Zubři se proti Slavii snažili, co to šlo. Boje play-off ale do Edenu přesto nevrátili

P ř e r o v – Odvrátit první ze slávistických mečbolů. To byl hlavní úkol týmu Zubrů v nedělním zápase čtvrtfinále play-off. Hanáci na ledě MEO Arény nechali vše a snažili se docílit prvního vítězství. Na sešívané to ale ani tentokrát nestačilo. Přerov po urputném boji prohrál 1:3 a série i celá sezona pro něj tak končí. Nutno však podotknout, že výsledek 0:4 na vyhraná utkání je pro modrožluté vskutku velmi krutý.
ČF4, neděle 4.3.2018
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
1:3
(0:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Sýkora, Doležal) – 4. Krejčík (Pohl, Nedvídek), 15. Šagát (Pohl, Barák), 30. Drtina (Račuk, Šagát). Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2121. Střely na branku: 32:18. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 33:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Šimboch (15. Klimeš) – Chmelíř, Rosandič, Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Malina – T. Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Dvořák
Honzík – Drtina, Novák, Barák, Pohl, Kasík, Holý, Ryzák – Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Račuk, Šagát, Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček

Prudkou střelou nejprve zahrozil Zbořil, ale jak se ve sportovní branži říká – nedáš, dostaneš. Slavia z okamžitého protiútoku otevírala skóre a opět ve čtvrté minutě, když zpoza obránce vystřelil Lukáš Krejčík. V polovině třetiny dal Přerov hostům zabrat a vybojoval si přesilovku, viditelnější však byli v dalších minutách hráči z hlavního města, konkrétně Kadlec se Šagátem.

Výhoda šla naproti i Pražanům a ti brzy navyšovali. Račuk předložil puk do jízdy Janu Pohlovi a slávistický obránce poslal do brány místo Šimbocha Klimeše. Zubři si ke konci zahráli další přesilovou hru, gólový úspěch ale v první části nezapsali.

Do druhé části však zaznamenali lepší vstup právě Přerované. Sýkora našel rozjetého Jakuba Šlahaře a ten se proti Honzíkovi nemýlil. Přerov zahrál dobře ve dvojici oslabení, nekompromisně byl ale vyloučen potřetí v řadě a inkasoval tři vteřiny před uplynutím trestu. Jiří Drtina stál na konci rychle sehrané akce. Největší trápení Zubrů – oslabení – se dostavilo znovu ve 32. minutě. Po ubránění následovala z obou stran „hluchá“ pasáž, po níž se mužstva odebrala do kabin.

Do třetí třetiny šli Zubři s vědomím, že může být jejich poslední v sezoně. Slavia je ale účinnou hrou dokázala eliminovat a blízko ohrožení Honzíkovy kasy je nepouštěla. Zubři mohli po množství absolvovaných oslabení působit vyčerpaně, to Pražané neoblomně kráčeli vstříc k postupu do semifinále. V 50. minutě se domácí chystali na přesilovou hru, ze které nakonec vyšlo 27 vteřin hry proti třem sešívaným.

Hanákům však scházelo štěstí v koncovce a kontaktní branka ne a ne přijít. Vrcholem zmaru byla nastřelená spojnice krátce před koncem, definitivním hřebíčkem do přerovské rakve bylo vyloučení Doležala dvě minuty před koncem. O vítězství Slavie bylo rozhodnuto, sezona Přerovu končí.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Výsledek série 0:4 na zápasy bohužel odpovídá tomu, co se dělo na ledě. Bohužel jsme se dopouštěli zbytečných chyb, ať už individuálních, či taktických nebo špatných střídání. Nebylo to ono, nebyli jsme v takové kondici a pohodě, v jaké bychom na play-off měli být.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Věděli jsme, že udělat ten poslední krok je vždycky nejtěžší. Přerov nesložil zbraně a byl to houževnatý soupeř. Jsme rádi, že jsme využili hned první mečbol a dnešní zápas se nám velkou bojovností a nasazením povedlo urvat. I když to skončilo 4:0, tak ty zápasy pro nás byly nesmírně těžké, kór dva domácí v Praze. Vypadá to, že jsme k tomu vítězství došli lehce, ale stálo to hodně sil a ohromné úsilí celého mančaftu, za což všem patří velký dík.