Z Uničova po nájezdech jen s jedním bodem

U n i č o v - Jen tři body mají na svém kontě po dvou ligových kolech hokejisté HC ZUBR Přerov. V utkání na ledě Uničova, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy byli Zubři lepším týmem, ale svoji velkou herní převahu ve druhé třetině nedokázali potvrdit brankami. Domácí naopak trestali chyby v přerovské defenzívě. Nerozhodný stav 4:4 vydržel až do konce prodloužení a tak poprvé v letošní sezoně přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich jako jediný uspěl domácí Komínek a zařídil Uničovu druhý, bonusový bod.
2.kolo, středa 17.9.2008
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
5:4sn
(1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10:47 Komínek, 32:46 Paško (Šindler), 36:46 Handl (Pekr, Jurča), 50:55 Pekr (Frieb), rozhodující nájezd Komínek – 14:01 Korčák (Halouska, Kolář), 16:25 Ditrich (Sprušil, Kočara), 40:16 Pala (Ditrich, Sprušil), 48:50 Rak. Rozhodčí: J.Jeřábek – Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 430. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4..
Tihlář – Šindler, Heča, M.Rajnoha, Molota, Žákovčík, Bahula, Sršeň, Urban, Ševčík, Komínek, Frieb, Jurča, Pekr, Handl, Diviš, K.Rajnoha, Paško
Krejčí – Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Faltýnek, Novák, Bauer, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich, Martinák, Hanák, Šimo, Kolář, Korčák, Rusek, Rak, Mališka

Úvod zápasu patřil domácímu týmu, ale Paško se z první vážnější šance nedokázal prosadit. Na začátku 4.minuty mohli uničovští hrát po faulu Kočary přesilovku. Neuběhla však z ní ani minuta a na trestnou lavici se poroučel i domácí obránce Molota. V 6.minutě se k nebezpečné střele dostal Šimo, ale neuspěl, stejně jako po chvíli Hanák. V závěru 10.minuty si s pukem v útočném pásmu pohrál Korčák, přihrávkou před Tihlářovu branku však nenašel žádného spoluhráče. Uničov se dostal do prvního vážnějšího ohrožení Krejčího až v závěru 11.minuty a hned z toho byla branka. V obrovském závaru, kdy puk tancoval v brankovišti, se nejlépe zorientoval Komínek a dorazil puk těsně za brankovou čáru – 1:0. Vedení však černožlutým nevydrželo příliš dlouho. Na začátku 15.minuty při hře v oslabení, nabral rychlost velmi agilní Korčák a z nájezdu překonal Tihláře přesnou střelou k tyči – 1:1. Strážce domácí svatyně musel hned po chvíli čelit několika střelám. Tu nejnebezpečnější vyslal Martinák, když jeho projektil zazvonil na horní tyč. V polovině 17.minuty slavila gólový úspěch parádní souhra prvního zubřího útoku. Kočara našel ideální přihrávkou Sprušila, ten poslal puk za branku Ditrichovi, který si zkušeně vyjel před Tihláře a překvapil ho rychlým zakončením u tyčky – 1:2.

Druhá část hry přinesla velký nápor Zubrů, kteří vyslali na Tihláře velké množství střel a aktivní hrou si vynutili i několik faulů soupeře. Blízko třetímu gólu byl ve 23.minutě Hanák, jeho střelecký pokus orazítkoval horní tyč. O dvě minuty později si na Tihlářovi pro změnu vylámal zuby Martinák a do třetice lapil zkušený brankář v závěru 29.minuty šanci Rakovi. Uničov se tak i ve druhé třetině prosadil z ojedinělé šance. Ve 33.minutě se ke střele dostal Paško, brankář Krejčí neudržel puk v lapačce a pro domácího útočníka už nebyl problém černou gumu dorazit do branky – 2:2. Vyrovnávací branka uničovský tým velmi výrazně povzbudila a hra se na několik minut přenesla před přerovskou branku. Ve 37.minutě navíc obrana Zubrů nechala Handlovi před Krejčím až příliš mnoho prostoru a Uničov znovu vedl – 3:2. V poslední minutě druhé třetiny ještě domácí faulovali a Přerov tak mohl v úvodu třetí třetiny hrát přesilovku.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Zubři doslova raketově. Ditrich přihrál v útočném pásmu na dobře postaveného Palu a ten Tihláře po šestnácti vteřinách třetí třetiny propálil – 3:3. Vzápětí si do dobré šance nejal Šimo a uničovský brankář měl co dělat, aby udržel puk mezi svými betony. Poté si další zákrok připsal i Krejčí, když zlikvidoval nepříjemné zakončení Handla. V úvodu 49.minuty fauloval Pala a domácí měli výhodu jednoho hráče v poli. Brankář přerovských Zubrů si v oslabení vybral velkou dávku štěstí, když Jurča přihrál najetému Urbanovi a ten z bezprostřední blízkosti přestřelil. Opět tak platilo staré známé „nedáš – dostaneš“. Domácím obráncům se vysmýkl Rak, najel si až před Tihláře a s přispěním pravé tyče zakončil – 3:4. Radost téměř stovce přerovských fanoušků vydržel jen necelé dvě minuty. Brankář Krejčí se vydal rozehrát daleko z branky a toho využil Pekr, který chybu přerovského gólmana potrestal – 4:4. V závěrečných minutách se zápas přiostřil, ale skóre se do třetí sirény už nezměnilo.

V prodloužení si oba týmy připsaly po jedné velké šanci. V 62.minutě se z dobré střelecké pozice neprosadil Rusek a na druhé straně musel hned vzápětí Krejčí likvidovat přečíslení domácích dvou na jednoho. Poprvé v této sezoně se tak diváci dočkali samostatných nájezdů. Jako jediný se v nich prosadil uničovský Komínek, který rozhodl o konečné výhře domácích v poměru 5:4.

góly   nájezdy   situace

Josef Sršeň (HC Uničov):
Přerov byl v první polovině zápasu lepším týmem a převahu dokázal vyjádřit i gólově. Hra se poté postupně vyrovnala. Bylo tam hodně chyb v obraně na obou stranách. Řekl bych, že remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. V nájezdech předvedli oba brankáři dobré výkony. Jak se říká, nájezdy to už je loterie. My jsme v nich měli více štěstí než Přerov.

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov):
V první polovině zápasu jsme byli lepší, ale nedokázali jsme tu naši převahu proměnit v rozhodující náskok. Vlastní nepozorností jsme si pak zápas zkomplikovali. Domácí se dostali zpět do hry a začali si věřit. Pak už byl vývoj skóre jako na houpačce. Je to velká škoda, protože toto utkání se dalo zvládnout. Nastřelili jsme i nějaké tyčky, ale hlavně jsme neproměnili šest nájezdů a to je velmi špatné. Uničov má letos dobrý tým a určitě bude zlobit i další soupeře.