Zubři prohráli v Prostějově až po nájezdech

P ř e r o v - Ve svém čtvrtém přípravném zápase se dnes přerovští Zubři postavili na zimním stadionu v Prostějově proti místním Jestřábům. V zápase nenastoupilo několik již osvědčených hráčů, kteří už své kvality v minulých utkáních prokázali, trenéři Zubrů zkoušeli především několik juniorů a v brance dostal příležitost Okáč. Větší část zápasu byla herně vyrovnaná, o něco častěji stříleli sice Jestřábi, ale vyložených šancí v průběhu utkání měly oba celky jak šafránu. I proto diváci viděli v základním čase jen po jednom gólu na každé straně. Na nájezdy pak zvítězil domácí celek 2:1. Odveta se na přerovském zimním stadionu bude hrát v neděli 22.8.2010 v 18 hodin.
přát., čtvrtek 19.8.2010
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:1sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 20. Šimo (Čuřík, Finkes), rozh. nájezd Duba - 46. Ditrich (Kolář). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Trunečka. Vyloučení: 8:8 navíc Doseděl a Duba (oba Prostějov) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 34:31. Střely: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1
Slovák - Paška, Stříteský, Kutmon, Halouska, Tomiga, Doseděl, Finkes, Jedlička, Zachar, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Šimo, Skácel, Kryl, Řehulka, Berčák, Stráněl, Matoušek
Okáč - Pala, Faltýnek, J.Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Menšík, Palička, Kočara, Holík, Sedlář, Kundrátek, Málek, Dočkal, Kocan

V utkání dostala volno hned šestice zkušených hráčů Zubrů. Nenastoupil Tihlář, Sedlák, Kotásek, Hanák, Kohút ani Sršeň. Své kvality naopak prokazovala řada juniorů : například Málek, Dočkal, Kocan, Holík, Pírek nebo Sklenář.

Také domácí nehráli kompletní a tak obě mužstva začala dost opatrně, hra se zprvu dost kouskovala. Střílelo se převážně z větších dálek a oba brankáři si s takovými střelami celkem snadno poradili. Lepší to nebylo ani v přesilovkách. Domácí měli první větší šanci v 17.minutě, když tvrdou střelu od modré čáry dorážel před Okáčem Halouska, z té druhé významnější už vytěžili gól do šatny, když 44 sekund před úvodní sirénou poslal Finkes do přečíslení 2 na 1 dvojici Čuřík - Šimo. Čuřík se rozhodl pro střelu, Okáč ji sice vyrazil, ale přímo před Šima, který měl před sebou už odkrytou branku - 1:0. Tímto výsledkem skončila i úvodní třetina. Meo si akci, která by po gólu opravdu volala, v první třetině nevytvořilo.

Ve druhé třetině se sítě v žádné brance nerozvlnily. Jestřábi měli větší šanci hned v jejím úvodu, když další akci 2 na 1 zakončili střelou vedle Okáčovy svatyně. Ještě ve 32.minutě mohli domácí zvýšit na 2:0, ale poměrně pěkná kombinace skončila nepřesnou přihrávkou metr před brankou Zubrů. Na straně Meo to v úvodu třetiny několikrát zkusil Holík, ale obrovskou šanci měli Zubři až ve 37.minutě, když se po Ditrichově přihrávce těsně před Slovákem objevil Kolář, který to zkoušel z první.

Poslední třetina byla zahájena dvojnásobnou přesilovkou Jestřábů, kterou hráli celých 105 sekund. V rámci ní měl Prostějov jedinou významnější akci, když střelu od modré čáry před Okáčovou brankou dorážel Čuřík. Zubři vystřelili v této třetině až po 5 minutách, ale hned úspěšně. Kolář přihrál přesně Ditrichovi, který si najel až před branku a po ledě Slováka prostřelil - 1:1. Nakonec to byli Zubři, kteří mohli v základním čase vyhrát, ale Kocan mířil ze tří metrů jen do pravé tyče Slovákovy svatyně. Zápas tak skončil fotbalovým výsledkem 1:1.

Nájezdy zahajovali Jestřábi. Jako první se proti Okáčovi rozjel Čuřík. Okáč mu dokázal puk vypíchnout z hole, aniž by vážněji vystřelil. Přerovský Málek dokázal Slováka prostřelit mezi nohama a Meo se tak na nájezdy ujalo vedení 0:1. Druhý pokus domácích zakončil úspěšně střelou do pravého vinklu Šimo a vyrovnal na nájezdy na 1:1. Holík pak svůj nájezd neproměnil. Ve třetí řadě nájezdů nejprve Duba překonal Okáče pod nohama a domácí se ujali na nájezdy vedení 2:1, Slovák pak Sedlářovi jeho samostatný nájezd vyrazil. Prostějov tak zápas po nájezdech vyhrál 2:1.

Porážku, byť až po nájezdech, mohou Zubři svému dnešnímu soupeři oplatit již tuto neděli, kdy se bude hrát odveta na přerovském zimním stadionu. Všechny příznivce na tento zápas zveme.