Zubři si vezou z Orlové vysoký debakl 7:1

O r l o v á - Přerovští hokejisté zavítali k zápasu 11.kola 2.ligy na led Orlové. Zubři vstoupili do utkání velmi dobře, přesilovou hru využil Sprušil. Domácí ale v téže třetině srovnali. Hosté již od druhé třetiny nedokázali s domácími udržet krok. Přerov doplatil na vysokou porážku příliš mnoha vyloučenými. Přesilové hry, to dnes byla specialita domácích, kteří uštědřili Zubrům vysoký debakl 7:1.
11.kolo, neděle 19.10.2008
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
7:1
(1:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Grygar (Studený, Vydra), 22. Potočný (Machálek), 23. Blatoň (Samiec) 37. Minařík (Škatula,Machálek) 41.Dušek (Grygar), 46.Mintěl (Grygar, Dušek) 57.Blatoň (Kotásek) - 10. Sprušil (Pala). Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:15, navíc Minařík (Orlová) 10 minut osobní trest. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 47:34. Buly: 45:41. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Šafránek - Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Urbánek, Mrazík, Goláb - Grygar, Studený, Dušek - Škatula, Potočný, Minařík - Samiec, Blatoň, Kotásek - Lukaštík, Kraft, Chomič.
Krejčí - Pala, Halouska, Hruška, Ryšánek, Vlček, Bauer, J.Ferenc - Mališka, Sprušil, Korčák - Martinák, Šimo, Rak, - Kolář, Hanák, Rusek - Kupec, Kundrátek

Do zápasu vstoupili Zubři bojovně naladěni a už po necelé minutě se v dobré šanci objevil Sprušil. Jeho zakončení po přihrávce Korčáka ale brankář Šafránek vykryl. Ve 3.minutě hrál Přerov přesilovku ve které nebezpečně pálil Hruška. Po něm zkoušel střelecké štěstí i Mališka a bezbrankové skóre se nezměnilo. Série vyloučení na straně domácích měla poté další pokračování a na začátku 10.minuty přišel první gól zápasu, když Pala přihrál do jízdy Sprušilovi, který orlovského brankáře propálil - 0:1. Ve 12.minutě obrana Slovanu nechala před brankou volného Koláře, ten ale z otočky nezamířil přesně. V úvodu 14.minuty už bylo vyrovnáno. Dvojice útočníků Grygar a Studený si v přesilovce pohrála s přerovskou obranou a prvně jmenovaný dorážel do téměř prázdné branky - 1:1. Polovina 15.minuty přinesla šanci přerovských Zubrů dokonce v oslabení, kdy se sám před Šafránkem objevil Rusek, ale puk si cestu do branky nenašel.

Od druhé třetiny se karty doslova obrátily. Domácím k větší aktivitě pomohl rychlý gól, který na začátku 22.minuty vstřelil Potočný - 2:1. O chvíli později přišla další branka a domácí se opět zapsali do kolonky využitých přesilovek. Po souhře Kotáska se Samiecem pálil tentokrát přesně Blatoň - 3:1. Přesně v polovině utkání hráli domácí dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale tentokrát oslabená přerovská obrana neinkasovala. Ve 34.minutě se po dlouhé době dostal do šance i přerovský Zubr. Souhra Sprušila s Mališkou ale vyšla gólově naprázdno. Naopak ve 37.minutě byli opět úspěšní orlovští. Po přihrávce Škatuly si Minařík vyjel až před Krejčího a přesnou tvrdou střelou zvýšil vedení už na 4:1. V posledních vteřinách druhé třetiny ještě zahrozili i Zubři. Rakovi ale u tyčky Šafránkovy branky puk sjel z hole.

Třetí třetina přinesla raketový start domácích. Po 25 vteřinách se dostal v útočném pásmu k puku Dušek a domácí slavili popáté - 5:1. Zubři byli v této části hry pod velkým tlakem a při sporadických útočných akcích naráželi na dobře fungující orlovskou obranu. Ve 46.minutě hokejisté Slovanu zakončili půltucet gólů. Lehkou střelu Grygara totiž tečoval přesně za Krejčího záda Mintěl - 6:1. Tři minuty před koncem zasadila Orlová přerovským Zubrům ještě sedmý úder. Podruhé v utkání se do střelecké listiny zapsal útočník Blatoň a stanovil tak konečný výsledek pro Přerov velmi nepovedeného zápasu na 7:1.

video : góly zápasu Orlová - Přerov

Petr Česlík (HC Orlová): V první třetině nám hra příliš nesvědčila. Byli jsme hodně vylučovaní. Pak nám to ale vyšlo a v přesilovkách jsme dávali góly. Myslím si, že jsme dnes podali opravdu dobrý výkon. Hlavně v obraně, kde jsme neměli nějaké velké chyby a až na pár okamžiků v první třetině jsme soupeře nepustili do přečíslení.

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): V době, kdy jsme ještě hráli v pěti a hrál se slušný hokej tak jsme měli několik slibných šancí a mohli jsme soupeři ve skóre více odskočit. Nekonečná řada oslabení nám pak celou naši hru úplně rozbila. Chyběla nám tady zkušenost a nehráli jsme optimálně. Je potřeba na toto utkání velmi rychle zapomenout a dobře se nachystat na středeční domácí zápas se Šumperkem.