Zubři i počtvrté v sezoně přemohli rivala ze Vsetína, tentokrát vyhráli po nájezdech

P ř e r o v – Moravské bitvy mezi Přerovem a Vsetínem v základní části letošní sezony vyzněly pro Zubry. A to poměrně jednoznačně. Hanáci Valachy pokořili i ve čtvrtém vzájemném zápase. Vsetín sice dokázal smazat dvougólový přerovský náskok a překlopit skóre na svou stranu, modrožlutí ale ve třetí třetině vyrovnali. V samostatných nájezdech se pak trefili dvakrát, zatímco hostující celek neuspěl ani jednou.
43.kolo, sobota 27.1.2018
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
4:3sn
(1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Plášek ml. (Plášek, Pšurný), 31. Šlahař, 55. Pšurný (Plášek, Malina), rozhodující nájezd Pala – 35. Podešva (Illéš, Teper), 36. Karafiát (Pokorný, Slováček), 39. Podešva. Rozhodčí: Šutara, Veselý – Maštalíř, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Illéš (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2908. Střely na branku: 29:31. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 46:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Dvořák
Jekel – Holomek, Teper, Slováček, Frolo, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Vávra, Podešva, Illéš – Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Březina, Šilhavý, Markovič – Karafiát, Pokorný, Vítek

Po 11 vteřinách hry Vsetín fauloval. Zubří přesilovka byla velmi nebezpečná, brankář Jekel byl ale ve střehu. Přerov to brzy zkoušel znovu, postrádal však častější střelbu. V osmé minutě se pak otevřel brankový účet večera. Přečíslení otce a syna po parádní žabičce zakončoval z první Karel Plášek mladší. Před Klimešem se sám zjevil Beránek, k pořádným šancím se dostal i Pšurný. Derby zatím nabízelo pohledný hokej a patřičnou tvrdost. Burácející ochozy muselo bavit.

Na startu druhé periody se pro změnu provinili Hanáci. Špatnou rozehrávku Vsetínští netrestali, jejich dvě přesilovky se tak obešly bez gólu. Valaši se neprosadili v následném přečíslení ani ve zmatku v brankovišti a brzy mířili na trestnou. Dobrá kombinace ale Přerovské k brance nedovedla.

Pokračovalo se ve čtyřech, když Zubři navýšili vedení. Po straně se až ke kase protáhl Jakub Šlahař, jenž Jekela přelstil mezi betony. Dost práce ale měl i gólman Klimeš. Musel se činit proti Šilhavému, skrytá střela Martina Podešvy v přesilové hře mu ale propadla „pod teploměrem“. Vsetín zakrátko srovnal, nedůslednou obranu trestal z dorážky po střele Pokorného Jiří Karafiát. Herně Přerov ztratil šťávu a po hrubé chybě nechal Valachy otočit stav zápasu. Martin Podešva si v nájezdu mohl s Klimešem provést, co chtěl.

Do poslední části šel Přerov s cílem srovnání, jeho aktivita ale narážela na defenzívu hostů. Šilhavý netrefil odkrytou klec, novou příležitost dostal Vsetín v početní výhodě. Tu nezužitkoval, v další se navíc sám poslal do čtyř. Klimeš parádně vytasil lapačku na Illéše a dál držel Přerov nad vodou.

Zubrům se čas krátil a šest minut před koncem šel do přesily. Tu konečně využil. Skvělou práci odvedl starší z Plášků¸ jenž naservíroval puk brankovištěm na odkrytou tyč Romanovi Pšurnému. Dramatu v posledních vteřinách ještě přidalo vsetínské vyloučení minutu před koncem, Sýkora v něm mohl rozhodnout pár vteřin před sirénou, zápas ale dospěl až do prodloužení.

Hanáci měli v pětiminutovce navrch, množství dobrých pozic však nezužitkovali ani ve zbytku přesilové hry. Prodloužení rozuzlení utkání nepřineslo a po dvou měsících si tak Přerov zahrál v samostatných nájezdech. Za Vsetínské se nenašel jediný úspěšný řešitel, to z přerovské strany se prosadil autor vítězného nájezdu Radomír Pala a po něm také Jakub Šlahař. Drama až do konce tak vyneslo dva body domácímu celku.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání se dá rozdělit na dvě poloviny. První jsme odehráli výborně, pak jsme se bohužel nechali rozhodit provokacemi některých hráčů Vsetína. Hleděli jsme si více soupeře než vlastní hry a kvůli tomu jsme přišli o vedení, navíc došlo ještě k otočení výsledku. Naštěstí si to kluci uvědomili a ve třetí třetině jsme nakonec v přesilovce vyrovnali. Nájezdy už jsou loterie, tentokrát se nám je podařilo vyhrát. Za dva body jsem nesmírně rád.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Nakonec jsme smutní, protože jsme přijeli pro body, ale máme jen jeden. První třetinu měl více ze hry Přerov, byl lepší svým důrazem a my, než jsme rozjezdili nohy, už jsme prohrávali 2:0. Nicméně si myslím, že od druhé třetiny jsme přidali ve všech atributech hry a troufnu si tvrdit, že jsme v těch zbylých čtyřiceti minutách byli o něco lepší. Zápas jsme otočili na 3:2 pro nás, bohužel jsme to však nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Nepokryli jsme soupeře na brankové čáře, což je na konci utkání velká chyba. Na penalty se nám většinou dařilo, ale dnes nám v tom chybělo štěstí. Soupeři gratuluji k vítězství.