Vyrovnaný boj ve Vsetíně Zubři prohráli

V S E T Í N - Utkání na Lapači mělo vysokou úroveň. Zubři od samého začátku bojovali, a také se dostali velmi brzy do vedení. Hosté drželi vedení až do 26.minuty kdy srovnal za domácí Mikeš. Domácí první branka povzbudila a Valaši dokázali obrátit vývoj utkání. Domácí již poté velmi pozorně bránili a utkání tak skončilo v jejich prospěch. Zubři opět doplatili na velmi časté neproměnování šancí.
23.kolo, středa 3.12.2008
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Mikeš (Štraub, Tomis), 37. Zavrtálek - 2. Martinák (Kubala, Hanák) Rozhodčí: Krenželok - Fiala, Novotný Vyloučení: 3:3, navíc Hrňa (Vsetín) 10 minut osobní trest Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1845. Střely: 44:42. Buly: 37:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1
Plšek - Haschka, Šimek, Knebl, Hrňa, Gergela, Tomis, Rajnoha - Mikeš, Štraub, Tesařík - F.Čech - Zavrtálek, Bezouška, Vaněk - Ašer, Klabačka, Podešva - Černý, Blažek, Marek.
Krejčí - Pala, Halouska, Faltýnek, Kubala, Hruška, Vlček - Šimo, Hanák, Martinák - Kolář, Sprušil, Ditrich - Staša, Žibrita, Rusek - Korčák, Matějka, Ondráček.

Hráči vsetínského VHK vstoupili do první třetiny utkání proti Přerovu poněkud vlažněji, než by bylo zdrávo, za což byl již po minutě hry potrestání. Váhavosti Valachů ve vlastním obranném pásmu využil Kubala, který zpoza branky přesně našel neobsazeného Martináka a ten z blízka propálil Plška (0:1). Valaši odpověděli náporem Štraubovy formace, k vážnějšímu ohrožení hostující branky se ale nedostali. To Přerov byl v prvních minutách utkání mnohem nebezpečnější. V 5. minutě nejprve vyděsila Plška rána Šima a hned o pár sekund později se sám do domácího muže v masce řítil opět Martinák, tentokrát ovšem neuspěl.

První vážnější příležitost domácích se datuje až do minuty 7. Nové tváři v dresu Vsetína, Čechovi, se ovšem nezištná Mikešova přihrávka před poloprázdnou branku zamotala mezi bruslemi. V polovině prvního dějství se po hrubce Šimka řítil na Plška Hanák, muž v masce byl ale na místě. O dvě minuty později si Vsetín vynutil první přesilovou hru, a byť ji neproměnil, získal od této chvíle zřetelnou herní převahu. Klabačkova šikovná teč Hrňovy střely ale těsně minula hostující klec a o moc úspěšnější nebyl ani Tesařík v minutě 17. Ten sice trefil bránu, jeho slabý pokus z mezikruží ale Krejčího v brance hostů příliš nevylekal. Po první třetina tak Vsetín prohrával 0:1.

Úvod druhé části hry okořenil nepřesně zakončený průnik Sprušila, jinak se hra odehrávala především ve středním pásmu. Tento stav změnila až přesilovka domácích od 25. minuty. V ní předvedli bleskový výpad takřka na jeden dotek Tomis, Štraub, Čech a Mikeš načež posledně jmenovaný prostřelil, i s pomocí teče hostujícího obránce, gólmana Krejčího (1:1). Přerovští po obdržené brance nehodili flintu do žita, naopak v krátké době několikrát vážně ohrozili domácí branku. Plšek ovšem bravurním zákrokem vyrazill tutovku Agilního Martináka a chvíli později Kolář, po pohledné akci Sprušila, který elegantně vyškolil Haschku, minul poloodkrytou klec Valachů.

Domácí následně přežili i dobře sehranou přesilovku Přerova a v minutě 37. sami udeřili.“ Štraubovci“ si vytvořili velký tlak a když právě Štraub našel při signalizované výhodě osamoceného Zavrtálka před ležícím brankářem, nebylo co řešit (2:1). Brankou povzbuzení Valaši mohli hned o minutu později zvýšit, po Ašerově vtipné přihrávce ovšem Vaněk v ideální pozici nepřekonal Krejčího. V samém závěru třetiny ještě předvedl krásnou individuální akci jeden z nejlepších hráčů Vsetína Čech, jeho následnou příhru však přetavil Mikeš jen v ránu do Brankáře. Přesto po druhé třetině odcházeli do šaten spokojeněji Vsetínští.

Třetí dějství zahájili hosté náporem a v minutě 42. zvonila, po dělovce Faltýnka, Plškova pravá tyč. O pár vteřin později byl sám před domácím brankářem Matějka, branku ovšem minul a lépe se hostům nevedlo ani v přesilové hře, byť si v ní vytvořili nejednu nebezpečnou příležitost. Domácím se postupně povedlo otupit modro-žlutý nápor a dobrou hrou ve středním pásmu nepouštěli Přerovské do výraznějších šancí. Krejčí na druhé straně příliš práce neměl a poprvé se výrazněji protáhl až v minutě 51., po zblokované střele Mikeše. V 53. minutě Valaši v přesilovce rozebrali hostující obranu, projektil Čecha ale těsně minul svatyni Přerova.

S přibývajícím časem hosté stále zoufaleji dobývali obrané pásmo Vsetína, skutečně vážně ale ohrozili Plška až v minutě 57. Proti střele Hrušky ale brankář Vsetína opět použil svůj hbitý beton. Velká šance ke srovnání se hostům naskytla minutu a půl před koncem když za katr putoval Čech. Obětavě bojující Přerov, ale ani při power-play, vůbec nepustili na dostřel Plška a skvělým taktickým výkonem ubránili poslední vteřiny utkání a vybojovali tak cenné tři body.

Statistika Tomáše Halousky:

Počet střídání: 29 (9 - 13 - 7), Doba na ledě: 19:56 (6:04 - 7:59 - 5:53), Střely na branku: 1 (0 - 1 - 0),
Plusové body: 0 (0 - 0 - 0), Mínusové body: 1 (0 - 1 - 0), Vyloučení: 1 (0 - 0 - 1),
Branky: 0 (0 - 0 - 0), Asistence: 0 (0 - 0 - 0).

Pozn. : Gól Přerova se nepodařilo zaznamenat