Zubři s Litoměřicemi na body nedosáhli, znovu soupeři podlehli o dva góly

L i t o m ě ř i c e – Na začátku severočeského tripu sice Zubři ukořistili dva body v Benátkách, z utkání s neoblíbenými Litoměřicemi ale vyšli naprázdno. Přerov odpověděl na rychlý gól Stadionu a dlouho pak držel stav 1:1. Ve druhé části však z velmi sporné situace opět inkasoval a nepříznivý stav už nedokázal zvrátit. Litoměřice naopak utekly do rozhodujícího náskoku a Hanáky zdolaly letos podruhé o dva góly.
23.kolo, pátek 17.11.2017
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Helt (Kantner, Strejček), 34. Válek (Helt), 43. Bílek (Veselý, Kusý), 56. Helt (Hrabík, Smetana) – 13. Berger (Dvořák), 57. Pala (Čáp, Šlahař). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 8:9, navíc Strejček (Litoměřice) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1070. Střely na branku: 45:28. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 38:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Helt, Hrabík, Kantner – Pilař, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, J. Dvořák
Klimeš – Chmelíř, Horák, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, F. Dvořák, M. Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil

Jako by těch smolných momentů nebylo dost. Souboj s Litoměřicemi začal akcí Filipa Helta, jehož bekhendové nahození přeskočilo Klimešův beton a spadlo u tyče za jeho záda. Rychlé vedení mohli Kališníci navýšit z přesilovky, tu však Zubři dokázali ubránit. I nadále však byli modrožlutí pod tlakem. Hrabík před Klimešem nepříjemně tečoval střelu Helta a poté domácí zahrozili i v oslabení. Mezi betony zakončující Veselý si ale na přerovského gólmana nepřišel.

Dvanáctá minuta přinesla další přesilovku Litoměřic. Velká chyba v jejich rozehrávce ovšem vyslala do rychlého úniku Jana Bergera, který chladnokrevně překonal Krále ranou pod horní tyčku a vyrovnal. V oslabení pak Hanáci mohli udeřit ještě jednou, Pšurného prudká střela ale jen dala razítko na břevno.

Také do druhé tercie vstoupil lépe domácí tým, tentokrát ale bez gólu. Klimeš byl v častém ohrožení, avšak podržel Zubry. Šanci zmařil u tyče dorážejícímu Havelkovi a na stejném místě pak pokazil radost Heltovi. Přerované zanedlouho přestáli oslabení, ale ve 33. minutě už inkasovali. Nutno však dodat, že z velmi sporné situace. Po střele Lukáše Válka se kotouč odrazil od vzdálenější tyče mimo, ale rozhodčí po krátké debatě potvrdili litoměřické vedení 2:1.

Přerov se v závěru snažil znovu srovnat krok, měl k dispozici i přesilovky, v níž několikrát ohrožoval Královu svatyni, leč neúspěšně.

Krátce po startu třetí třetiny se bohužel Zubrům situace ještě více zkomplikovala. Novotného špatnou rozehrávku zachytil Vítězslav Bílek, položil si Klimeše a zasunul kotouč přesně k levé tyči. Dvougólové manko bylo nepříjemné a modrožlutým se nedařilo ho snížit. Klec soupeře sice ohrožovali střelami, ty však likvidoval brankář Král.

Po faulu Kantnera na Čápa hrál Přerov čtyřminutovou přesilovku a trenéři Zubrů zkusili zariskovat bez brankáře. To však domácí potrestali Filipem Heltem, který trefil opuštěnou bránu a zvýšil na 4:1. Přesto ale ještě Hanáci skóre korigovali. V přesilovce pět na tři se opřel do kotouče Radomír Pala a propálil Krále mezi betony.

Poslední dvě minuty už však žádnou další změnu nepřinesly, a tak Přerov po dvoubodových Benátkách tentokrát žádný bod do tabulky nezískal.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme měli dobrý pohyb a měli jsme více ze hry. Špatně jsme hráli přesilovky a soupeř to dokázal potrestat. Ve druhé třetině byl soupeř mírně lepší, ve třetí tetině jsme byli aktivnější my. Lépe jsme bruslili, měli jsme lepší pohyb. Myslím si, že kromě vyloučení v závěru jsme měli ve třetí třetině ze hry víc, než soupeř. Myslím, že dnes jsou to pro nás zasloužené tři body.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme dnes ztratili body. Když se za stavu 1:1 lámal zápas, tak jsme si vytvořili vyložené gólové šance, které jsme neproměnili. Následně jsme dostali rozdílový gól. Dnes nemůžeme být vůbec spokojeni s výsledkem, kterého jsme dosáhli.