Zubři mají vynikající formu, mají další skalp Bobrů

V a l . Me z i ř í č í - Ve Valašském Meziříčí se hrál zápas vysoké úrovně. Zubři jej dobře rozehráli, ve 27.minutě vedli už 0:3. Domácí celek však byl větší část zápasu střelecky aktivnější, ale i přes největší snahu narážel neustále na vynikajícího Tihláře, který i dnes zabránil mnoha velkým šancím soupeřů, mimojiné zlikvidoval i trestné střílení. Několikrát mu pomohlo i štěstí, ale to k výborným brankářům patří. Nakonec jej Bobři během zápasu sice dokázali dvakrát překonat, ale na dotažení tříbrankového náskoku jim to i přes silný tlak v závěru utkání nestačilo. Svým vítězstvím se Zubři bodově na Bobry dotáhli a po vítězství Orlové v Uničově ztrácí na první místo už jen jediný bod.
19.kolo, sobota 28.11.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 37:05 Sochorek (Šebesta), 45:21 Vašut (Šebesta) - 6:18 Goiš (Hanák), 12:35 Kočara (Osina, Hanák), 26:06 Ditrich (Pala, Sprušil). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Buly: 41:41. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, P.Dvořák, O.Dvořák, Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, D.Varga, Mir.Varga, Mar.Varga, Vašut, Dědek, Lhotský, Tatarčík
Tihlář - Pala, Novák, Halouska, Osina, Vlček, Řezníček, J.Ferenc - Menšík, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Venkrbec, Coufal, Kohút, Goiš, Kolář, Kundrátek

Zápas na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí - do té doby leaderů 2.ligy skupiny východ - byl pro Zubry velmi náročný. Začali jej aktivně a už po 85 sekundách si první vyloženou šanci vytvořil Goiš, který se zničehonic objevil těsně před Krumpochem a okamžitě na něj z první vystřelil. Domácí ale nezaostávali a pomalu rozchytávali Tihláře. Do další vyložené šance se dostal v úvodu 5.minuty znovu přerovák - tentokrát Sprušil. Jeho sólu však zabránilo hákování domácího Vnenka a tak zůstal bezgólový stav i nadále. Meo dostalo první přesilovku, ale prakticky si větší šanci nevytvořilo. Ale hned po jejím skončení v 7.min. pálil prudce od mantinelu Hanák a před brankou se puk podařilo Goišovi protlačit za Krumochova záda - 0:1. Domácí poté získali mírnou převahu, Tihlář byl v častějším ohrožení než Krumpoch. Pomohly tomu i dvě přesilové hry Bobrů, v nichž si dokázali celkem dlouho držet puk v útočném pásmu a hodně stříleli. V závěru 12.minutě už měl "gól na holi" Šebesta, protože se před Tihlářem uvolnil a Tihlář navíc už byl na ledě. Štěstí Přerovu tentokrát přálo, protože Šebesta přerovského gólmana nepřehodil. Naopak ještě v témže oslabení se za půl minuty povedlo Hanákovi přihrát puk do středního pásma k Osinovi, který s ním ihned zamířil k Valmezské svatyni, domácí si museli pomoci faulem, což znamenalo okamžité zvednutí Smetákovy pravice. Osinovi se ale i přesto povedlo nahrát na najíždějícího volného Kočaru a ten prudkou střelou prostřelil Krumpocha podruhé - 0:2. Protože Zubři využili poskytnutou výhodu, signalizovaný trest se neuložil. I přes tento úder se domácí dostávali do svého útočného pásma častěji, v 16.minutě spálil velkou šanci například Vaněček.

Druhá třetina se nesla ve znamení častých oslabení Zubrů. Hned v prvním se jim však podařilo ve 27.min. zvýšit své vedení na 0:3. Po Sprušilově přihrávce poslal Pala dopředu Ditricha a ten tvrdou střelou z kruhů rozvlnil síť Krumpochovy klece potřetí. Po třech minutách mohl snížit špatně pokrytý Lhotský, ale Tihlář stále odolával. Když už se Zubři pomalu začali vymaňovat z tlaku domácích, rozhodčí je poslal na počátku 31. minuty znovu do čtyř. V tomto oslabení, domácí neprodyšně uzamkli své útočné pásmo a přerovská obrana i gólman si zažívali pravé peklo. V půli 32.minuty Tihlářovi pomohla dokonce tyč. Bobři však v tlaku pokračovali i po návratu Venkrbce z trestné lavice a v 34.minutě se dostali i do sólového nájezdu. Jeho dokončení zabránila hozená Novákova hůl a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení prováděl Matějný. Střílel už asi 3metry před branou, Tihlář puk ovšem vyrazil vysoko nad branku. Největší šanci Přerova v této části hry pak nevyužil těsně před bránou z první střílejíci Menšík. Okamžitě následovalo další vyloučení Zubrů. Tentokrát na počátku 38.minuty už puk ze Šebestovy přihrávky střílel z první do Tihlářovy sítě Sochorek a ten tak ukončil 162 a půl minutu dlouhý čas, během něhož Tihlář nedostal branku - 1:3.

Na začátku poslední třetiny bylo na Bobrech patrné, že nastoupili na ledovou plochu s cílem za každou cenu minimálně vyrovnat, ale jejich počáteční aktivitu brzy zastavil rozhodčí, který tentokrát poskytl během 6 minut hned 4 přesilové hry Zubrům a mezi nimi dokonce jednu 84 sekundovou 5 na 3. Bobrům se ale dařilo při ní vyhazovat puky a teprve v posledních 20 sekundách se dostalo Meo na "dostřel" Krumpochovy svatyně. Při další početní výhodě Přerova nastala kuriozní situace. Prudkou střelu Venkrbce na počátku 45.minuty si nakonec domácí brankář nějak srazil za svá záda. Zubři zvedli radostně ruce, protože viděli puk za brankovou čarou. Smeták přijel k brance a nejdříve na ni rukou ukázal, čímž uznal Přerovu branku. Domácí začali ihned protestovat a sudí jim ukazoval, kde puk v síti byl a odebral se k časoměřičům. Tam s nimi nějakou dobu diskutoval a nakonec když se otočil na ledovou plochu rozpažil ... Tento výrok si už nerozmyslel a tak branka nakonec neplatila. Ještě v samém závěru téže přesilovky však zamířil z kruhů přesnou střelou těsně nad ledem k levé tyči Vašut. V čase 45:21 tak vstřelil kontaktní gól Bobrů na němž asistoval znovu Šebesta. Pro Přerov to bylo příliš brzo. Až do 50.minuty se mu však dařilo držet svého soupeře daleko od své brány, protože ještě hrál jednu přesilovku, během níž se přerovským hráčům dařilo držet puk v útočném pásmu a často se pokoušeli o zakončení. Po vyloučení Paly, který vyhodil puk do hlediště, si Bobři vytvořili obrovský tlak a přerováky především nyní výrazně držel Tihlář. Šebesta, dvakrát Bokroš ani jiní však už gól nedali a nic na tom nezměnila ani závěrečná 82 sekundová power play.

Díky této výhře se Zubři dotáhli k prvnímu místu, kterou museli Bobři přenechat Orlové, na rozdíl jediného bodu. Pouze skóre je dělí od druhého místa, na němž zatím jsou Bobři z Valašského Meziříčí.