Zubři na Orly nestačili, do finále postupuje Orlová

O r l o v á - Po dvou semifinálových zápasech play off mezi Orly a Zubry, které skončily v obou případech zaslouženým vítězstvím domácích týmů se dnes muselo definitivně rozhodnout, které mužstvo postoupí do finále. Zubři dnes nehráli dobře, velmi špatně hráli v přesilovkách, méně stříleli než soupeř. Utkání bylo vyrovnané jen v první třetině, v níž dokázali skórovat jen domácí. Od druhé třetiny si vytvořili velkou převahu Orli a Zubry držel až do půle třetí třetiny nad vodou Tihlář. Pak však přidali Orli další dva góly a definitivně rozhodli o svém zaslouženém vítězství. Zubři dokázali dvě a půl minuty před koncem už dát jen čestný gól. Gratulujeme Orlům k postupu do finále.
SF3, pátek 25.2.2011
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 14.Moravec (Mikšan, Luka), 49.Valchař (Samiec), 52.Valchař (Grygar), 58.Valchař (Blatoň, Samiec) - 58.Sedlák (Vlček) Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1690. Buly: 33:47 Střely: 46:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Šafránek - Tomis, Grygar, Golab, Mikšan, Blatoň, Studený, Galvas, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Kraft, Valchař, Štefanka, Urbánek, Javín, Luka, Vnenk, Samiec, Hegegy
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc, Vlček, Valenta, Musil, Novajovský - Ševčík, Sprušil, Kolář - Hanák, Kotásek, Kočara - Kolařík, Sedlák, Ditrich - Menšík, Kundrátek, Blinka.

Rozhodující semifinálový zápas odehrály oba týmy v naprosto stejných sestavách jak předchozí zápas v Přerově. Mírnou aktivitou ho začali domácí, ale svými několika střelami Tihláře jen rozehřáli. V závěru 3.minuty poprve zvedl rozhodčí ruku a na trestné lavici se objevil Ferenc. Oslabení sehráli Zubři dobře. Nejenže soupeře k ničemu nepustili, ale sami dokonce dokázali Orly přečíslit v akci 2 na 1. Sedlákovi najížděl vpravo Ditrich, ten ale nakonec ani nevystřelil, protože Sedlák mu nepřihrál přesně a puk tak nedokázal zpracovat. Pak se začaly oba týmy střídat ve střeleckých pokusech a hrálo se celkem rovnoměrně na obě strany. V 10.minutě mohli otevřít skóre domácí, dobrou šanci promarnil Holuša. Ve 14.minutě nejdříve Tihlář zlikvidoval šanci Blatoně, ale o půl minuty později už zabránit puku v cestě za svá záda nedokázal. Nejprve ještě pomohla levá tyč, ale kotouč se odrazil jen k holi Moravce a ten měl před sebou prázdnou branku - 1:0. Krátce po první změně stavu poslal rozhodčí Skoupý za bránění odpočívat na trestnou lavici Holušu a jen pár sekund poté co se vrátil na led, jej za stejný trest vyloučil znovu. Obě přesilovky ale Meo odehrálo špatně, na brankáře domácích Šafránka dokázalo vystřelit až při druhé z nich, navíc nijak příliš nebezpečně.

Na počátku druhé třetiny se nejprve zdálo, že Zubři se během ní pokusí o ofenzívu, ale stalo se tak právě na opačné straně. Dobrá příležitost Sprušila ve 21.minutě a střela Osinova ve 22.minutě byly na dlouhou dobu poslední, které na Šafránka šly. Nepomohlo ani zkoušení nasazení Blinky do různých útoků. Intenzita střel Olejářů naopak rostla každým okamžikem a ve 24.minutě ohrozily Tihláře hned dvě střely Grygara a jedna Mikšanova. Zubři se dnes snažili soupeře nepouštět do přesilovek a téměř nefaulovali. Rozhodčí navíc ponechal utkání volnější průběh, zbytečně nevylučoval a trestal jen co opravdu musel. Proto v čase 24.00 se trestná lavice na straně Zubrů otevřela teprve podruhé a už naposledy. Po minutě přesilovou hru Orlů ukončil podražením Moravec a síly na ledě se opět vyrovnaly. Zubři se do tlaku nedostali ani po návratu Vlčka na ledovou plochu a minutovou přesilovku doslova zahodili. Ve 29.minutě zachránila Zubry od pohromy horní tyč Tihlářovy svatyně, do níž střelou z první zamířil Luka. Teprve v závěru 30.minuty zahřál vychladlého Šafránka Kotásek, který si najel až před branku. Ve 33.minutě si vypracovali přečíslení 2 na 1 Holuša s Grygarem, oba zakončovali, ale Tihlář stále držel Zubry v naději na úspěch. Ve 36.minutě si na něj nepřišel z prostoru mezi kruhy Luka, ani o půl minuty později Holuša. Zubry do ataku nedostala ani čtvrtá přesilovka mezi 38. a 40.minutou. Největší šanci třetiny si Meo vytvořilo teprve potom, asi půl minuty před druhou sirénou, když při střele Kolaříka měl z části odkrytou svou svatyni Šafránek, ale jeho rychlý přesun od jedné tyče ke druhé vyrovnání zabránil. Po dvou třetinách tedy Zubři prohrávali stále 1:0 a vzhledem k průběhu třetiny to byl výsledek pro ně celkem příznivý.

Poslední třetina začala podobně jako druhá. Asi tři minuty mělo puk na holích Meo a během nich si vytvořilo další slušnou šanci. Pala který byl k brance zády a už celkem z úhlu totiž vystřelil puk dozadu, tedy k brance a puk došel mezi hráči až k Šafránkovi. Poslední skulinku na své cestě do orlovské sítě ale nenašel. Olejáři v průběhu prvních 5 minut hru hodně kouskovali, během nich se vhazovalo dvanáctkrát. Tato taktika jim přinesla úspěch. Od 46.minuty převzali už definitivně iniciativu a Tihlář musel hasit "ohně zapálené" Holušou a Lukou. Ve 49.minutě přihrával před bránu z boku Samiec, Valchař před Tihlářem nastavil hůl a čtyři pětiny diváků na orlovkém zimním stadionu rozjásal podruhé - 2:0. Tato trefa už asi rozhodila i Tihláře, protože po další střele, která na něj šla o necelé tři minuty později, pustil poměrně laciný gól. Puk vystřelený Valchařem z kruhů po ledě zamířil přesně k pravé tyči - 3:0. Ani poslední přesilovka Přerova mezi 52. a 54.minutou vyloženou šanci Zubrům nepřinesla a čas běžel pro Zubry velice rychle. V posledních 5 minutách už se musela hra několikrát přerušit, například jednou kvůli hozené a následně rozbité lahvi na led, kdy musela led uklízet rolba nebo v poslední minutě kvůli světlicím a dýmovnicím, které se objevily na ledové ploše. Mezitím ještě Zubři vykřesali jiskřičku naděje dvě a půl minuty před koncem, když Sedlák prostřelil Šafránka po Vlčkově pasu - 3:1. Zubři si vzali oddechový čas, aby se ještě poradili, co zkusí, ale zázrak se nekonal. O dvacet sekund později Valchař střelou do vinklu Tihlářovy klece dokončil svůj dnešní hattrick - 4:1. Poslední minuta už se kvůli světlicím, dýmovnicím a dalšímu nepořádku na ledové ploše ani nehrála a nechal se jen doběhnout čas. Po zápase fanoušci Zubrů svým hráčům poděkovali za předváděné výkony v průběhu sezóny, ruce si podali i Ivan s Vlčkem.

Zubrům se zápas vůbec nevydařil, soupeř si dnes vítězství zcela zasloužil a postupuje tak tedy do finále play off. Orlové k postupu gratulujeme, našim hráčům děkujeme za vynikající výkony, kterými v naprosté většině zápasů obdarovávali své příznivce a věříme, že se s většinou z nich v dresu Zubrů potkáme i v příští sezóně.