Závěrečný nápor nestačil, do finále postupuje Hodonín

P ř e r o v – Semifinále Drtičů se Zubry po čtyřech odehraných zápasech zná vítěze. Přerov musel dnes na svém ledě odvracet mečbol Hodonína, chtěl utkání zvládnout a sérii posunout do pátého rozhodujícího zápasu, ale nezačal dobře. Drtiči si v první třetině vypracovali dvoubrankové vedení a stejným počtem gólů se prezentovali také ve druhé části. Přerov se nedokázal dostat do tempa a bojoval s dobře fungující obranou soupeře. To změnil až začátek třetí třetiny, kdy svého soka pořádně sevřel, vrhl všechny síly do ofenzívy a dokázal z utkání udělat obrovské drama. Za stavu 3:4 byli Zubři blízko vyrovnání, ale to nakonec už nepřišlo. Hodonín v předposlední minutě ještě dvě brankami upravil skóre na 3:6. Hodonín tak slaví postup do finále a Zubrům letošní sezóna končí.
SF4, sobota 27.3.2010
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
3:6
(0:2, 0:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 41. Ditrich (Kolář, Sedlák), 46. Kohút (Pavlas), 51. Hanák (Pavlas, Coufal) - 3. Jurásek (Vrba), 8. Jurásek (Vrba), 22. Koktan (Hoza, Pokorný), 38. Klimeš (Vrba), 59. Jurásek (Vrba), 59. Špok. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Fiala. Vyloučení: 11:11, navíc Podešva (Hodonín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2604. Střely na branku: 43:35. Buly: 55:32. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Pavlas, J. Ferenc, Osina, Hoferek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Coufal, Hanák, Kotásek - Menšík, Venkrbec, Goiš - Martinák, Kohút, Sprušil - Málek
Tuček - Hoza, Kaláb, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Pokorný, Podešva, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Koktan, Kuba, Vrba, Lesák, Hollý

Přerovští Zubři nezačali důležité čtvrté utkání semifinále příliš šťastně. V úvodu 3. minuty zamířil na trestnou lavici Goiš a Hodonín po chvilce faul trestal. Střelcem úvodní branky duelu byl Jurásek, který poslal puk přesně mezi Tihlářovy betony. O několik minut později se karta obrátila a vylučovalo se na druhé straně. Přerov se však ve své početní výhodě nedokázal na delší čas dostat před hodonínskou klec a přesilovka se tak minula účinkem. V 8. minutě šance přerovských Zubrů na úspěch v utkání ještě o něco více klesly. Po střele Vrby se puk u brankoviště šťastně odrazil na Juráska, který pohotově zakončil. Na konci 11. minuty poté Drtiči dokázali puk za Tihlářova záda dostat dokonce potřetí, ale rozhodčí po poradě se svými čárovými kolegy branku neuznal, protože byla dosažena úmyslným kopnutím. Přerov se v první třetině dostával před branku soupeře hodně těžko. Jednu z šancí měl krátce před sirénou Sedlák, ale napálil kotouč jen do ramene gólmana Tučka.

Druhou periodu zahájil Hodonín v přesilové hře a Zubry krátce před jejím koncem zmrazil potřetí. Tentokrát byl z dorážky úspěšný Koktan. Další minuty prostřední části hry přinesly několik vyloučení na straně Zubrů a Hodonín si tak svůj náskok v poklidu udržoval. V polovině zápasu si domácí vypracovali nadějnou šanci v oslabení, když se Kotásek s Hanákem dostali do přečíslení, ale obrana Drtičů tento moment bez problémů vyřešila. Přerov řadu těžkých chvil v oslabení dokázal ubránit, necelé tři minuty před koncem druhé třetiny už ale při signalizované výhodě pro soupeře a během hry ve čtyřech znovu inkasoval. Dobře najetý Vrba poslal Klimešovi krásnou přihrávku do jízdy a hodonínský útočník se nemýlil. V poslední minutě druhé části nabídli Drtiči Zubrům díky hře v šesti přesilovou hru, která se přenesla z větší části do třetí třetiny.

Tu začal Přerov obrovským náporem, chtěl všechny své věrné příznivce za nepříznivého stavu ještě potěšit pěknou hrou a velmi rychle snížil. O první gól Zubrů se ve čtvrtém semifinálovém utkání postaral Ditrich, který zužitkoval Kolářovu přihrávku a bez váhání poslal puk do hodonínské branky. Ve 43. minutě mohl rychle přidat druhý gól Sprušil, ale po přihrávce zpoza svatyně trestuhodně minul. Přerov se ale nakonec dočkal velmi dramatického závěru a svojí aktivní hrou dělal hodonínským hráčům na ledě velké problémy. Ve 46. minutě totiž Kohút po střele Pavlase upravil skóre na 2:4 a o pět minut později Zubři připravili další snížení. Tentokrát z přesilové hry udeřil Hanák a za stavu 3:4 se tak Maxi-Tip Aréna dočkala neskutečného dramatu.

Ten mohl dál pokračovat, ale Přerov se o skvělou šanci na vyrovnání připravil kvůli dvěma zbytečným faulům. Hodonín tak měl k dispozici přesilovku pět na tři a chvíli poté čtyři na tři. Zubři těžké oslabení dokázali ubránit a v polovině 58. minuty po oddechovém čase, se pokusili nadechnout k závěrečnému náporu. Přerov však při hře o všechno vrhl síly do útoku, hodně zapomínal na obranu a toho využil dobře najetý Jurásek, který přidal pátou hodonínskou branku. I přes dvougólové manko ještě Zubři zkusili hru bez brankáře, Drtiči však zásluhou Špoka skórovali pošesté a gólem do prázdné přerovské klece definitivně zpečetili výsledek na 3:6.

Přerovským Zubrům patří velké poděkování za letošní sezónu, která byla na rozdíl od té loňské mnohem úspěšnější. V semifinálové sérii s Hodonínem podal Přerov výkon, za který se v žádném případě stydět nemusí. Silného soupeře dokázal hodně potrápit a ve třetím utkání v Hodoníně měl velmi blízko ke druhé výhře. V rozhodující chvíli se však od přerovského týmu odvrátilo hokejové štěstíčko.

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Začátek zápasu se nám bohužel nepovedl. Opět jsme rychle prohrávali 0:2, soupeře hrál velice chytře, nenutil se a my jsme s tím měli problémy. Před třetí třetinou jsme si říkali, že pokud to má být poslední utkání sezóny, tak se rozloučíme se vší parádou. A taky to tak dopadlo. Stáhli jsme to na 3:4, ale pak už to nešlo. Soupeři musíme pogratulovat k postupu.

Libor Galko, Tibor Janás (SHK Hodonín): Bez komentáře …
Hodonínští trenéři se během semifinálové série nebyli ani jednou ochotni s novináři bavit, prezentovali se velmi neslušným chováním a při druhém utkání série v Přerově dokonce na novináře vytasili ostrá a nepublikovatelná slova. Po dnešním utkání poslali novináře pro hodnocení zápasu za vedoucím mužstva.