi postavení v čele tabulky, duel s Frýdkem rozhodla druhá třetina

Č e s k ý   T ě š í n – S cílem napravit středeční zaváhání a připsat další body vyrazili Zubři do Českého Těšína, kde se v rámci sobotního startu druhé poloviny základní části střetli s Frýdkem. V první třetině to byli spíše domácí, kdo držel taktovku. Zubři museli čelit celé řadě oslabení včetně dvojnásobného v úvodu druhé části. Díky bojovnosti odolali a brzy za to soupeře ztrestali góly. Frýdek dokázal ve třetí periodě stav pouze korigovat. Přerované zvítězili 4:1 a udrželi se v čele tabulky.
23.kolo, sobota 6.12.2014
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Slovák P. (Jonáš) – 28. Sedlák (Dostálek), 33. Polák (Kudělka), 35. Janota (Kolář), 51. Šťastný (Procházka). Rozhodčí: Fiala – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Svoboda – Heider, Teper, Jonáš, Krutil, Samiec, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Gogolka, Ivan, Prokop, Franek, Sluštík, Mach, Mamula, Slovák P., Vacula
Slovák J. – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Andrýsek – Blinka, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Sakrajda – Školoud, Škorík, Kratochvíl Š.

Jako první zahrozili Zubři, Blinkovu ránu však gólman Svoboda zneškodnil. Po chvíli měli velkou šanci Frýdečtí, kteří ale faul Vlčka nepotrestali. Slovák si v oslabení se střelou Heidera od modré čáry bez potíží poradil. Modrožlutí se znovu zvedli v osmé minutě, jenže ani jejich přesilovka neměla gólový efekt. Kudělka s Vlčkem mířili na bránu dvakrát, všechny střely ale skončily ve Svobodově lapačce.

Také v další pasáži byli diváci svědky přesilovek. Frýdek-Místek je ale nedokázal proměnit. Stránský v tutovce před Slovákem promáchl a Sluštíkovi zkazila radost vyrážečka přerovského gólmana. A když ani spolupráce Blinky se Sedlákem nebyla úspěšná, skončilo první dějství 0:0.

To druhé začalo pro přerovské barvy nepříjemně. Faulujícího Blinku totiž brzy doplnil na trestné lavici Vlček a domácí měli 99 vteřin trvající přesilovku pět na tři. Zubři si však počínali velmi zodpovědně, nepovolili soupeři takřka nic. Slovák musel řešit pouze lehčí střelu Lipiny, kterou vyrazil. Nevyužití početní výhody přišlo Frýdek draho. Zakrátko totiž při hře ve čtyřech Dostálek přiťukl kotouč do jízdy Zdeňkovi Sedlákovi a ten nezaváhal.

Zubři po gólu ožili a navíc se k nim přiklonilo i štěstí. Na začátku 33. minuty střílel Jiří Polák a jeden z domácích beků změnil směr kotouč tak, že propadl za Svobodova záda. Další příležitost měl poté domácí Zedník, ale proti Slovákovi neuspěl, a tak Přerované znovu udeřili. Michael Janota vypálil od modré a Svoboda musel lovit kotouč z brány potřetí.

Ve třetí třetině mohli Zubři svůj náskok brzy zvýraznit. Unikající Sakrajda byl totiž obráncem Prokopem zahákován, jenže nařízené trestné střílení neproměnil. O chvíli později na druhé straně Slovák bravurně zasáhl proti Gogolkovi, který měl stoprocentní příležitost poté, co dostal puk zpoza brány od Sluštíka. Pak už se Frýdečtí ale dočkali a ještě vykřesali jiskru naděje využitou přesilovkou. Po střele Jonáše prudce dorazil kotouč Petr Slovák.

Žádné větší drama však Přerov nepřipustil. Za minutu se totiž nad Svobodovo rameno trefil David Šťastný a Zubři měli svůj tříbrankový náskok zpátky. Stejný hráč pak mohl skupinku fanoušků rozveselit znovu, po přihrávce Šebka však zakončil nepřesně. V posledních vteřinách byl ještě Frýdek blízko snížení, když Osina v přesilovce velmi špatně přihrával, ale Stránský svou sólovou akci do úspěšného konce nedotáhl.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že v první půlce byl zápas vyrovnaný. Možná jsme měli v některých momentech i trochu navrch. Rozhodla to přesilovka pět na tři, kdy jsme prakticky vůbec nevystřelili pořádně na bránu. Tam se zápas lámal. Přerov má velmi zkušené mužstvo, což pak šlo vidět. Zápas držel a hrál tak, jak potřeboval.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Potřebovali jsme po domácí porážce s Technikou naplno bodovat. Kvůli vyloučením jsme se však v první třetině nedostali do zápasu tak, jak jsme chtěli. Kluziště bylo hodně velké a široké, podobné tomu v Břeclavi a neplnili jsme si na něm to, co bylo stanoveno. Museli jsme si v kabině o přestávce něco říct, což nám pomohlo. Ubránili jsme oslabení a podařilo se nám soupeři rychle odskočit. Chodili jsme více a důrazněji do zakončení. Pokud měl soupeř šanci, tak nás podržel brankář Slovák. Tři body jsou pro nás dobré, protože Frýdek hraje v tabulce o bytí a nebytí. Čekají nás teď tři zápasy doma, na které se musíme co nejlépe připravit.