Zubři na jihu Čech žádný bod neurvali, první čtvrtinu základní části zakončili prohrou

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Gólově i bodově naprázdno vyšli na stadionu českobudějovického Motoru přerovští hokejisté. Domácí tým se ujal vedení ve čtvrté minutě, během druhé třetiny svůj náskok ještě dvakrát navýšil. Zubři se pokoušeli se skóre pohnout, nepomohlo jim k tomu však ani trestné střílení, které v závěru neproměnil mladý útočník Václavek.
13.kolo, sobota 14.10.2017
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Pavlin, 22. Kuták (Vlček), 35. Crowder (Kutlák). Rozhodčí: Grech, Veselý – Malý, Šimán. Vyloučení: 3:6, navíc Fořt (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5695. Střely na branku: 38:23. Zblokované střely: 13:4. Hity: 10:5. Vhazování: 40:34. Průběh utkání: 3:0.
Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Toman, Nedorost, Čermák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Marek, Pajič, Doktor
Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Václavek

Utkání v Budvar Aréně začalo ve vysokém tempu. Domácí nejprve zahrozili Galambošem, kterému ale u brány nevyšla přihrávka na Kutláka a hned z protiútoku se uvedli také Zubři. Jejich přečíslení tří na jednoho však nebylo úspěšné – Pšurný po přihrávce Procházky Kváčovu klec přestřelil. Zakrátko už se ale skóre měnilo. Chmelíř nedostal puk ven z obranného pásma, čehož využil Žiga Pavlin a prostřelil Klimeše na vzdálenější tyč.

Motor byl v dalších minutách aktivnějším týmem. Druhou trefu mohl přidat Dostálek, jenže když si Klimeše položil, tak mu puk sjel z hole. Na konci 9. minuty se gólman Zubrů blýskl pěkným zákrokem proti přečíslení, které po Nedorostově příklepu zakončoval Toman.

S pomocí Klimeše pak Přerované přežili i oslabení a tutovku Šulka, který byl sám před bránou. Hanáci se k dalšímu ohrožení svatyně Budějovic dostali až v závěru. Vyrovnání se ale nedočkali. Sýkora totiž minul a Plášek, který se prokličkoval před Kváču, pohořel na jeho betonu.

Ve druhé části se Zubři chtěli pokusit náskok soupeře smazat, jenže místo toho se jim pozice ztížila. Vlček se Zdeňkem Kutlákem pronikli až před Klimeše a druhý jmenovaný z dorážky zvyšoval na 2:0. Přerované mohli poté udeřit z 94 vteřin dlouhé přesilovky pět na tři, ale Motor ji velmi dobře ubránil. Větší šanci měli Hanáci paradoxně až při vlastním oslabení. To se před bránou objevil na malý moment Procházka, ale Kváču mezi betony nepřekonal.

Další příležitosti pak znovu zapisovali domácí. Klimeš si poradil jak s únikem Crowdera s Čermákem, tak i s kličkou Heřmana, ale ve 35. minutě nestačil na teč Kutlákovy střely v podání Timothyho Crowdera, která znamenala využitou přesilovku a vedení Jihočechů 3:0.

Ve třetí periodě se dosavadní obraz hry příliš nezměnil. Aktivní domácí měli další šance, zatímco Zubři se před Kváču dostávali spíše jen sporadicky. Od dalších inkasovaných gólů Přerovany zachránil Klimeš. Nejprve vychytal Šulka při přečíslení s Vlčkem a poté během budějovické přesilovky i Tomana.

Deset minut před koncem se přesilovka po delší době dostala zase na stranu Zubrů. Ti s ní však znovu nenaložili ideálně a Motor tak hru ve čtyřech přečkal. Následná početní výhoda Budějovic také na skóre nic nezměnila, stejně jako trestné střílení Zubrů po faulu na Václavka. Přerovský útočník se pokoušel o kličku, ale kotouč mu ujel z hole. Tři body si tak za výhru 3:0 připsaly České Budějovice.

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): Jsem spokojený. Krásný zápas i pro diváky. Chci hráče pochválit za předvedenou hru, není jisté, jestli budu u týmu pokračovat dál, takže mě těší, že to kluci odmakali a vyhráli.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme na kluzišti Motoru urvat nějaký bod. Dostali jsme lacinou první branku, ale do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Už několik zápasů nás ale sráží naprosto nulová koncovka. Hráči ale bojovali a nechali v zápase maximum.