Zubři si vezou od Techniky domů první dva body z venku

R o s i c e - Zubři dnes měli již pátou možnost zlepšit nelichotivé statistiky z venkovních zápasů. Tentokráte v Rosicích proti brněnské Technice. Utkání se odehrávalo podle "scénářů" předchozích venkovních utkání, Zubři zase hráli celkem vyrovnaný zápas, dokonce téměř celou jednu třetinu vedli, ale zase téměř všechny góly už "spotřebovali" doma s Uničovem a za 60 minut dostali puk za brankovou čáru domácí klece pouze jednou. Tentokráte to však stačilo alespoň na remízu po základním čase. V prodloužení už byli jednoznačně lepší a tak když se nerozhodlo ani v něm, usmálo se v nájezdech štěstí právem na ně. Zubři si tak vezou domů první dva body ze zápasů venku.
11.kolo, sobota 16.10.2010
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 43. Vojsovič (Rajnoha, Strýček) - 24. Coufal (Hanák, Kotásek), rozh. nájezd Kotásek . Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Křivohlavý . Vyloučení: 7:9, navíc Kotásek (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 28:41. Střely: 44:30. Průběh utkání: 0:1, 1:0, 1:2 n.
Jirkův - Habrovec, Žalud, Vojsovič, Babic, Košecký, Úlehla, Strýček - Barus, Rajnoha, Brzobohatý, Odehnal, Česnek, Benýšek, Bělohlávek, Šedý, Fára
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský - Kolář, Sedlák, Kočara; Coufal, Hanák, Kotásek; Menšík, Sprušil, Sršeň; Palička, Kundrátek

Až do tohoto zápasu se Zubrům dařilo naprosto odlišně doma a venku. Doma byli druhým nejlepším celkem a dali ze všech týmů jednoznačně nejvíce gólů (37) a to i v přepočtu na jeden zápas (7,4 gólů). Venku naopak byli druzí od konce, nezískali ani bod a dali spolu s Uherským Hradištěm gólů ze všech týmů nejméně a to i v přepočtu na jeden zápas (2,0 gólů). Přitom žádný zápas neprohráli tak, že by na soupeře vůbec nestačili. Ve všech měli šanci bodovat. Ani v Hodoníně to dlouho nebylo rozhodnuto. Již pátý pokus tyto nelichotivé statistiky změnit dnes Zubři absolvovali v Rosicích, kde změřili síly s Technikou Brno. V útoku postrádali zraněného Marka Ditricha, jehož v první pětce nahradil Kočara. Jeho místo ve druhé lajně obsadil Coufal. Třetí útočná řada hrála ve stejném složení jako v Prostějově.

Utkání se vyvíjelo podobně jako předchozí venkovní zápasy. V první třetině se Zubři museli bránit ve třech oslabeních, sami přesilovku nehráli. I to přispělo k tomu, že v první třetině Technika Zubry přestřílela více než dvojnásobně. První velkou šanci si vytvořil hned v půli úvodní minuty zápasu Kolář, když se uvolnil těsně před brankou domácího gólmana Jirkůva. Byl však k bráně zády a tak musel střílet z otočky a puk domácí svatyni minul. Poté začali útočit i domácí. První větší šanci měli při své přesilovce v 6.minutě, když se ocitl nikým nehlídán těsně před Tihlářem Barus. V 9.minutě střílel od mantinelu Pala a těsně před brankou Techniky ještě dorážel Sedlák. Jirkův však bravurním zákrokem puk za svá záda nepustil. O půl minuty později Technika přerovské hokejisty přečíslila a vytvořila si akci 2 na 1, při níž však bránící Ferenc dobře vystihl přihrávku mezi najíždějícími útočníky a tak k zakončení ani nedošlo. V závěru 13.minuty šli Zubři podruhé do čtyř a domácí rozpoutali před Tihlářem peklo. Až k tyči si najel brněnský Odehnal a po Tihlářově zákroku ještě dorážel před bránou Benýšek, ale Tihlář byl vynikající. V závěru přesilovky se před přerovským gólmanem ocitl na chvíli zcela sám Česnek, ale ani teď se neprosadil a následující zákrok Vlčka posoudil rozhodčí Hejduk jako nedovolený. Naštěstí do konce oslabení už chyběla jen sekunda a tak si dvojnásobné přesilovky domácí příliš neužili. Teprve po jejím skončení se Meo dostalo zase k Jirkůvově kleci a prověřilo jej několika slušnými střelami. Do konce třetiny se však několik desítek zmrzlých diváků, z nichž více než třetina přijela z Přerova, gólu nedočkala.

Také druhou třetinu vyhrála střelecky Technika a měla i nyní o jednu přesilovku více než Zubři. Hned po 17 sekundách druhé třetiny se do sólového nájezdu dostal Rajnoha, který před několika lety oblékal přerovský dres. Tihlář však znovu výtečně zasáhl a dvě nuly tak svítily na světelné tabuli na místech pro skóre i nadále. Po třech minutách se ocitl v útočném pásmu nikým neatakován Faltýnek, měl čas si i střelu "nachystat", ale Jirkůva neprostřelil. O 15 sekund později se už dočkalo své první početní výhody i Meo a k jejímu využití mu stačilo pouhých 17 sekund. Po Kotáskově pasu nahrával zpoza branky před brankoviště Hanák a Coufal poslal kotouč pod tělem Jirkůva z první do jeho sítě - 0:1. V závěru 25.minuty dobře střílel od mantinelu Sedlák a jeho sřelu ještě před brankou domácích tečoval Kočara. Puk však skončil jen na těle brankáře Jirkůva. Až do dalšího vyloučení Zubrů na počátku 30.minuty se hrálo většinou nahoru dolů bez vyloženějších šancí na obou stranách. O 76 sekund později poslal Hejduk dělat vyloučenému Coufalovi společnost i Hanáka a Technika tedy hrála celých 44 sekund přesilovku 5 na 3. Během této i následující přesilovky 5 na 4 uzamkla Technika Zubry před Tihlářem a zkoušela jej překonat ze všech pozic. Asi nejblíže ke gólu měl v tu chvíli znovu Rajnoha, ale jeho střela z první přes Tihláře neprošla. Po návratu Hanáka na led hráli Zubři v plném počtu jen 4 sekundy a zase se na trestné lavici ocitla hned dvojice přerovských hráčů. Za hrubost byl vyloučen Novajovský a kvůli protestům poslal Hejduk na deset minut odpočívat i Kotáska. Jeho post ve druhé lajně obsadil Sršeň a ve třetí útočné formaci hrál místo Sršně Palička. V tomto oslabení si však paradoxně vypracovali největší šanci Zubři. Ze dvou metrů však do branky nepropasíroval puk Novajovský. Ve 35.minutě si zahrál teprve druhou přesilovku Přerov. Technice se ale dařilo držet puk většinou daleko od Jirkůva a větší šanci již Meo nemělo. Až do konce druhé třetiny se ještě na trestné lavici vystřídali další dva hráči, na každé straně po jednom, ale ke větší šanci se žádný ze soupeřů nedostal.

Ve třetí třetině se už střílelo méně, zvláště Tihlář musel zasahovat podstatně méně častěji než v předchozích částech utkání. Zubři byli o něco aktivnější než Technika, vytvořili si i více šancí, ale byli to domácí, kteří ze své jediné větší šance dokázali vyrovnat. Většinu třetiny se hrály přesilovky jednoho z týmů a především v prvních deseti minutách této třetiny se hra hodně kouskovala. Hned po 35 sekundách vyděsil Jirkůva střelou z první z prostoru mezi kruhy Sedlák, ale Jirkův jeho šanci zlikvidoval. O dvě minuty později přihrával Strýček Rajnohovi a ten střílel na přerovskou klec. Tihlář puk vyrazil pouze vedle sebe a před "zívající" odkrytou přerovskou sítí neměl nejmenší problém do ní dopravit puk brněnský Vojsovič - 1:1. O 15 sekund později se mohlo Meo ujat znovu vedení při přesilovce. Obrovskou šanci si vytvořil přesně po odehraných 43 minutách Kotásek. Jeho sólový nájezd zlikvidoval Jirkův pouze za cenu faulu a podle nových pravidel byl jeho zákrok "odměněn" trestným střílením. Kotásek se tedy rozjel ze středu kluziště na Jirkůva, ale svůj nájezd neproměnil. Stejný hráč si stejnou příležitost zopakoval i v 52.minutě, tentokrát mu však střela příliš nevyšla a Jirkův měl díky tomu snadnější práci. Až do konce třetiny se pak buď týmy bránily v oslabení nebo se snažily především neudělat chybu v obraně a tak už nějaká větší příležitost ze žádné strany k vidění nebyla a po 60 minutách tak na skóre svítily dva "biče".

V prodloužení vládli na ledové ploše Zubři, na střely ho vyhráli 5:1, dvě slušné šance měl Sedlák. Poprvé však v dobré pozici puk minul, podruhé mířil ze dvou metrů jen do Jirkůva.

A tak přišly na řadu nájezdy. Jako první se rozjel domácí Rajnoha a nedal Tihlářovi žádnou šanci - na nájezdy 1:0. Z přerovských hráčů se k puku nejdříve postavil Hanák, ale Jirkůva neprostřelil. Potom se podařilo Tihlářovi zlikvidovat nájezd Česneka a naopak Kotásek se do třetice konečně strefil jak chtěl - na nájezdy 1:1. Ve třetích pokusech pak neuspěl domácí Barus a nad branku poslal puk i hostující Kočara. Na začátku čtvrté řady si týmy vyměnily pořadí a jako první jel k soupeřově síti znovu Kotásek. Střelou pod břevno zvýšil na nájezdy 1:2. Také domácí to zkusili s hráčem, který v nájezdu uspěl. Rajnohovu střelu ale Tihlář vykopl a tak se myslím celkem po zásluze stěhoval do Přerova i jeden bod navíc.