Z Hodonína se dvěma body! Velkou bitvu rozhodli Zubři gólem v prodloužení

H o d o n í n – Sobotní podvečer byl po vánoční pauze opět hokejový a pro Zubry přinesl střetnutí poměrně vysoké důležitosti. O potřebné body totiž Přerov hrál v Hodoníně a chtěl se ke svému soupeři dostat v tabulce na bližší dostřel. V tradičně bouřlivé kulise hodonínského stadionu diváci viděli utkání s dlouho vyrovnaným stavem. Zubři byli po dvě třetiny lepším mužstvem, Drtiče hodně tlačili, mohli vyhrát i v základním čase, ale bod navíc získali díky trefě Jiřího Běhala v prodloužení.
30.kolo, sobota 4.1.2014
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
2:3p
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kuba (Škorík, Vrba), 15. Kříž – 6. Kundrátek (Sedlák), 30. Goiš (Kovařík, Sedlák), 62. Běhal (Šťastný). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Kotvan – Kulyk, Skočovský, Směřička, Pokorný, Koukal, Miklík, Polesný – Špok, T. Smetana, Kříž, R. Smetana, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Tomeček, Haloda – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Málek – Šťastný, Školoud, Blinka – Kolář, Ditrich, Kundrátek

Oba týmy nastoupily do zápasu velmi aktivně. První příležitost byla na straně Zubrů, ale Sedlákova dorážka skončila na připraveném Kotvanovi. Hodonín se uvedl hned vzápětí střelou Juráska, která šla těsně vedle. Další akce Přerovanů už měla gólovou tečku, protože Marek Kundrátek trefil prostor nad ramenem domácího brankáře, jenže radost Zubrů byla rázem zase pryč. Hned v další minutě totiž Škoríkem nahozený puk do brankoviště usměrnil za Vojtkova záda Michal Kuba.

Přerov zanedlouho přežil oslabení, ale krátce po něm nešťastně znovu inkasoval. Kotouč totiž před bránou s velkým štěstím tečoval Pavel Kříž a Hodonín vedl 2:1. Vyrovnat mohl ještě do konce prvního dějství Brančík, na Kotvana si však nepřišel.

Od druhé části přeřadili Zubři na vyšší rychlostí stupeň, ale úvodní přesilovku nevyužili a Sedlák chvíli po ní z otočky těsně minul zcela volnou bránu Drtičů. V době, kdy se základní hrací čas blížil k polovině, přerovský tým ubránil další oslabení, což jej ještě více nakoplo a úspěch byl pak bleskový. Prudkou střelu Sedláka z mezikruží Kotvan ještě vyrazil, ale s drzou dorážkou Jiřího Goiše už si neporadil.

Poté následovaly do konce prostředního dějství dvě přerovské přesilovky, ve kterých Zubři sahali po třetím gólu, bohužel však neúspěšně, a tak po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Také ve třetí části působili Zubři na ledě aktivněji. Dobrou ránu vyslal na Kotvana ve 44. minutě Sedlák, ale ten stále držel svůj tým nad vodou. Hlavní postavou byl i při další početní výhodě Přerova, kterou mohl z dorážky využít Kolář. Necelých devět minut před koncem třetí třetiny ohrožoval Vojtka Pokorný, avšak jeho rána byla také bez gólového efektu. Poslední velkou příležitost měl David Šťastný, který mohl trefit téměř prázdnou bránu, bohužel však skákající kotouč nezpracoval.

Za stavu 2:2 tak zápas pokračoval prodloužením, ale to si slušná návštěva v hale TEZA užila jen 71 vteřin. David Šťastný totiž po buly přihrál na modrou Jiřímu Běhalovi, jehož parádní trefa do horního růžku brány přibalila Zubrům na cestu domů bod navíc.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Hrál se z obou stran dobrý a svižný hokej, který musel bavit domácí, ale i hostující fanoušky. V první třetině jsme byli lepší a po zásluze jsme úvodní dvacetiminutovku vyhráli. Bohužel jsme ale nevyužili gólové šance, které jsme si vypracovali, což byla pro další vývoj velká škoda. Od druhé třetiny byl soupeř hokejovější a o poznání lepší. Defenzivní hra se nám sice celkem dařila, ale i tak jsme se dopustili chyby, kdy jsme dovolili soupeři srovnat. Ve třetí třetině hrály oba celky hodně opatrně. Je velká škoda dvou šancí Martina Špoka, kdy poprvé trefil tyčku a podruhé těsně přestřelil. My ale musíme být s bodem spokojeni, protože Přerov hrál velmi dobře, a myslím si, že dělba bodů byla nakonec zasloužená pro oba týmy.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Já jsem s dnešním zápasem i s výsledkem spokojený. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Možná jsme mohli brát i tři body, ale o domácí tam měli nějaké šance, ale po většinu zápasu jsme Hodonín nepustili do hry a dle mého jsme si ty dva body zasloužili. V první třetině jsme si neplnili to, co jsme měli. O přestávce jsme si řekli, že to takhle dál nejde a kluci to vzali za správný konec. Soupeře jsme přestříleli a zaslouženě bereme dva body.