Zubři dostali velkou facku! Bitvu s Hodonínem nezvládli

P ř e r o v – Podruhé v letošní sezóně odešli Zubři ze zápasu na domácím ledě poraženi v normální hrací době. A navíc dostali pořádnou facku! Velkou a dlouho očekávanou bitvu s Hodonínem začal Přerov špatně, zatímco Drtiči se naopak do Zubrů pustili velmi nebojácně a už v první třetině si vypracovali rozhodující náskok. Přerov se trefil na začátku 17. minuty už za stavu 0:4 a přestože dokázal na začátku třetího dějství zápas ještě zdramatizovat gólem na 2:4, tak další minuty už poté opět patřily Drtičům. Ti do přerovské branky přidali ještě tři góly a rozhodli o svém vysokém vítězství.
40.kolo, středa 24.2.2010
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
2:7
(1:4, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Goiš (Coufal), 41. Pala (Faltýnek) - 7. Kubica (Korotvička, Podešva), 8. Hollý, 10. Flamík, 16. Komárek (Špok), 46. Flamík (Korotvička, Hoza), 53. Hollý (Flamík, Peš), 55. Hollý (Peš, Komárek). Rozhodčí: Škach - Smilek, Wesley. Vyloučení: 9:11, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest, Goiš (Přerov) trest do konce utkání - Špok (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: 41:36. Buly: 49:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:7.
Tihlář (55. Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Ditrich, Sedlák, Kolář - Hanák, Kočara, Martinák - Goiš, Coufal, Kohút - Menšík, Sprušil, Kundrátek
Tuček - Hoza, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, J. Rapant, Pokorný, Podešva, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Kuba, Vrba, Hollý

Úvod první třetiny hodně očekávaného utkání byl ve znamení hodonínského tlaku. Ve 3. minutě sice ještě útočník Haring přerovského brankáře Tihláře nepřekonal, po chvíli už ale Drtiči rozjeli obrovský brankostroj. Na začátku 7. minuty se dostal v mezikruží ke střele Kubica a zamířil přesně mezi Tihlářovy betony - 0:1. Od prvního gólu Hodonína uběhla téměř přesně minuta už byl v přerovské kleci další. Tentokrát se trefil přesně k tyčce Hollý - 0:2. Přerovští Zubři se poprvé dostali výrazněji do útočného pásma až v závěru 9. minuty, ale znovu po chvilce udeřilo na druhé straně. Po nešťastném odrazu puku se dostal do nájezdu Flamík a kus černé gumy perfektně zvedl do horní části branky – 0:3.

Snížit hodně nepříznivý stav mohl Přerov při své přesilovce ve 12. minutě. Do vynikající šance se dostal Hanák, který měl možnost dorazit Kočarovu střelu, ale puk nakonec poslal těsně vedle. Jak se správně má hrát přesilová hra ukázali po chvilce Drtiči a navýšili už tak hodně výrazné vedení. Na modré čáře se opřel do kotouče Komárek a vymetl pavouky z horního růžku přerovské branky - 0:4. Hodně nečekaný stav zápasu se podařilo přerovským Zubrům však po zhruba půlminutě snížit. Autorem přesné trefy byl Goiš - 1:4.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale z první šance opět zahrozili hosté, když Flamík tvrdou střelou trefil horní tyčku branky Zubrů. Přerov mohl skóre snížit hned po chvilce z nabídnuté přesilovky, tu však ale nevyužil a krátce po ní málem inkasoval. Obrana totiž neuhlídala z trestné lavice vracejícího se Rapanta, který uháněl sám na Tihláře. Přerovský gólman si tentokrát počínal výborně a hodonínského hráče ve vynikající možnosti vychytal. Další přesilovku hráli Zubři těsně před polovinou zápasu, ale opět se v ní skóre neměnilo. Pokud už se domácí dostali ke střele, tak vždy s přehledem zasáhl brankář Tuček. Totéž platilo také ve 35. minutě, kdy tvrdě pálil od modré čáry Pala a po něm i Pavlas. Také podruhé se tedy šlo do kabin za stavu 1:4.

Třetí část hry začal Přerov rychlým gólem a ukázal, že se ještě nehodlá vzdát. Tvrdá Palova bomba od modré čáry skončila v hodonínské brance a skóre bylo 2:4. Nápor Zubrů poté ještě zesílil po faulu Peše, ale o další dobývání branky Drtičů se domácí připravili vlastní nedisciplinovaností. Hra ve čtyřech sice změnu stavu nepřinesla, ale o chvíli později zasadil Hodonín domácím hráčům další, a dá se říct, že také definitivní ránu. Útočníci Flamík a Korotvička se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které prvně jmenovaný přesně zakončil - 2:5. V dalších minutách přišla na řadu série vyloučení a v plném počtu se tak na ledě hrálo velmi zřídka.

Také závěr souboje Zubrů s Drtiči byl v režii hostujícího týmu, který se ještě postaral o dva góly. U obou úspěšných akcí byl hodonínský útočník Hollý, který tak dokonal svůj hattrick. Nejdříve z nepřehledné situace před brankou upravil na skóre na 2:6 a poté se v přesilovce trefil mezi Tihlářovy betony - 2:7. Na posledních pět minut zápasu se do přerovské branky postavil junior Okáč, ale utkání už se pouze dohrávalo. Zubři sice mohli ještě při své přesilovce kosmeticky uprav stav, už se jim to však nepodařilo a podruhé v letošní sezóně tedy prohráli domácí zápas v normální hrací době.