Zápasem v Uničově skončily přípravné zápasy Zubrů

U n i č o v - Osmý přátelský zápas sezóny 2010-2011 dnes odehráli Zubři na ledě týmu HC Uničov. Byl zároveň posledním přípravným utkáním před zahájením dalšího ročníku 2.ligy. Generálka Zůbrům vyšla přímo ideálně. Brzy si vypracovali třígólový náskok a soupeře k ničemu mimořádnému nepustili téměř po celý zápas. Jedinou opravdu velkou chybu přerovské obrany využil domácí tým ke vstřelení čestného gólu. Další utkání sehrají Zubři již ve středu 8.9.2010 v 18 hodin na svém ledě s Bobry z Valašského Meziříčí a v něm se již bude hrát "naostro" o první tři body.
přát., pátek 3.9.2010
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
1:9
(0:4, 1:2, 0:3)
Góly: 32. Přikryl (Pavlas) - 3. Sedlák (Kotásek), 5. Ditrich (Pala), 6. Osina ( Kotásek), 16. Sedlák (Kotásek, Kohút), 23. Palička (Sršeň), 33. Sprušil (Kolář, Faltýnek), 42. Kolář (Ditrich, Sprušil), 44. Sprušil (Pala), 56. Sedlák (Kotásek) Rozhodčí: Novotný - Cik, Novotná. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Buly: 27:34. Střely: 26:45. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:9.
Koloušek (6. Vybíral) - Pavlas, Přikryl, Jurča, Dostál, Komínek, Hodulák, Kunce, Beneš, Handl, Dvorčák, Trojan, Hromádka, Vicherek, Brveník, Šnejdar, Řezáč, Rak, Anděl, Provaz, Syrůček
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Kohút, Kotásek, Kočara, Palička, Sršeň, Menšík, Kundrátek, Holík

V posledním přípravném zápase Zubrům chyběli dva hráči. Nemocného Hanáka nahradil ve druhém útoku Kohút a pouze z lavičky pozoroval zápas i Vlček, který sice na sestavě napsán byl, ale kvůli drobným zdravotním problémům raději do boje nezasáhl.

Meo hru zahájilo obrovským náporem a po 178 odehraných sekundách utkání se ujalo i vedení 0:1, když hned po 15 sekundách jeho první přesilové hry pálil z kruhu prudce Kotásek a u branky zakončoval Sedlák. Přesně o minutu později se ke své největší šanci v první třetině dostal Uničov, když se před Tihlářem uvolnil Přikryl, ale ani na dvakrát ho nepřekonal. V půli 5.minuty poslal Pala do sólového nájezdu Ditricha a ten se nemýlil - 0:2. V půli 6.minuty po Kotáskově přihrávce zamířil z pěti metrů pod břevno Osina a ukazatel skóre již ukazoval 0:3. Velmi nepříznivá statistika, kdy ze čtyř střel na uničovskou branku za 327 odehraných sekund dosáhly svého cíle hned tři, vyhnala z branky domácího Kolouška a uničovskou svatyni přijel hájit Vybíral. Zubři byli prakticky až do úvodní sirény pány na ledě a v 16.minutě přidali už čtvrtý gól. Kohút poslal přesný pas k levé tyči Kotáskovi. Vybíral se přesunul na jeho stranu a odkryl tak pravou část své svatyně, k níž najížděl Sedlák. Přesnou Kotáskovu přihrávku už pak neměl problémy zakončit - 0:4.

Domácí se nezlepšili ani v úvodních minutách 2.třetiny. Celých 8 minut si Tihlář prakticky nesáhl na kotouč. Hned po 50 sekundách mohl skórovat zcela volný Kotásek, ale Vybíral jeho střelecký pokus zmařil. V závěru 23.minuty zopakovali Zubři čtvrtou branku, tentokrát z boku nahrával Sršeň a Palička měl před sebou zase z velké části odkrytou domácí síť - 0:5. O čtyři minuty mohl tentýž hráč zvýšit už na 0:6, když se probojoval až těsně před uničovskou bránu, ale tísněn domácím obráncem nezakončil přesně. Ve 28.minutě se dostali do akce dvou na jednoho Osina s Faltýnkem, ale Osina mířil jen do domácího gólmana. Teprve po odehraných 8 minutách druhé třetiny, když se hrálo 3 proti 3, zaútočili i domácí a Kunce dal konečně v této třetině příležitost i Tihlářovi prokázat jeho brankářské umění. Hned z protiútoku se ovšem začala rodit další velká šance Meo a Kuncemu nezbylo, než faulovat. Trest musel být o několik sekund odložen a Meo mohlo brzy hrát přesilovku. Pod dojmem, že soupeř jeho branku v téhle třetině příliš neohrozil zapomínalo trochu na "zadní vrátka" a Pavlasovi s Přikrylem se ve 30.minutě povedlo jeho obranu přečíslit. Akci ale ještě dokázala obrana Zubrů zlikvidovat včas, aniž by se domácí dostali ke střele. V úvodu 32.minuty už ale za obrovskou chybu Přerov zaplatil inkasovaným gólem. Pírek rozehrál špatně a přímo "namazal" Pavlasovi. Jeho střelu ještě dokázal Tihlář vyrazit, ale na Přikrylovu dorážku už byl krátký - 1:5. Za další minutu a půl si šel na trestnou lavici za hákováni odpočinout Dostál, ale hned po 22 sekundách ukončili jeho trest Zubři dalším pěkným gólem. Faltýnek poslal puk dopředu Kolářovi, jeho střelu Vybíral sice v pádu vyrazil, ale jen ke Sprušilovi, který už měl díky ležícímu Vybíralovi velkou část uničovské klece prázdnou - 1:6. Teprve poté se dostali domácí do jediného souvislejšího tlaku za celý zápas a vydrželi v něm asi 5 minut. Během něj zahodil velkou šanci Přikryl, který se ve skrumáži pokoušel pokořit Tihláře hned dvakrát, ale neúspěšně.

Hned po třech sekundách třetí třetiny putoval na trestnou lavici uničovský Komínek a po 73 sekundách již potřetí v zápase zkrátili Zubři domácím trest. Po Sprušilově a Ditrichově přihrávce mířil mezi tři tyče uničovské svatyně Kolář - 1:7. O dvě minuty později poslal zpoza branky Pala puk volnému Sprušilovi, ten si pohrál i s Vybíralem a puk již posílal do prázdné uničovské klece - 1:8. Domácí hráče další dvojice gólů dost opařila a Tihlář v brance celých deset minut "chladnul". V 55.minutě se Zubři špatně spočítali a jediná žena na ledové ploše zvedla šest prstů. Ani to však domácím nepomohlo. Už po několika sekundách se zvedla pravice rozhodčího Novotného a Tihlář v signalizované výhodě zamířil na střídačku. Zubři nejdříve šetřili čas, ale nakonec se rozhodli zaútočit. Celá akce nakonec vyústila v nájezd Kotáska a Sedláka, kteří už před sebou neměli žádného obránce a nedali Vybíralovi šanci - 1:9. Asi největší šancí domácího týmu v této části se tak stala příležitost z 57.minuty, kdy se zcela sám před Tihlářem neprosadil Komínek. Magické desítky mohl 9 sekund před koncem dosáhnou Osina, ale jeho střela z první ze tří metrů si cestu do branky nenašla. Zubři tak dnes uštědřili Uničovu na jeho ledě debakl 1:9 a výsledek odpovídal předvedené hře obou týmů.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (trenér Přerova): Tak vyšla nám první třetina, kterou jsme vyhráli 4:0, tam jsme soupeře k ničemu nepustili a díky tomu jsme pak měli pod kontrolou celý zápas. Pak jsme sice několik chyb udělali a nechali jsme soupeře i zakončovat, ale jinak poslední zápas dopadl velmi dobře a teď už se budeme připravovat na to, abychom dobře zahájili i soutěž.