Zubři přišli v Prostějově o bod tři minuty před koncem

P r o s t ě j o v - Po prohraném středečním zápase s Havířovem sehráli Zubři tradiční hanácké derby na ledě Jestřábů z Prostějova. Neuspěli ani dnes, tentokrát je od zisku minimálně jednoho bodu dělily přibližně 3 minuty. Dlužno dodat, že větší část zápasu tahali za kratší konec. V derby bylo vidět minimum střel, oba celky se snažily především dobře bránit, než se honit bezhlavě do útoku a soupeře do střelby pouštěly jen zřídka. Domácí rychle uklidnil vedoucí gól těsně po začátku a patřily jim i konce všech třetin. Také v poslední třetině bylo vidět více domácí, celý zápas hráli daleko lépe přesilovky než Zubři. To se jim vyplatilo v posledních 5 minutách, kdy hrály dvě. Při jedné z nich rozhodli 187 sekund před koncem zápasu o svém těsném vítězství, které bylo celkem spravedlivé.
9.kolo, sobota 8.10.2011
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
4:3
(2:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Duba (Smejkal, Stejskal), 20. D.Šebek (Čuřík), 29. Duba (Tomiga), 57. Ševčík (Duba) - 14.Brančík (Ditrich), 27. Sedlák (Faltýnek), 28. Blinka (Kotásek, Pala) Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Samuel. Vyloučení: 7:7, navíc Pěštuka (Prostějov) a Hanák (Přerov) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2980. Buly: 38:41. Střely: 32:22 z toho na branku: 24:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Sedlář - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Tomiga, Stejskal, Duba, Ševčík, Šebek P., Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý M., Šebek D. Stráněl, Jedlička, Žajgla.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kočara, Hanák, Kotásek - Kundrátek, Sedlák, Kolařík - Ditrich, Brančík, Goiš - Menšík, Blinka, Černý T.

Zápas začali Zubři opět dostatečně nesoustředění a Jestřábi hned svůj první střelecký pokus proměnili v gólový úspěch. Bylo odehráno teprve 47 sekund, když Smejkal našel u levé tyče nehlídaného Dubu a ten bez potíží skóroval - 1:0. Zubry rychle inkasovaný gól sice přiměl ke zlepšení obranné činnosti, ale protože stejnou taktiku použili i domácí, příliš mnoho šancí v 1.třetině jsme neviděli. Zubři pak nedokázali nebezpečněji vystrašit Sedláře ani při svých přesilovkách. V závěru 14.minuty se však Přerovu podařilo přeci jen vyrovnat. Ditrichovu střelu od pravého mantinelu tečoval před Sedlářem Brančík - 1:1. Posledních 5 minut třetiny patřilo Prostějovu. Nejprve v 16.minutě si vypracoval přečíslení 2 na 1, ale Zacharovi, který měl u brány zakončovat, puk sjel před Tihlářem z hole. 97 sekund před sirénou zakončující třetinu byl vyloučen na 2+10 min Hanák a 44 sekund před skončením 1.třetiny ponechal rozhodčí Pokorný za zdvižené pravice Prostějovu výhodu. Při ní mohl skórovat Kolibár, ale ani na dvakrát Tihláře nepřekonal. Povedlo se to až při následné přesilovce 5 na 3 D.Šebkovi, který zamířil přesně do vinklu - 2:1.

Druhou třetinu už začali Zubři přeci jen lépe a prvních 8 minut byli pány na ledě. Nutili soupeře faulovat a během druhé třetiny tak hráli 4 přesilovky. Ty se jim však téměř vůbec nedařily. Vyjímkou byla přesilovka ve 27.minutě. Při ní prakticky zkopíroval druhý prostějovský gól Sedlák a vyrovnal na 2:2. Už za 28 sekund poté zavezl puk do útočného pásma Pala, tam ho přenechal volnějšímu Kotáskovi a společně s Blinkou zakončili akci gólem - 2:3. O minutu později přečíslili Jestřáby akcí 2 na 1 Goiš s Pospíšilem, ale na dvougólový rozdíl stav neupravili. A to se jim nevyplatilo. O pouhých 20 sekund později se totiž dostal před Tihláře Duba a třebaže Tihlář zasáhl, byl i s pukem do branky ve skrumáži dotlačen. Prostějov tak vyrovnal na 3:3. Na počátku 30.minuty ještě nebyl od gólu daleko Kolařík, který prověřil Sedláře střelou těsně před ním. K významnější šanci se už pak ale nikdo ze Zubrů nedostal, daleko častěji stříleli domácí, naštěstí je Zubři do vyložených šancí také nepouštěli.

Poslední třetinu zahájili aktivněji domácí, Zubrům nepomohla ani další přesilovka. Meo mělo šance strhnout vítězství na svou stranu sice také, ale až v 55.minutě. Ty však promarnili Brančík s Pospíšilem a to je krátce na to velmi mrzelo. V posledních 5 minutách byli totiž Zubři dvakrát vyloučeni a v závěru 56.minuty první z těchto dvou přesilovek využil domácí Ševčík, který dorážel za brankovu čáru střelu Dubovu. Zcela o možnost závěrečného tlaku se pak dvě minuty před koncem připravilo Meo samo, jehož hráči špatně střídali a dohrávali tedy zápas ve čtyřech hráčích. Na skóre se už nic nezměnilo a Prostějov tak vyhrál 4:3.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to bylo takové derby, jaké by mělo být. Bylo tam nasazení, bylo tam napětí i emoce. Měli jsme o nějaké šance víc a dali jsme o gól víc. Klíčovým momentem bylo naše vyrovnání na 3:3, kdy nám trochu pomohlo štěstí. Jen je škoda, že to bylo na obě dvě strany tak ovlivněné jedním člověkem, co na tom ledě akorát zavazel. Klukům musím za dnešek poděkovat a v příštím zápase to vítězství musíme potvrdit.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Náš výkon dnes rozhodně nebyl ideální. Na domácí se nám nepodařilo vyvinout nějaký větší tlak. Myslím si, že tam by byla cesta. Sice se nám podařilo na chvíli zápas otočit, ale v závěru nás hodně hloupé vyloučení a chyby z nedisciplinovanosti stály nějaký ten bod. Musím zmínit i naše přesilovky, které byly bezzubé s minimální střelbou.