Výhra na Kladně za tři body! Zubři udělali důležitý krok k jistotě předkola play-off

K l a d n o – Poslední venkovní zápas základní části WSM ligy odehráli Zubři na kladenském ledě, krok k posílení nadějí na předkolo play-off tak byl hodně obtížný. Ale podařil se skvěle! Přerované začali velmi bojovně a výsledkem výborné první části bylo vedení o dva góly. Modrožlutí s Klimešem v bráně nadále soupeře drželi na nule, až do půle třetího dějství, kdy Rytíři z trestného střílení snížili. Plný bodový zisk si ovšem Přerov utéct nenechal, v závěru stvrdil parádní výhru trefou do prázdné brány.
50.kolo, středa 8.2.2017
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Ton (TS) – 4. Plášek (Sikora, Ferenc), 12. Plášek, 60. Procházka (Chmelíř). Rozhodčí: Sýkora – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 9:6, navíc Gratton (Kladno) 10 minut osobní trest, Redlich (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1583. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3
Hanuljak – Drtina, Hořava, Repe, Havelka, Ulrych, Ptáček, Veber – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Tenkrát, Ton, Pekr – Redlich, Zikmund, Gratton
Klimeš – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Petelin

Rytíři nevstoupili do utkání vůbec dobře a hned v úvodu se dostali pod soupeřův tlak. V přesilové hře pak navíc našel Sikora střílenou přihrávkou hůl Karla Pláška a od ní se kotouč odrazil rovnou do sítě. Po chvíli navíc zamířil do odkryté klece Procházka, jenže Hanuljak vytáhl vynikající zákrok nataženou hokejkou.

Kladenští mohli odpovědět při vlastní početní výhodě, ovšem znovu se radovali Zubři. Karel Plášek se rozjel do protiútoku a poslal puk mezi betony kladenského gólmana. V závěru ještě vyzval Ference na bitku Josh Gratton, hostující hráč ale jeho výzvu nepřijal a pouze schytal několik úderů.

Ve druhé periodě už předvedli Kladenští lepší výkon, přesto nedokázali Klimeše překonat. Hned v úvodu prostředního dějství si Rytíři vytvořili veliký tlak a několikrát branku hostí nebezpečně ohrozili. Na druhé straně měl dvě dobré příležitosti Ižacký, poprvé však branku těsně minul a podruhé nedokázal Kratochvíl zužitkovat jeho přihrávku. V závěru si Kladno znovu vytvořilo před brankovištěm tlak, jenže kotouč za záda přerovského gólmana nedostalo.

Ve třetí části se Rytíři snažili stáhnout soupeřův náskok a dobrou šanci měl Strnad. Ten se dostal k dorážce Jánského pokusu, avšak kotouč do branky nedokázal uklidit. Hosté vzápětí nevyužili přesilovku pět na tři a příležitost dostal Petr Ton. Ten byl faulovaný v úniku a trestné střílení zakončil výborně, poslal kotouč rovnou do horního rohu branky.

Následně ještě přišel mohutný nápor Kladna, jenže soupeř využil risku Rytířů při hře v šesti a Milan Procházka poslal kotouč do odkryté klece.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Přerov hrál výborně a na začátku zápasu daleko lépe bruslil. V zápase byl daleko více než my a bylo vidět, že hraje o play-off. Postupem času začali hrát i naši kluci dobře a tlačili se dopředu. Bohužel tam nepadl vyrovnávací gól. Co se mi nelíbilo, byla naše disciplína. Devět vyloučených plus dva desetiminutové tresty je strašně moc. Tomu se musíme vyvarovat. Když hrajete osmnáct minut v oslabení, tak se potom těžko dohání náskok 2:0.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Zaprvé jsme velmi rádi, že jsme dnešní utkání zvládli a získali jsme pro nás nesmírně důležité tři body, které potřebujeme k tomu, abychom splnili cíl naší sezóny. Tím je postup do předkola play-off. Bylo na nás vidět, že jsme k zápasu přistoupili pomalu jako k play-off, byli jsme agresivní, dobře jsme bruslili a půl zápasu jsme si vytvářeli šance. Bohužel naším největším nešvarem je ty šance proměňovat. Přesto se nám podařilo dát dva góly a poprvé, co jsem u mužstva, jsme dokázali na dva góly vyhrát. Právě tady si toho nesmírně cením.