Zubři porazili jako první v sezóně Havířov na jeho ledě!

H a v í ř o v - Zubři hráli letos na ledě Havířova již potřetí. Vždy se dostali poměrně snadno do vedení, které pak dlouho drželi. Dvakrát se k nim otočilo štěstí zády a Havířovu se podařilo skóre v závěrečných minutách otočit. Napotřetí si už však Zubři svůj jednobrankový náskok vzít nedali. Za vším stála opět vynikající, téměř bezchybná defenzíva a brankář Martin Vojtek, který dnes svými perfektními zákroky domácím vychytal všechny vyložené šance, které si v zápase vytvořili a dokonce si udržel i čisté konto! V závěru utkání již domácí ve snaze o vyrovnání hodně otevřeli obranu a všechny síly vrhli do útoku. Tentokrát je ale 4 min před koncem Zubři přečíslili a zvýšili na 2:0. Gólem do prázdné brány si 83 sekund před koncem vše pojistili a ukončili hned několik havířovských sérií najednou.
23.kolo, sobota 8.12.2012
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Brančík, 56. Goiš (Málek, Hanák), 59. Brančík (Sakraida, Vojtek) Rozhodčí: Czubaj - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:3.
Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Daneček, Sztefek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas
Vojtek - Ferenc, Vlček; Osina, Kudělka; Pala, Drábek; Tomeček - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Goiš, Málek, Hanák - Vaněk

Žádný z týmů nebyl kompletní, Zubrům stále chyběli Zdeněk Sedlák s Danielem Faltýnkem, dnes navíc postrádali i Matěje Blinku. Naopak poprvé v sezóně se v zápase objevil Pavel Hanák, který již hrál trvale celý zápas a na rozhodujícím druhém gólu se dokonce podílel asistencí.

Zápas začali aktivněji Zubři a patřilo jim prakticky celých úvodních devět minut utkání. Na konci 4.minuty to zkusil přímo z buly Richard Brančík a puk po teči domácího obránce Krisla zamířil kolem pravé tyče do Matouškovy klece - 0:1. V dalších minutách působili domácí dost opařeným dojmem, v 6. minutě mohl Brančík dokonce zvýšit, ale jeho střela tentokrát havířovskou branku minula. Havířov se do první výraznější šance dostal až v úvodu 10.minuty. Kanko z boku nahrával puk před přerovskou branku a od brusle jednoho přerovského hráče se odrazil na její pravou tyč. Svůj nápor poté zvýšili ve své početní výhodě. Během ní nebezpečně prověřil přerovského brankáře Vojtka Zientek. Další velkou šanci zlikvidoval Vojtek 5 minut před přestávkou Potočnému. Ze Zubrů se v úvodní třetině do nebezpečnější šance ještě dostal chvíli poté Kolář, ale ani on neuspěl.

Ve druhé třetině byl většinou aktivnější domácí celek, do první větší šance se ale dostal ve 24.minutě přerovský Kundrátek, který objel rychle branku a pokusil se do ní u levé tyče zasunout kotouč za brankovou čáru. Matoušek byl však rychlejší. Minutu nato musel na druhé straně ledové plochy zasahovat po Pavlasově uvolnění Vojtek. Ještě asi dvě minuty se hra celkem rovnoměrně přelévala na obě strany, ale vše skončilo vyloučením Paly za podražení na konci 27. minuty. Zubři se sice oslabení celkem snadno ubránili, ale Havířov se při této početní výhodě dostal do tlaku a ten neustal ani po vyrovnání počtu hráčů na ledě. V závěru 33.minuty například střílel velmi tvrdě Krisl, ale těsně branku minul, o chvíli později zahrozil Klimša. Teprve posledních 6 minut druhé třetiny patřilo Zubrům. Velkou šanci si ve 36. min před Matouškem vytvořil Kundrátek, který následně i dorážel. Ani tím ale ještě akce neskončila, z prostoru mezi kruhy ještě zakončoval i Kolář. Krátce poté se museli Zubři opět bránit oslabení, ani nyní však AZ nic nebezpečného nevymyslel. Největší šanci celého zápasu spálil asi půl minuty před druhou sirénou Sakrajda. Domácím obráncům vypíchl puk a najel si zcela volný až těsně před Matouška, ale ten mu skvělým zákrokem skórovat nedovolil.

V poslední třetině se už přerovský tým soustředil výhradně na obranu a hrálo se téměř neustále před Vojtkem. Hned po půl minutě si domácí vynutili faul Zubrů a během přesilovky nenechali přerovské hráče ani brankáře vůbec vydechnout. Obraz hry se nezměnil ani při hře čtyř proti čtyřem o několik minut později. Teprve při vyloučení havířovského Prokopa mezi 48. a 50.minutou si na kotouč poprvé v poslední třetině sáhl i Matoušek. Velmi "horko" bylo Zubrům zvláště v dalším oslabení mezi 52. a 54. minutou. Gól visel doslova na vlásku po střelách Pechance, Kanka a Klimši ale Vojtek v brance doslova kouzlil. Když se domácím nepodařilo využít přesilovku, rozhodli se pro hru vabank útočit v pěti s otevřenou obranou. Že by se jim to nemuselo vyplatit naznačil už Sakrajda 6 minut před koncem, ale s jeho střeleckým pokusem si Matoušek ještě snadno poradil. Čtyři a půl minuty před koncem však Zubři domácí přečíslili a do akce 2 na 1 se dostali Málek s Jiřím Goišem. Druhý jmenovaný nedal Matouškovi nejmenší šanci a zvýšil vedení Zubrů na 0:2. Zklamaní diváci, kteří čekali na první gól AZetu, aby vhodili na ledovou plochu plyšáky pro děti z azylového domu tak učinili nyní a nějakou dobu se tudíž nehrálo. Přestávka určitě pomohla více Zubrům, další dvě minuty soupeře před brankáře Vojtka nepustili a sami se ještě pokusili o další pojistku. Havířov se však stále nechtěl vzdát. Dvě a půl minuty před koncem trefil ještě horní tyč domácí Sztefek, jen pár sekund po té zabránila po Stránského střele puku v cestě do prázdné brány levá ruka už ležícího Vojtka. Přitom se strhla na ledě menší potyčka, kterou rozhodčí potrestal vyloučením na obou stranách. AZ se pokusil ještě o hru 5 proti 4 při power play, ale 83 sekund před koncem upravil skóre na 0:3 střelou do prázdné branky od mantinelu ještě ze středního pásma Richard Brančík. Brance asistoval i brankář Vojtek. Zubři tak dovedli zápas k vítězství 0:3, čímž připravili Havířov po osmi kolech o všechny body. Navíc to dokázali na jeho ledě, kde se to letos ještě nikomu nepodařilo.