Z Nového Jičína bez bodu

N o v ý  J i č í n - Přerovští hokejisté zamířili na led Nového Jičína. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení díky poměrně laciným brankám, které jim Zubři dovolili vsítit. Hokej na vyšší úrovni se hrál až ve třetí třetině, kdy se trefil z kruhů přesně Sprušil. Bohužel to bylo ze strany přerovských hokejistů vše a tak si nevezou z Nového Jičína žádný bodový zisk.
38.kolo, neděle 8.2.2009
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15.43 Tomášek (Částečka J.), 17:27 Macháček (Štindl) - 53.35 Sprušil (Pala). Rozhodčí: J.Jeřábek - V.Fiala, Mrákava. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 32:42 Střely: 27:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Jagoš - Štindl, Vašut, Lhotský, Macháček, Gulda, Pelikán, Andrýsek, Částečka R., Částečka J., Tomášek, Gulda, Marek, Skaloš, Sluštík, Toman, Křesťan
Sedlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Kubala, Vlček, Novák, Prinke, Ryšánek - Menšík, Sprušil, Kočara, Kupec, Hanák, Martinák, Kolář, Kohút, Korčák, Kundrátek

Zápas měl dlouho průměrnou až spíše podprůměrnou úroveň 2.ligy, zvláště v prvních dvou třetinách, kde vyloženější šance byly k vidění jen sporadicky. Skoupý na vylučování byl v úvodních dvou třetinách i rozhodčí a nechával hru volně běžet. V první třetině vyloučil po jednom hráči z každé strany, ve druhé dokonce zůstaly trestné lavice zcela osiřelé a k výraznějšímu vylučování se odhodlal teprve ve třetí třetině. Ta už byla přeci jen pohlednější a bylo v ní k vidění i poměrně mnoho vyložených šancí na obou stranách. Ve všech třetinách Zubři svého soupeře přestříleli a většinou měli i více ze hry, branku však dokázali dát pouze jedinou a naopak v první třetině dvě zbytečně dostali.

První třetina začala náporem Meo, většina střel však mířila z velké dálky, jen jednou z blízka ohrozil nebezpečněji Jagoše Kohút. Tlak Zubrů byl přerušen na počátku 7.minuty vyloučením Kupce za držení. Chvíli po skončení oslabení se puk dostal před Jagošem do skrumáže, Přerov však nedokázal ani nadvakrát skórovat. Zvláště Hanákova střela neměla ke gólu daleko. Pak už se dlouho nic významného nedělo na žádné straně, Zubři mezi 13. a 15. minutou zahodili přesilovou hru, když se před Jagoše dokázali probojovat až v posledních 30 sekundách. V 16.minutě pak nahrál J.Částečka na útočnou čáru Tomáškovi. Ten vystřelil jen několik metrů od ní přesně k tyči a rána Sedláře překvapila - 1:0. Téměř přesně po minutě měli největší šanci úvodní třetiny hosté. Novákovu střelu z prostoru mezi kruhy zastavila horní tyč Jagošovy svatyně a tak se vyrovnání nekonalo. V 18.minutě pak přišel další trest, když Sedlářovi prošel tentokrát puk po ledě mezi betony - 2:0 Autorem branky byl Macháček, asistoval mu Štindl.

Ve druhé třetině se dlouho nic mimořádného nedělo, prvních deset minut byli u puku častěji Zubři, znovu se snažili střílet, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Novému Jičínu patřily další čtyři minuty, ale i oni prověřovali Sedláře jen z dálky. Poté se oba celky v akcích střídaly, největší šanci celé třetiny měl v 37.minutě domácí R.Částečka a Tomášek, ale jejich akce dvou na jednoho skončila dobrým obranným zákrokem Zubrů a tak se nedostali nakonec ani ke střele.

Teprve třetí třetina nabrala slušnější úroveň. Nejdříve se ve 42.minutě muselo Meo bránit přesilovce domácích, své soupeře však prakticky před Sedláře nepustilo. Dvacet sekund po jejím skončení měli obrovskou šanci Zubři, když soupeře vysoce přečíslili a jeli 3 proti 1. Celou akci zakončoval Hanák, bohužel jen do Jagošova betonu. Jen o pár sekund později z téměř stejného místa znovu Jagošovi vyprášil betony Vlček. Přesně v polovině 45.minuty se dostával Tomášek do sólového nájezdu a Zubrům nezbylo než jej zastavit nedovoleně - a Jeřábek nařídil trestné střílení. Kapitán domácích Macháček však Sedlářovu klec minul a skóre tak nezvýšil. Ani další přesilovka ve 47.min. Meo nevypadala na přesilovku a do zámku svého soupeře Přerov vůbec neuzamkl. Nejbohatší na vyložené šance byla 52.minuta zápasu. Nejdříve si vypracoval samostatný nájezd Vašut, napodobil však svého spoluhráče Macháčka a tak i on minul. V závěru 52.minuty se nejdříve do přečíslení dvou na jednoho dostala dvojice Kundrátek - Korčák, druhý jmenovaný, který jel s pukem, se rozhodl pro střelu. Jagoše však nepřekonal, jen o pět sekund později se to po střele z 10 metrů už podařilo přerovskému ostrostřelci z dálek - Palovi, Jagoše však zachránila tyč jeho branky.

V 54.minutě si šli zároveň odpočinout na trestnou lavici Halouska s Lhotským a při hře 4 na 4 se konečně podařilo Přerovu snížit. Autorem byl po Palově přihrávce Sprušil, který se trefil z kruhů k pravé tyči Jagošovy klece - 2:1. Poté se Zubři snažili dostat do tlaku a zapomínali na obranu. Dvakrát pustili Nový Jičín do přečíslení, nejprve na počátku 59.minuty 2 na 1, na konci téže minuty dokonce 3 na 1. Ani jednou ale domácí nedokázali vůbec vystřelit. Definitivně se rozhodlo asi 33 sekund před koncem, když Jeřábek poslal na trestnou lavici Vlčka. A tak power play, kterou poté hráli Zubři 24 sekund byla ve skutečnosti hrou 5 na 5 bez brankáře. Dokázali z něj vytěžit jen jeden střelecký pokus Faltýnka, který však soupeře příliš neohrozil. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 2:1. Meo znovu doplatilo na nízkou produktivitu střelby a taky na první dvě třetiny, v níž to chtělo větší aktivitu, než jaká byla k vidění z obou stran.

sestřih zápasu Nový Jičín - Přerov (nižší kvalita)