Závěrečný nápor už nestačil, za špatné dvě třetiny Zubři zaplatili všemi body

P ř e r o v – Po dvou zápasech venku se A-tým přerovských Zubrů opět postavil proti soupeři na domácím ledě. V zahajovacím střetnutí druhé čtvrtiny základní části hostil Frýdek-Místek. Tým ze dna ligové tabulky dokázal v MEO Aréně vytěžit všechny tři body, Zubři mu totiž matným výkonem povolili jít do náskoku o čtyři góly. Zlepšení přinesla až třetí část, kdy měl nápor Přerovanů obří rozměry, avšak vedl jen ke snížení na konečných 3:4.
12.kolo, úterý 28.10.2014
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
3:4
(0:0, 1:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Sakrajda (Kolář, Sedlák), 44. Goiš (Pala), 46. Popelka (Šebek, Procházka) – 22. Slovák P. (Teper), 26. Zedník (Lipina, Samiec), 27. Sluštík (Slovák P.), 39. Teper (Zedník). Rozhodčí: Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1027. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:4, 3:4.
Slovák J. (27. Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Kratochvíl Š. – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Sakrajda, Sedlák, Školoud
Kubáň – Samiec, Teper, Podešva, Charvát, Krutil, Jindřich, Černín, Suchý, Lipina, Stránský, Slovák P., Sluštík, Mach, Mamula, Vacula, Zedník, Kopún

Na začátku zápasu se hrál spíše opatrný hokej, který nenabídl příliš mnoho vyložených šancí. Přerov sice častěji střílel, zejména obránce Vlček byl na modré čáře při chuti, ale stav se neměnil. Frýdečtí měli velkou šanci v osmé minutě, kdy Zedník zpoza brány nabil Lipinovi, jenž těsně minul Slovákovu klec.

Domácí Zubři poté přežili oslabení, ve kterém měl jedinou šanci střílející Sluštík. Skóre zůstalo v počátečním stavu i nadále, když prudce pálil z kruhu Pala a protože ani Školoud po zkažené rozehrávce Samiece před Kubáněm neuspěl, skončilo úvodní dějství bez branek.

To druhá část už byla na góly hodně bohatá, fanoušky Zubrů však nepotěšila. Přerov šel rychle do oslabení, které soupeř brzy trestal. Střelu obránce Tepera tečoval Petr Slovák a jeho jmenovec v domácí bráně byl bez šance. Když se zanedlouho prokličkoval k bráně Pavel Zedník a zakončil nad Slovákův beton, byl stav rázem už 0:2.

Zubři byli zaskočení a navíc bleskově inkasovali potřetí. Ondřej Sluštík využil uklouznutí domácího obránce a zakončením mezi betony vyhnal Slováka z brány. Přerov mohl korigovat skóre v přesilovce, jenže střílející Janota minul.

Další velká šance se pak zrodila na druhé straně a Vojtek musel průnik Petra Slováka řešit ostrým zákrokem. Posun skóre přišel až v závěru prostředního dějství, a to hned dvakrát. Parádní ranou do horního růžku zvýšil náskok hostů Jakub Teper a o šestnáct vteřin později už se probudili i Zubři, když Petr Sakrajda prudce dorazil nastřelený kotouč.

Do třetí třetiny nastoupil Přerov zostra, svou mašinu konečně dostal do těch nejvyšších obrátek. A navíc snaha brzy přinesla dramatickou zápletku. Na 2:4 snížil po krásném průniku střílející Jiří Goiš a potřetí rozbouřil ochozy dorážející Michal Popelka.

Také následující minuty byly v přerovské režii a počet střel i šancí bleskově narůstal. Po střele Paly a Janoty se puk motal před Kubáněm, leč bez dorážky. Frýdek měl už jedinou vážnější šanci, když čtyři minuty před koncem Zedník střílel přes obránce a Vojtek těžkým zákrokem ještě uchoval naděje na možný zvrat.

Ten už však nenastal, Zubrům nevyšla ani hra bez brankáře, při které puk několikrát tancoval před bránou a poslední vteřiny si navíc domácí pokazili faulem. Proto utkání skončilo výsledkem 3:4, který znamenal druhou letošní porážku Zubrů doma.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Čtyřicet minut jsme hráli velice laxně, nebyl na ledě z naší strany téměř žádný osobní souboj. Ze čtyř gólů se pak těžko vzpamatovává. Zamíchali jsme sestavou, ve třetí třetině už jsme se zvedli, ale dvacet minut lepšího výkonu bylo málo. K vyrovnání nám v závěru chyběl kousek, za těch čtyřicet minut jsme si však vyhrát nezasloužili. Je třeba zlepšit přístup k zápasům, musí být na nás vidět enormní chuť po vítězství. Bez ní se hrát nedá.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Hodně jsme se připravovali na to, že na nás soupeř vletí. Jeho tlak ale nepřišel, proto se nám podařilo více prosadit ve druhé třetině. Takticky jsme hráli velmi dobře, ale máme dost mladý mančaft, proto tam byla trochu nervozita, kvůli které Přerov snižoval. Závěr jsme ale naštěstí ustáli.