Zubři se dnes stali kořistí Břeclavských lvů

P ř e r o v - Po sérii dobrých výsledků našli dnes Přerovští Zubři svého přemožitele. V hodně smolném utkání s o záchranu bojující Břeclaví museli neustále dotahovat skóre a to se jim nakonec v závěru zápasu už nepovedlo. Tým Břeclavi dnes několikrát potrestal chyby v přerovské obraně a jednu branku přidal i ve vlastním oslabení. K vyrovnání během třetí třetiny nevedla ani téměř minutu a půl trvající přesilová hra Zubrů pět na tři, kterou Lvi ubránili s vypětím všech sil.
35.kolo, středa 28.1.2009
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
3:4
(1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4:30 Sprušil (Faltýnek, Kočara), 26:10 Hanák (Martinák, Novák), 59:55 Martinák (Kohút) - 1:27 Hrůza (Pazdera), 20:24 Čikl (Pazdera), 36:47 Prachař (Kárný, Nohel), 55:48 Barák (Hrůza). Rozhodčí: Krenželok - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 850. Střely: 58:29. Buly: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Vlček, Novák, Ryšánek, Prinke, Halouska - Kočara, Menšík, Sprušil - Martinák, Staša, Hanák - Korčák, Kolář, Kohút - Kupec
Chvátal - Balát, Konta, Laga, Popela, Novák, Čikl, Strýček, Koš, Kurial, Hrůza, Pazdera, Nohel, Karný, Barák, Prachař, Veselský, Kroupa, Macháček

První třetinu začali Zubři hodně aktivně a už po několika vteřinách musel brankář Chvátal likvidovat dorážky Sprušila a Kočary. Hned vzápětí však přišel na druhé straně první gólový moment. Zaváhání přerovské obrany využil exblanenský útočník Hrůza a poslal Břeclav do vedení - 0:1. V polovině 5. minuty ale už bylo vyrovnáno, když sérii dorážek před gólmanem Chvátalem zužitkoval Sprušil - 1:1. Druhý gól Zubrů mohl hned po minutě přidat Martinák, ale proti jeho ostré střele zasáhla rychlá Chvátalova lapačka. Krátce před vypršením 11. minuty měl Přerov další akci, která mohla skončit gólem. Korčák hledal před brankou lépe postaveného Kohúta, který nakonec břeclavskou branku jen těsně minul. Ještě do konce první třetiny měly oba týmy možnost hrát krátce v početní převaze, ale další gólový zápis už nepřišel.

Úvod druhé třetiny přinesl pro domácí Zubry velmi ledovou sprchu. Obrana Přerova vyrobila velkou chybu a tu nekompromisně potrestal Čikl, který si najel před Krejčího a blafákem přerovského gólmana oklamal - 1:2. V dalších minutách Zubři šli za vyrovnáním a díky aktivní hře si vynutili faul soupeře. Přesilovka se sice Přerovu vůbec nepovedla, ale po chvíli přišlo na řadu přečíslení dvou na jednoho, které ukázakově zakončil po Martinákově přihrávce Hanák. Brankář Chvátal byl při této akci bezmocný - 2:2. V polovině utkání si mohl první přesnou trefu v týmu Zubrů připsat Kohút, ale v obrovské šanci před břeclavskou brankou trefil jen Chvátalovu lapačku. Zubři si dál drželi mírnou herní převahu, branky se však dočkali hosté. V závěru 37. minuty se dostal ke střele Prachař a znovu poslal tým z jihu Moravy do vedení - 2:3.

Ve třetí třetině se tým Přerovských Zubrů snažil ze všech sil o vyrovnání. Měl k tomu obrovskou příležitost v podobě téměř minutu a půl trvající přesilovky pět na tři. V ní střílel od modré čáry velmi tvrdě Pala, ale brankář Chvátal odolal, stejně jako po chvíli nepříjemnému pokusu Ryšánka. Na konci 50. minuty zaútočil na přerovského brankáře Barák, ale Krejčí si s jeho střelou poradil. Začátek 55. minuty přinesl pro Zubry další přesilovku, ta se nakonec pro ně však stala osudnou. Rozhodčí Krenželok nechal hru po několika hraničních zákrocích na přerovské hráče plynout a toho využil Barák, který si počíhal na puk a z nájezdu ve vlastním oslabení nedal Krejčímu šanci - 2:4. V závěru zápasu si střídačka Zubrů vybrala oddechový čas a pokusila se s nepříznivý stav vyrovnat. Na konci 59. minuty mohl naopak přidat pátý gól agilní Prachař, ale brankář Krejčí tentokrát zasáhl. Přerov se ještě v posledních vteřinách dočkal snížení a skóre na 3:4 upravil nečekanou střelou Martinák. Na vyrovnání už však bylo pozdě a tak si Břeclav odvezla z přerovského ledu všechny tři body.

sestřih zápasu Přerov - Břeclav (nižší kvalita)