Zubři i dnes dokázali ve 3.třetině ještě vyrovnat

B r u m o v - B y l n i c e - Zubři dnes nastoupili ke svému druhému přípravnému zápasu sezóny 2010-2011. Utkali se v něm znovu s celkem VHK Vsetín. Utkání se ovšem nehrálo "Na Lapači", kde probíhá rekonstrukce strojovny a mantinelů, nýbrž na novém zimním stadionu v Brumově-Bylnici, kde Valaši našli dočasný azyl. První třetina patřila více Vsetínu, Přerovu pak především třetí třetina, díky čemuž Zubři i přes dvoubrankovou ztrátu po druhé třetině ani dnes utkání ještě neprohráli. O vítězi dnes rozhodovaly nájezdy, kterých bylo potřeba po dvanácti na obou stranách. Zubři v nich nakonec vyhráli 2:1.
přát., pátek 13.8.2010
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:4sn
(1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 14. Rapant (Ševčík), 29. Vaněk (Vaněček), 38. Farda (Knébl, Tesařík) - 30. Ferenc J. (Sedlák), 41. Sršeň (Pala), 53. Palička (Holík), rozh. nájezd Klimecký. Vyloučení: 2:5, navíc Kohút (Přerov) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 41:28. Střely: 34:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3 - 3:4 sn.
Hromada - Šafařík, Farda, Spitzer, Šimek, Kapr, Zelenka, Tesařík, Korčák, Knébl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Plachtovič, Sýs, Badžo, Vaněček
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc J., Rajnoha, Pírek, Palička, Klimecký - Kolář, Martiník, Sršeň, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kočara, Holík, Sedlář, Kundrátek

V zápase chyběli Sprušil s Ditrichem, naopak poprvé nastoupil k utkání Kočara. V přerovské brance stále chytal Tihlář, zatímco ve vsetínské dostal příležitost na celý zápas Hromada.

Větší část první třetiny si udržovali převahu Valaši a přispěly jim k tomu hned čtyři přesilové hry. Využít ovšem dokázali jen tu čtvrtou ve 14.minutě, když nejdříve dopravili kotouč za brankovou čáru těsně po přerušení hry a tudíž sudí ruce rozpažil, avšak vše si vynahradili jen o 20 sekund později, když po přihrávce Ševčíka prostřelil Tihláře z hranice kruhu Rapant - 1:0. Ve žlutomodrém dresu bylo vidět v úvodní třetině především Kotáska, který však ani jednu ze svých dobrých příležitostí nedokázal proměnit. Tu vůbec největší měl v 8.minutě společně se Sedlákem, když se oba řítili úplně sami proti Hromadovi, ale ten se ani z jednoho metru nenechal překonat.

Do druhé třetiny nastoupilo pro změnu v přesilovce Meo a díky tomu se na prvních 8 minut dostalo do převahy. Ani nyní však nedokázalo žádnou šanci proměnit, například ve 26.minutě zlikvidoval Hromada sólový nájezd Kohúta. Naopak sotva se papíroví "domácí" Vaněček s Vaňkem dostali ve 29.minutě do přečíslení dvou na jednoho, hned se skóre na jejich straně znovu měnilo - 2:0. Přerovu se naštěstí podařilo odpovědět už za necelou minutu, když po Sedlákově přihrávce se trefil k levé tyči přesně J.Ferenc -2:1. Za další dvě minuty mohl zvýšit na 3:1 Tesařík, ale těsně před bránou mířil vysoko. Třetího gólu se Vsetín ve druhé třetině přeci jen dočkal, když ve 38.minutě po přihrávkách Knébla a Tesaříka překonal střelou kousek od modré čáry Tihláře Farda - 3:1.

Hned po 30 odehraných sekundách třetí třetiny prudce vypálil od modré čáry Pala. Jeho střelu ještě Hromada dokázal vyrazit, ale Sršeň, který velmi šikovně číhal před brankou, už dorážel k levé tyči - 3:2. Kontaktní gól Zubry velmi posílil a větší část třetí třetiny už měli více ze hry. V 53.minutě si Holíkovu přihrávku zpracoval Palička, probojoval se až ke Hromadovi a ten byl na něho krátký - 3:3. Za necelé dvě minuty mohl zcela otočit zápas znovu Kotásek, ale smůla ho neopustila ani v tuto chvíli. Závěrečné minuty už byly celkem vyrovnané, Meo se muselo ještě bránit při jednom oslabení, ale remízu dokázalo udržet.

Zatímco v Přerově se o vítězi zápasu nerozhodovalo, dnes se oba celky dohodly, že si nájezdy bez prodloužení vyzkouší. Zahájil ho přerovský Kotásek, ale bohužel jen "zkopíroval" výsledek svých předchozích šancí. Ani vsetínský Ševčík však neuspěl. Druhá série nájezdů byla úspěšná na obou stranách, Hanák mířil do pravého vinklu, Vaněk k pravé tyči. Dalších 9 nájezdů nevyužil žádný z týmů. Za Meo to zkoušeli Kočara, Pala, Osina, Sedlák, Palička, Sršeň, Martiník, Faltýnek a Rajnoha. Za Vsetín : Badžo, Tesařík, Plachtovič, Vaněček, Spitzer, Rapant, Brynecký, Šafařík a Knébl. Ve dvanácté řadě nájezdů nejdříve vyjel na Hromadu Klimecký a k pravé tyči jej prostřelil. Vsetínský Sýs však mířil jen do Tihlářova těla a tak Zubři na nájezdy zvítězili 2:1.