Zubři bez potíží vyhráli na ledě Uherského Hradiště

U h e r s k é   H r a d i š t ě - Program 27.kola tentokrát zavedl Zubry na Slovácko do Uherského Hradiště. Zubři neponechali nic náhodě, snažili se hrát soustředěně celý zápas a díky tomu větší část utkání měli více ze hry. Prakticky celý zápas vedli, podstatně častěji stříleli než domácí celek, vytvořili si i více gólových šancí. Domácí dokázali hrát s Zubry vyrovnaněji v úvodních minutách, větší část druhé třetiny a v posledních 5 minutách utkání, kdy hráli 2 přesilové hry. Zbytek zápasu měli Zubři převahu, kterou vyjádřili pěti góly. Od mnoha dalších zachránil domácí celek brankář Kůdela. Za zmínku stojí hattrick, kterého dosáhl Martin Kotásek. Pochvalu ale zaslouží dnes celé mužstvo, z domácích bylo hodně vidět obránce Vodáka a útočníky Sakrajdu a Hrabce.
27.kolo, sobota 10.12.2011
HC Uherské Hradiště - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Hrabec (Sakrajda), 57. Sakrajda (Hrabec, Vodák) - 11. Zbořil (Sedlák), 20. Kolařík (Sedlák, Pala), 38. Kotásek (Faltýnek, Hanák), 43. Kotásek (Kočara, Pospíšil), 51. Kotásek (Hanák, Kočara) Rozhodčí: Škach - Linhart, Toman. Vyloučení: 3:5, navíc Křemeček (Uherské Hradiště) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 39:33. Střely celkem: 37:59 z toho na branku: 27:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Kůdela - Šťastný, Vodák, Sladký, Matula, Krystýnek, Jedlička - Horehleď, Sakrajda, Hrabec, Kríž, Matějka, Antonovič, Červenka, Šoula, Sekerka, Karpíšek, J.Rapant, Křemeček, M.Rapant.
Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář – Kolařík, Sedlák, Zbořil – Blinka, Brančík, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek - Goiš, Kundrátek, Kolář.

Úvodních 7 minut byla hra celkem vyrovnaná, oba celky se snažily hodně střílet, ale do vyložených šancí se nedostávaly. S postupem času převzali Zubři iniciativu, domácí gólman Kůdela měl až do konce třetiny o práci postaráno, zatímco Tihlář si dalších 8 minut prakticky nesáhl na puk. Například přibližně v polovině 1.třetiny prudce vypálil z prostoru mezi kruhy Pala, ale za brankovou čárou skončil kotouč až o několik sekund později, když po Sedlákově pasu jej za ni dokázal protlačit Zbořil - 0:1. Zubry gól uklidnil a bylo jich stále "plný led". Ve 13.minutě střílel z první Faltýnek, Kůdela byl však proti. Meo v tlaku vydrželo až do první sirény. Obrovskou šanci zahodil 80 sekund před ní Ditrich, který ze tří metrů přestřelil z velké části odkrytou domácí branku. V tom samém čase ale Hradiště faulovalo a tak měl Přerov do konce první třetiny výhodu přesilové hry. Během ní neuspěl nejdříve Kotásek, ale 18 sekund před koncem úvodního dějství si po Koláříkově střele domácí nechtě tečovali puk za Kůdelova záda - 0:2. Uherské Hradiště se od 7.minuty blíže k Tihlářovi podívalo jen při přesilovce asi 5 minut před koncem, ale střely z boku nebo od modré čáry přerovského gólmana v žádném případě nemohly překvapit.

Druhá třetina byla nejvyrovnanější částí zápasu. Hned po 48 sekundách mohl zvýšit vedení Zubrů Ferenc, puk vystřelený asi z 10 metrové vzdálenosti ale jen orazítkoval pravou tyč domácí svatyně. Na počátku 24.minuty měl gól na holi Kolařík, ale Kůdela stále držel svůj celek nad vodou. Šance byly ale tentokrát vidět i na opačné straně, protože Uherské Hradiště se snažilo v této fázi utkání vzepnout k náporu a ještě náskok Zubrů zlikvidovat. Pomoci jim mohla i přesilovka ve 25.minutě, ale Meo se ubránilo. Ve 29.minutě přečíslili domácí obranu Kolařík se Zbořilem, který však neměl dobrou "mušku". V polovině třetiny přinesla zvýšená aktivita domácím úspěch v podobě kontaktního gólu. Ve 31.minutě nejdříve spálil čistou šanci Hrabec, ale o chvíli později vystřelil od modré čáry Sakrajda a Hrabcova teč tentokrát nasměrovala kus černé gumy k pravé tyči. Tihlář byl naprosto bezmocný - 1:2. Domácí gól povzbudil a dále útočili. Ve 34.minutě utkání se obrovského kiksu dopustila přerovská obrana a po špatné rozehrávce se dostal k puku zcela volný Antonovič, naštěstí však netrefil. Asi rozhodující moment zápasu. Hra nahoru dolů pokračovala ještě asi 3 minuty, konec druhé části ale už opět ovládli Zubři. Ve 38.minutě jim mohl vrátit dvougólové vedení Blinka, ale povedlo se to až přesně 120 sekund před druhou přestávkou Kotáskovi, který převzal přesnou Faltýnkovu přihrávku z rohu kluziště a zcela sám před Kůdelou nezaváhal - 1:3.

Zubři se na počátku třetí třetiny naštěstí rozhodli, že nebudou své dvougolové vedení jen bránit, ale raději se pokusí jej ještě zvýšit. Hned v první minutě zasypali Kůdelu sprškou šesti nebezpečných střel. Po gólu volala už ta první po deseti odehraných sekundách, když Zbořil střílel z první z prostoru mezi kruhy, ale překonat domácího brankáře se povedlo až o minutu později Kotáskovi. Ten sice trefil Kůdelovu lapačku, ale puk se přes ni do sítě k levé tyči přeci jen dostal - 1:4. Tlak Zubrů zastavila až ve 44.minutě píšťalka hlavního rozhodčího, který je poslal do čtyř. Domácí ale Přerováky příliš neohrozili. Větší šanci si vytvořil až ve 47.minutě Hrabec, který projel celým útočným pásmem, ale zamířil vedle. V 51.minutě si kombinační akci vytvořila útočná trojice Kočara-Hanák-Kotásek a ten zakončoval do prázdné branky - 1:5. Pak už se zápas jen dohrával. V posledních 5 minutách ještě muselo Meo čelit dvěma oslabením, ale i při nich ještě mohlo skórovat. Bylo to v 56.minutě při akci 2 na 1, když Kolařík zakončoval do betonu brankáře a odražený puk dorážel vedle Zbořil. Domácí ale v téže minutě přeci jen ještě snížili na 2:5, když těsně před Tihlářem se objevil nikým nehlídaný Sakrajda. Stejný hráč vyděsil z podobného místa Tihláře ještě 55 sekund před koncem, ale podruhé už úspěšný nebyl. Po kvalitním výkonu se tak Zubři vracejí domů se zaslouženými třemi body za vítězství 2:5, které odpovídá průběhu utkání. Na ledě se v něm vystřídaly všechny čtyři pětky.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): Náš výkon dnes nebyl dobrý. Za stavu 1:2 jsme se sice pomalu zvedali, ale utkání rozhodl třetí přerovský gól, kdy nám před brankou zůstal volný hráč soupeře a oba obránci byli úplně mimo. Taková chyba se pomalu nestává ani v zápasech žáků. Chyběla nám i větší bojovnost a chuť poprat se o lepší výsledek.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Trochu v nás byly menší obavy, protože jsme se v minulých zápasech s Hradištěm vždycky tahali o jeden gól. Je škoda první třetiny, protože v ní jsme měli spoustu šancí. Mohli jsme jít do většího náskoku a zápas klidně i rozhodnout. Pak kluci zvolnili a domácí díky tomu snížili. Naštěstí jsme ale dali ten třetí gól, který byl hodně důležitý. O přestávce v kabině jsme hráčům řekli, že takhle by to dál nešlo a třetí třetina už byla znovu dobrá. Ukázali jsme, kdo byl dnes lepším týmem.