Zubři otočili na Lapači zápas a postoupili do semifinále !!

V s e t í n - Ke čtvrtému utkání čtvrtfinálové serie do Vsetína jeli Zubři s vědomím, že mohou sérii zakončit. Domácí celek potřeboval zápas nutně vyhrát, aby ještě sérii prodloužil a podle toho se i odvíjel úvod utkání. Vsetín se od prvních minut vrhl do útoku a po chybě přerovské obrany a využité přesilovce rychle vedl 2:0. Zubři se však nevzdali, v přesilovkách vyrovnali hru a do první sirény i snížili. Větší část 2.třetiny už byli lepším celkem a zaslouženě zápas otočili. Pozornou obranou a několika využitými šancemi v poslední třetině už zápas s přehledem dovedli k vítězství a postupu do semifinále. První zápas sehrají v Hodoníně v neděli 21.března
ČF4, úterý 16.3.2010
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:5
(2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Knebl, 6. Hrňa (Finsterle, Kapr) - 16. Vlček, 26. Pala (Ditrich), 33. Sedlák (Ditrich), 50. Ditrich, 58. Sedlák (Faltýnek, Kolář) Rozhodčí: Dědek - Held, Trunečka. Vyloučení: 9:8 navíc Faltýnek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2113. Buly: 37:45. Střely: 42:39. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Plšek - Šimek, Finsterle, J. Tesařík, Matula, Knebl, Farda, Vodák, Klabačka, Kozák, D. Tesařík, Kapr, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Vítek, Ašer, Zavrtálek, Sýs
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Pavlas, Osina, Halouska, Novák, J. Ferenc - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Martinák, Menšík, Venkrbec, Goiš, Kohút, Sprušil, Málek

Zubři přijeli na Lapač se stejnými hráči, kteří nastoupili proti Valachům v neděli, pouze Coufal se posunul do druhého útoku a jeho místo ve třetím obsadil Menšík. Podporovat je na Lapač přijelo mnoho přerovských fanoušků, kteří zcela zaplnili sektor hostů. Celý zápas mohutně přerovský tým povzbuzovali a intenzita fandění neklesala ani při nepříjemném stavu 2:0 pro Valachy. Vsetínu chybělo několik zraněných hráčů, Štraub a také zlínské posily Ondráček, Mokrejš a Bořuta.

Valaši zahájili zápas velkým tlakem a Tihlář musel předvádět své umění hned od prvních minut. A když už se Meo ve 3.minutě poprvé probojovalo před Plška, obrovská chyba jeho obrany vedla k sólovému nájezdu Knebla. Ten zamířil mezi Tihlářovy betony a otevřel skóre - 1:0. Domácí byli gólem povzbuzeni a tak pokračovali v náporu, který se ještě zvětšil, když v závěru 4.minuty dostali výhodu přesilové hry. Sekundu po skončení 5.minuty zpoza branky přihrával Finsterle do prostoru mezi kruhy a Hrňa z první prostřelil Tihláře podruhé - 2:0. Přerov tak ještě nevystřelil jedinou střelu na Plška a už prohrával 2:0. Teprve v 6.minutě musel zasahovat i domácí gólman Plšek a to až když Zubři hráli přesilovku. Příliš dobře ji však neodehráli, jejich střely Plška příliš nevylekaly. Krátce po jejím skončení se ale otevřela znovu dvířka na přerovské trestné lavici a domácí mohli znovu okupovat přerovské obranné pásmo. Tihlář musel například likvidovat dobré šance Knebla nebo Finsterleho. Domácí začali hned od úvodu utkání hodně tvrdě, na svém těle to pocítil třeba Coufal nebo Osina. Po dvanácti odehraných minutách však již potrestal hlavní rozhodčí Dědek Zavrtálka hned čtyřmi minutami za zranění Sedláka. Po odehraných 78 sekundách mu přišel dělat společnost Knebl, který velmi nepříjemně sekl Palu při pokusu o střelu od modré čáry. Zubři tak dostali přesilovku 5 na 3 a to hned rovné dvě minuty. Tuto obrovskou výhodu sice ještě nevyužili, ale alespoň se dostali konečně do hry a začali nebezpečně Plška zaměstnávat. Největší šanci Meo si ve dvojnásobné přesilovce vytvořil v závěru 15.minuty Ditrich, ale z bezprostřední blízkosti Plška nepřekonal. Povedlo se to až v 16.minutě Vlčkovi. Knebl už byl zpět z trestné lavice, ale dohrávala se ještě přesilovka 5 na 4. Vlček se pokusil vystřelit asi dva metry od modré čáry. Jeho střelu ještě možná tečoval některý z domácích hráčů a tak se poprvé měnilo skóre i na straně hostů - 2:1. Zubři měli dvě minuty poté ještě jednu početní vyhodu, až do konce úvodního dějství si proto udržovali mírnou převahu. Čtyři sekundy před první sirénou však musel předčasně odstoupit ze zápasu autor kontaktního přerovského gólu - Vlček. Ve druhé obranné řadě jej nahradil Novák.

V úvodu druhé třetiny byl Přerov vyloučen za 6 hráčů na ledě a ke slovu se na chvíli dostali znovu domácí. Dvakrát velmi nebezpečně ohrozil Tihláře Hrňa. Jeho první akci zlikvidoval až Tihlář, při druhé šanci, kterou měl být sólový nájezd, byl však na modré čáře rychlejší než puk a proto jej ukončila píšťalka čárového rozhodčího. Po skončení oslabení se taktovky zápasu chopilo konečně Meo. Ve 26.minutě přesně našel Ditrich Palu, ten si měl čas najet i do vhodné střelecké pozice a nekompromisně z kruhů vyrovnal na 2:2. Ve 27.minutě putoval na trestnou lavici vsetínský D.Tesařík a Zubři na dlouho uzamkli domácí obranu před Plškem. Zadovkou neuspěl těsně u brány Kolář, Pavlasovu střelu od modré čáry tečoval kousek před bránou Novák a další šance přibývaly. Jedinou větší příležitost si domácí celek v této fázi hry vytvořil v 31.minutě. Opět v tom hrála velkou úlohu chyba obrany hostů a zlínský Finsterle, který střílel mezi kruhy z první. Obrovským jásotem vybuchl roh stadionu na Lapači, kde je sektor hostů, ve 33.minutě. Při přečíslení dvou na jednoho si Ditrich dobře poradil s obráncem, přesně našel volného Sedláka a ten střelou pod břevno poslal Zubry do zaslouženého vedení - 2:3. Teprve v posledních 6 minutách druhé třetiny se Valachům podařilo rozjeté Zubry zastavit díky vyloučení Osiny a 9 sekund před jeho návratem i Faltýnka. 39 sekund před tím, než se měl vrátit i on, odešel na trestnou lavici také Kolář a Vsetín hrál chvíli přesilovku 5 na 3. Obrovskou šanci si při ní paradoxně vytvořilo Meo. Sedlákovi se u mantinelu na obranné modré čáře podařilo obrat domácího J.Tesaříka o puk a uháněl zcela sám k Plškovi, chybující domácí obránce mu ale stačil v poslední chvíli kotouč vypíchnout z hole. Do konce třetiny si pak už drželi puk na hokejkách domácí hráči. S jejich střelami z velkých vzdáleností však neměl Tihlář větší problémy.

Ve třetí třetině se dal čekat nápor domácích. Ten se zprvu díky oslabení Valachů nedostavil, při něm však znovu zachybovala obrana hostů a pustila do nájezdu Sýse. Zastavila jej jen za cenu faulu a Dědek zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil Hrňa, zakončovat se pokusil ze dvou metrů, na Tihláře si však nepřišel. Ve 46.minutě trefil Sýs do obličeje Pavlase a tak na další dvě minuty byl atak Vsetína přibržděn. Ve 48.minutě mohl na dvoubrankové vedení zvýšit Halouska, ale mířil jen do Plška. Jen o pár sekund později se zranil domácí Zavrtálek. V 50.minutě prostřelil Plška ze sólového nájezdu Ditrich a semifinále se Zubrům již značně přiblížilo - 2:4. Jen o 67 sekund později se radovali po zmatku před domácí svatyní hosté popáté, Dědek však kvůli postavení hráče v brankovišti dosaženou branku neuznal. Po tomto okamžiku se už Přerov stáhl do obrany a pokoušel se odolat závěrečnému náporu Valachů. Ti hnáni krátícím se časem se skutečně před Tihláře dostávali, velmi nebezpečně jej ohrozil v 54.minutě například hned nadvakrát Farda. Tlak domácích definitivně pohasl přesně 200 sekund před koncem. Sudí vyloučil vsetínského Knebla a po dalších 32 sekundách zakončil pěknou akci Zubrů střelou po ledě do prázdné Plškovy klece Sedlák - 2:5. Utkání už se pak jen dohrávalo a Vsetín, třebaže ještě měl výhodu přesilovky, se už díky tříbrankovému manku ani nepokusil o powerplay 6 proti 4.

Dnešním vítězstvím Zubři upravili stav série se Vsetínem na 3:1 ve svůj prospěch a vybojovali si tím postup do semifinále play off, kde budou jejich soupeři Drtiči z Hodonína. Série bude zahájena v neděli 21.3.2010 v Hodoníně.