Zubři si vezou z Orlové dva cenné body

O r l o v á - Vítězství Zubrů na samostatné nájezdy je velmi cenné, neboť domácí celek měl větší část zápasu převahu, i když mu v tom zvlášťě ve 2.třetině pomáhaly časté přesilové hry. Nejlepším hráčem na ledě byl brankář Tihlář, který předvedl vynikající výkon a držel Zubry celý zápas "nad vodou". V útoku výborně zahrál Kotásek, který vyrovnával na 2:2 a proměnil i druhý nájezd Přerova.
15.kolo, sobota 14.11.2009
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Rozum (Krisl), 35. Dušek (Kraft, Grygar) - 20. Kočara (Hanák, Kotásek), 54. Kotásek (Halouska, Kočara), rozhodující nájezd Hanák. Rozhodčí: Klapetek - Mikler, Mrákava. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Buly: 38:35. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Šafránek - Novák, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Samiec, Krisl, Golab, Galgonek, Kotásek, Hanzl, Michejda
Tihlář - Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, J. Ferenc - Kolář, Sprušil, Ditrich - Hanák, Kočara, Kotásek - Coufal, Martinák, Kohút - Goiš, Holík, Kundrátek

Do zápasu vstoupili aktivněji Zubři. V prvních třech minutách musel Šafránek pětkrát zasahovat, nicméně žádná ze střel nebyla příliš nebezpečná. Naopak v závěru 4.minuty prudce vypálil Krisl na Tihláře, který neudržel puk v lapačce. Naštěstí šel ale mimo branku. Dalších pět minut bylo velmi nudných, žádný z celků se nemohl dostat na dostřel soupeřovy svatyně. Od 9.minuty však získala Orlová velkou převahu a Tihláře domácí ohrožovali z různých pozic. Přerov si v této části zápasu vytvořil pouze jednu větší šanci a to v závěru 13.minuty. Těsně před bránu se probojoval Ditrich, ale Šafránka nepřekonal. První gól zápasu padl až v 18.minutě do přerovské sítě. Ve spolupráci s Galgonkem a Krislem prudce pálil z poměrně velké dálky Rozum a Tihlářovi, kterému bránilo ve výhledu mnoho hráčů proklouzl puk do branky - 1:0. 40 sekund před sirénou se však Přerovu podařilo gólem "do šatny" vyrovnat. Po přihrávkách Kotáska a Hanáka na dvakrát zakončoval úspěšně Kočara - 1:1.

Zatímco v první třetině byly trestné lavice celých 20 minut osiřelé, ve druhé třetině se s vyloučeními "roztrhl pytel" a to zvláště na straně Zubrů. Hned ve 22.minutě dostali domácí příležitost k přesilovce 5 na 3, která měla trvat 98 sekund. Obrovskou šanci už po 14 sekundách zahodil domácí Kraft, který číhal u levé tyče a snažil se na třikrát protlačit puk za Tihlářova záda. Jeho skvělými zákroky mu v tom však zabránil. Ve 26. minutě rozhodčí poslal na trestnou lavici orlovského Ovšáka a dvě následné nepříliš nebezpečné střely Koláře a J.Ference byly na dlouhých 11 minut posledními, které musel Šafránek likvidovat. Po vyloučení Koláře se hrálo až do půle 37.minuty jen před Tihlářem. V této době čelilo Meo dalším čtyřem přesilovým hrám domácích. Hned ve 27.minutě se ocitl zcela sám před Tihlářem Potočný. Třikrát se jej pokusil překonat. Poprvé přerovský gólman vyrazil, podruhé už ležel na ledě a Potočný mířil do něj, potřetí již puk zvedl, ale naštěstí příliš vysoko. Ve 35.minutě se však domácí přeci jen dočkali. Grygar s Kraftem našli mezi kruhy dobře postaveného Duška a ten se tentokrát nemýlil - 2:1. Až po dalších dvou minutách se konečně "zahřál" i Šafránek, vážnější šanci si však Meo vypracovalo až 16 sekund před koncem 2.třetiny při šanci Kohúta. Byl však zastaven faulem.

Třetí třetinu tedy zahájili Zubři přesilovkou a když po necelé minutě putoval na trestnou lavici i Prokop, byla z toho 49 sekundová přesilovka 5 na 3. Přerovu se přes dobře postavenou obranu domácích nepodařilo přihrát před branku a tak to zkoušel jen z dálky nebo z boku. Naopak těsně po té co domácí začali hrát v plném počtu se do sólového nájezdu dostal Prokop, kterého obrana Meo dobře nepohlídala při návratu z trestné lavice. Tihlář však vynikajícím zákrokem jeho šanci zneškodnil. Zubři se snažili o vyrovnání, ale stále se nemohli dostat do těsné blízkosti orlovské svatyně a tak šlo spíše o propagační střely. Poslední velkou šanci domácího družstva v základní hrací době spálil v 52.minutě Dušek. Třikrát za sebou se pokoušel asi definitivně rozhodnout zápas, ale díky Tihlářovým zázračným zákrokům neuspěl. Tlak domácích ochabl a hra se opět vyrovnala. V 53.minutě byl blízko gólu Kotásek a dorážel ještě Kočara. Co nevyšlo této dvojici teď, to se jim povedlo v závěru následující minuty, kdy ještě spolu s Halouskou se jim ve skrumáži podařilo vyrovnat na 2:2. Po asistenci při první brance si tak Kotásek připsal i bod za skórování. Až do konce 3.třetiny se stav nezměnil a žádné mužstvo si již žádnou větší šanci nevytvořilo.

V prodloužení obě mužstva vystřelila třikrát, ale velmi blízko k vítězné brance měla Orlová. V 64.minutě se puk vypálený velmi prudce Prokopem odrazil od levé Tihlářovy tyče.

V nájezdech zcela dominovalo Meo. Začínalo jako první. Hanákovi se podařilo Šafránka prostřelit, domácí Dušek si však na Tihláře nepřišel. Druhý nájezd Přerova vykonával Kotásek a mazácky Šafránka prostřelil. A když puk po nájezdu Studeného skončil v Tihlářově lapačce, zápas skončil vítězstvím Zubrů v Orlové v poměru 2:3 po nájezdech.