Zubři s týmem Hradiště díky špatné druhé třetině prohráli

P ř e r o v – Návrat po čase na domácí stadion si přerovští hokejisté představovali určitě jinak. V utkání 39. kola přivítali celek Uherského Hradiště, který si z Hané odvezl hodně překvapivé tři body. Hosté šli v první třetině do vedení, ale na jejich první trefu ještě Zubři odpověď našli. Druhá třetina však byla pro domácí doslova hororová, během čtyř minut inkasovali od desátého týmu tabulky tři góly a tato pasáž zápasu se nakonec ukázala být jako rozhodující. Ve třetí třetině už tým přerovských Zubrů síly na zvrat nenašel a po gólech na obou stranách se skóre zastavilo na konečných 2:5. Přerov si porážkou před blížícím se play off znovu zkomplikoval situaci v boji o první čtyřku.
39.kolo, sobota 28.1.2012
HC ZUBR Přerov - HC Uherské Hradiště
2:5
(1:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Sedlák (Kolařík, Kundrátek), 51. Menšík (Sklenář, Ditrich) - 14. Kříž (Červenka), 24. Matula (Horehleď, Sakrajda), 28. Kříž (Matula), 28. Křemeček (Rapant), 50. Matula (Červenka). Rozhodčí: Fiala - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 7:6, navíc Sakrajda (Uherské Hradiště) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 978. Buly: 50:35. Střely: 69:42 z toho na branku: 48:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Tihlář (28. Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Mašíček - Kolařík, Sedlák, Kundrátek - Ditrich, Kočara, Brančík - Hanák, Menšík, Kotásek - Coufal, D. Šťastný
Kůdela - R. Šťastný, Jedlička, Matula, Lažek, Sladký, Rozhon, Sakrajda, Horehleď, Hrabec, Kříž, Červenka, Sekerka, Křemeček, Ondra, Rapant

Domácí tým Zubrů měl poměrně aktivní vstup do zápasu. Hodně blízko k otevření gólového účtu byl ve 2. minutě Kotásek, ale jeho pěkné natlačení před branku úspěšné nebylo. Stejně tak dopadly úvodní přesilové hry na obou stranách. V dalších minutách se k možnostem dostal také soupeř. Hodně nepříjemně střílel například Sakrajda, proti kterému Tihlář zasahoval s velkým štěstím a stejný hráč měl příležitost ještě o pár vteřin později, kdy Hradiště vytvořilo před brankou Zubrů velký závar. I tentokrát ale bezgólový stav vydržel.

To se změnilo až ve 14. minutě, při přesilovce hradišťského výběru. Nejdříve sice těsně minul Kůdelovu branku s chutí hrající Kolařík, ale poté na druhé straně vyslal svoji střelu Kříž a Tihlářovi proletěl kus černé pryže za záda. Ve vedení se ovšem hosté neudrželi příliš dlouho. O dvě minuty později Zubři ukázali, že je třeba před brankou občas zahrát tvrději. Přesně to předvedl Sedlák a z nekompromisní dorážky vyrovnal. V poslední minutě mohl jít Přerov dokonce do vedení, jeho přečíslení Brančíka s Ditrichem však úspěch nepřineslo a Kůdela tentokrát puk do branky nepustil.

Také druhá třetina začala ze strany Přerova svižně. Zubrům navíc dodala většího množství elánu přesilová hra. V ní se pokoušel rychle u tyčky zakončit Hanák, ale plán se mu nezdařil. V dalších momentech pak přerovští příznivci určitě nevěřili vlastním očím, co se na ledě děje. Nejdříve hosté sehráli pěknou kombinaci, kterou gólově zakončil Matula a poté přišla osudná 28. minuta, která přinesla další změny stavu. V ní brankář Tihlář neudržel lehce nahozený kotouč od Kříže a o pár vteřin později propustil za sebe i Křemečkův pokus.

Po této ledové sprše přišla v přerovské kleci změna, Tihláře nahradil Okáč. Zubři se snažili ještě do konce prostřední dvaceminutovky hodně nepříznivý stav snížit, jenže naráželi nejen na výborně chytajícího Kůdelu, ale také bojovali s hodně mizernou koncovkou. Postupně střílel například Šťastný, Kolařík nebo Brančík, jenže žádná z šancí neměla gólový efekt. Do třetí části tak vstupoval Přerov ve velmi složité situaci.

Ani třetí třetina nenabídla jiný obraz hry. Přerov znovu diktoval tempo, avšak stále pálil slepými náboji. Gólové manko nejdříve nesnížil Sedlák a naprázdno vyšel také Menšík. Zubři následně ubránili své oslabení a krátce po něm soupeře ještě více sevřeli do kleští. Hradiště se bránilo zuby nehty, ale gól tam ne a ne spadnout. Tragickou koncovku dokumentoval v této chvíli například Kotásek, který z jasné šance ze čtyř metrů přestřelil.

V 50. minutě tak domácí tým inkasoval popáté. Během obrovského tlaku se soupeř utrhl do přečíslení a to přesnou střelou zakončil Matula. Zubrům sice ještě malou jiskru naděje vykřesal o necelou minutu později dobře bojující Menšík, jenže jeho gól na 2:5 byl v zápase už nakonec posledním. Přerov to sice ještě zkoušel, Kůdelovu branku ohrozil pět minut před sirénou Faltýnek, ale další zápis do přehledu gólů se nedostavil. V posledních třech minutách navíc mnoho nechybělo k tomu, aby Hradiště svůj náskok zvýraznilo během přesilovky. Také Okáč si ale připsal úspěšné zákroky a neinkasoval.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Stalo se to, co jsme nechtěli. Hokej bez srdíčka a bez bojovnosti prostě nejde hrát s nikým. Hradiště de facto nehraje o nic, má v týmu spoustu mladých kluků, kteří u nás ukázali pěkný hokej. My jsme byli na ledě jeden vedle druhého úplně trapní. Výjimkou je snad David Šťastný, který byl ve druhé třetině jasně nejlepším hráčem. Dostali jsme to, co jsme si zasloužili. Takhle odevzdat zápas není možné.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): Body jsou to pro nás sice nečekané, ale je třeba si uvědomit, že jsme letos s Přerovem hráli celkem vyrovnané zápasy. Do Přerova jsme nejeli prohrát a jsem za to naše vítězství hodně rád. Rozhodla druhá třetina, ve které jsme dobře bránili a dali góly z brejků. Přesně takhle jsme chtěli hrát. To bylo podle mě rozhodující. Důležitý byl i počet vyloučených, těch jsme dnes neměli mnoho. Víme, že Přerov má přesilovky velmi slušné a díky naší disciplinovanosti jsme ho do nich nepustili.