Zubři bojovným výkonem smetli Nový Jičín, rozhodl parádní vstup do třetí třetiny

P ř e r o v – Po středečním vítězství nad Orlovou se áčko přerovských Zubrů opět popralo o body ve své domovině, kam dojel další soupeř ze spodních příček tabulky, tentokrát Nový Jičín. Jeho tým domácí zejména v první třetině hodně pozlobil, ale postupem času mu začal docházet dech, což se ukázalo ve třetí části. Ta byla od Zubrů velmi povedená a přinesla navýšení skóre až na konečných 5:1.
32.kolo, sobota 11.1.2014
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
5:1
(2:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Blinka (Sedlák, Šťastný D.), 18. Kovařík (Goiš), 42. Haloda (Ditrich, Brančík), 42. Šťastný D. (Kolář), 53. Kovařík (Goiš, Osina) – 11. Putniorz (Prokop, Hanák). Rozhodčí: Netopil – Maťašovský, Velinský. Vyloučení: 6:6, navíc Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest – Gebauer R. (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota – Goiš, Sedlák, Kovařík – Haloda, Brančík, Ditrich – Šťastný D., Málek, Blinka – Kundrátek, Kolář, Školoud
Šrámek – Gebauer R., Dusík, Kacíř, Pelikán, Ohera, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Horák, Prokop, Chvostek F., Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Uhlár

Hokejové klání začalo v MEO Aréně znovu ve vysokém tempu. Jako první si vypracoval šanci Kacíř, ale Vojtek byl připraven. Zubři zahrozili Brančíkem, kterému sice střela nesedla, ale zoufat příliš nemuseli. Hned v dalším střídání totiž napálil puk nad Šrámkovo rameno Matěj Blinka a domácí slavili vedení. Odpověď soupeře však přišla poměrně brzy a vyrovnávací trefa byla přesilovková. Po rychlé souhře zakončoval mezi betony Jan Putniorz.

Přerov hrál po chvilce také přesilovku, v níž ohrožoval Šrámka dotírající Šťastný, ale bez úspěchu. Ten přišel až v závěru prvního dějství, kdy Lubomír Kovařík předvedl krásný slalom před bránu a nedal Šrámkovi šanci.

Ve druhé třetině museli Zubři nejdříve dvakrát bránit soupeřovu početní výhodu, kterou se snažil tvrdou střelou zužitkovat Prokop. Ta největší šance na skórování však překvapivě přišla na straně oslabeného Přerova. Sedlák totiž vypíchl puk, a protože byl při úniku na Šrámka zezadu hákován Chvostkem, rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. K jejímu proměnění scházelo málo, za gólmanem novojičínského týmu totiž zazvonila tyčka.

Do konce druhé části už se stav 2:1 nezměnil, přestože byl u Vojtka v obrovské příležitosti volný Kacíř a další pěkná rána Prokopa minula bránu Zubrů jen o pár čísel.

Kdo čekal chuť soupeře pokusit se ve třetí třetině o vyrovnání, ten byl po další obrátce rychle vyveden z omylu. Zubrům totiž úvod vyšel famózně. Nejdříve rychlé přečíslení zakončil po Brančíkově přihrávce Marek Haloda a o půlminutu později posunul stav na 4:1 střílející David Šťastný.

Nový Jičín měl v závěru už pouze jedinou vážnější šanci, když Putniorz našel volného Uhlára, ale Vojtek rychle schoval kotouč do své lapačky. Naopak Zubři své vedení do konce zápasu ještě zvýraznili. Rychlé přihrávky vyšachovaly obránce i gólmana Šrámka, a tak Lubomír Kovařík mohl bez problémů skórovat do prázdné klece. O snížení se v závěru ještě pokoušel Sprušil, jenže Vojtek se mezi betony překonat nenechal.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dnes po delší době přijel soupeř, který chtěl hrát hokej. Než jsme si to všechno srovnali v hlavách, tak nás Nový Jičín v první třetině trochu přehrával. Že jsme ji vyhráli 2:1, bylo pro nás dobře. Od druhé třetiny už jsme měli jen takovou malou pasáž, kdy jsme zápas trošku pustili z rukou, ale třetí už byla jednoznačně v naší režii. Tam byl už na ledě jen jeden tým. Jsme hodně rádi i za perfektní kulisu, ve které se dnes hrálo.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín) Myslím si, že ta porážka o čtyři góly je pro nás dost krutá, protože dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej a byli Přerovu důstojným soupeřem. Samozřejmě Přerov je velmi silný soupeř a když mu dáte vítr do plachet, tak je to problém. To se stalo ve třetí třetině, kdy byl náš výkon už katastrofální. Věřím, že se to změní a ten závěr byl jen malý výpadek.