Zubři dobyli Lapač! Tři body přinesl gól Pavla Hanáka!

V s e t í n – Už potřetí v letošní sezóně stačil přerovským Zubrům ke třem bodům jen jeden vstřelený gól! Po Prostějovu a Novém Jičínu porazil Přerov fotbalovým výsledkem 1:0 také Vsetín. Na Lapači dnes diváci mohli vidět hodně napínavou bitvu. Zubři měli velkou šanci otevřít skóre v první třetině, ale Martin Kotásek trestné střílení neproměnil. V dalším průběhu si mírnější aktivitu drželi Valaši, mezi třemi tyčemi přerovské branky však stál dnes bezchybně chytající Radek Tihlář. Jediný gól se nakonec zrodil z hole útočníka Pavla Hanáka, který sedm minut před koncem duelu zajistil Zubrům všechny tři body.
35.kolo, středa 3.2.2010
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Hanák (Kočara). Rozhodčí: Mrkva – Koliba, Mikler. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1353. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1.
Hromada – Šimek, Kapr, Tesařík, Matula, Štraub, Horák, Vodák, Klabačka, Rajnoha, Tesařík, Sakrajda, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Ševčík, Ašer, Plachtovič, Sýs, Zavrtálek
Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Vlček, Novák – Sedlák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kolář, Goiš – Coufal, Nedbal, Martinák

Utkání o první místo bojujícího Přerova se Vsetínem, který usiluje o účast v play off, začalo zostra. Valaši na soupeře nastoupili s útočným hokejem, který dělal hostující defenzivě místy velké problémy. Po spolupráci prvního útoku ve složení Sakrajda – Štraub – Tesařík se mohl radovat první jmenovaný, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze beton hostujícího gólmana Tihláře. Ten musel hasit i šanci Daniela Tesaříka, který jej zkoušel překvapit z mezikruží.

Největší šanci Vsetína však spálil matador Josef Štraub. K někdejšímu hráči Zlína, Vítkovic nebo Českých Budějovic se dostal kotouč právě ve chvíli, kdy si Radek Tihlář vybral slabší chvilku. Zapomněl se totiž při rozehrávce za vlastní brankou a na Štrauba tak zívala prázdná klec. Suverénně nejzkušenější hráč domácí střídačky ale poslal puk vysoko nad.

Šanci otevřít skóre tak dostal Přerov. Menšík byl v samostatném nájezdu zahákován a sudí Mrkva nařídil trestné střílení. K tomu se postavil někdejší vsetínský útočník Martin Kotásek, ale trestuhodně poslal kotouč mimo Hromadovu branku.

Jestliže v úvodním dějství byla hra vyrovnaná, ve druhé dvacetiminutovce udávali tempo zápasu spíše Vsetínští. Hosté sice ohrozili Hromadu, když hned zkraje třetiny ujížděli ve dvou proti jednomu bránícímu hráči Vsetína, ale kombinaci jim překazil útočník Sakrajda, jenž se stihl vrátit. Na druhé straně našel Daniel Tesařík před Tihlářem Rajnohu, jehož teč minula branku o milimetry.

Tihlář vůbec držel akcie Zubrů nad vodou. Proti akci Ševčíka s Vaňkem se blýskl parádním zákrokem, kdy zachoval klid a hosté situaci dva na jednoho nezvládli: Ševčík místo očekávané přihrávky na Vaňka zvolil střelu a ta jen sklouzla po Tihlářově rameni. Přerovský gólman si poradil i se Zavrtálkovu bombou od modré, jíž tečoval stehnem Mikeš.

Druhá třetina též přinesla řadu vyloučených, ale ani domácí, ani hosté nedokázali početní výhodu přetavit v toužebně očekávaný úvodní gól. Hromada se sice blýskl polapením Ditrichova projektilu, ale více práce neměl. Více se zapotil jeho přerovský protějšek, jenž měl nejvíce práce s útokem Hrňa – Vaněk – Ševčík. Ani přes snahu vsetínských mladíků se ale do druhé sirény skóre nezměnilo.

Třetí dějství začalo tradičně náporem domácích, který reprezentovala akce Štraubova útoku. Jeho vůdce učebnicově namazal obránci Rajnohovi, který si nabruslil až před Tihláře, ale v tutové šanci zamířil mimo. Na druhé straně zkoušel Hanák propasírovat puk za brankovou čáru pod betonem ležícího Hromady, ale i po této příležitosti byl stav utkání stále nerozhodný.

Velká šance přišla v polovině třetiny z hokejky Jana Tesaříka, čerstvé posily domácí defenzivy. Vysoký bek, který na Valašsko zamířil z Havířova, mohl vstřelit klíčový gól dokonce v oslabení: ujel hostující obraně a Tihlářovi, jenž si povyjel z branky, udělal kličku. Protože však měl velkou rychlost, dostal se až za bránu a než se kolem ní obtočil, byl už Tihlář na svém místě.

Vsetínskou jalovost v koncovce tak potrestali Přerovští. Sedm minut před koncem se v útočném pásmu dostal puk k Pavlu Hanákovi a ten rozjásal početnou skupinu přerovských fanoušků. Valaši poté zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale na stavu 0:1 to už nic nezměnilo. Šťastnější Přerov si tak z Lapače odvezl po právu všechny tři body.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): Hokej se bohužel nehraje na šance a na krásu, ale na góly. V tom byl dnes soupeř šťastnější. Na rozdíl od nás svoji šanci proměnil a proto zvítězil. Utkání bylo bojovné a v některých momentech jsme byli lepším mužstvem, ale jak jsem řekl, hokej se hraje na góly. V tom jsme dneska propadli. Když nedáme branku, nemůžeme zvítězit. Příležitostí jsme na to měli hodně.

Lubomír Oslizlo (trenér Přerova): Je to cenná výhra. Minulé utkání se nám tady vůbec nepovedlo. Dnes bylo důležité, že se nám dařilo v obraně, protože Vsetín tady na tom úzkém kluzišti umí soupeře hodně zatlačit a dát góly. Kdybychom dali v první třetině to trestné střílení, tak by domácí asi trochu více otevřeli hru. Nakonec se nám v závěru ujala Hanákova střela a bereme tři body. Jsme za to rádi.