Výborně! Zubři získali v Uničově cennou výhru

U n i č o v – Přerovští Zubři vstoupili do předkola play off tou správnou nohou a z Uničova, kde jim fanoušci vytvořili prakticky domácí prostředí si vezou hodně důležité vítězství. Dlouhé čekání na gól skončilo až na začátku třetí třetiny, kdy dvěma rychlými trefami Zubři nasměrovali zápas k vítězství. Celý tým dnes podržel výborně chytající brankář Sedlář. Uničov může hodně mrzet nevyužitá pětiminutová přesilovka během první třetiny. Už ve čtvrtek může Přerov rozhodnout o postupu.
PK1, úterý 10.3.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 42:16 Matějka (Hanák), 44:50 Menšík (Matějka), 57:13 Vlček (Martinák) Rozhodčí: Klapetek – Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 3:5, navíc Finsterle (Přerov) 5 minut + do konce utkání Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Buly: 31:35. Střely: 47:37 . Průběh utkání: 0:3.
Tihlář - Pavlas, Heča, M. Rajnoha, Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler, Pekr, Ševčík, Komínek, Frieb, Sršeň, K. Rajnoha, Čada, Diviš, Bařica, Pur, Handl, Luňák
Sedlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Kubala, Novák, Ryšánek, Prinke - Kolář, Sprušil, Martinák, Kočara, Hanák, Matějka, Staša, Goiš, Finsterle, Menšík, Kohút, Korčák, Kupec

Zápas v Uničově začal z obou stran v hodně vysokém tempu. Do první vážnější šance se dostali domácí a na začátku 3. minuty musel brankář Sedlář skvěle zasáhnout proti najetému Friebovi. O minutu později u mantinelu za přerovskou brankou fauloval Staša a Uničov se tak snažil dostat do náporu. Během oslabení však ujel Kolář společně s Vlčkem a prvně jmenovaný se pokusil Tihláře ohrozit nepříjemnou střelou. V 8. minutě pěkně kličkoval v útočném pásmu Kočara, ale do šance se nakonec nedostal. Hned po chvíli se hra přenesla před branku Zubrů, kterou se snažil trefit Komínek a po něm od modré čáry také Molota. Dobrou střeleckou pozici měl na konci 11. minuty pro změnu Přerov, když Kolář přenechal puk v útočném pásmu Martinákovi. Ten však puk namířil těsně vedle Tihlářovy klece. Horko bylo přerovském hráčům na konci téže minuty. Obranu Zubrů se totiž snažil utahat Pekr, ale po výpadu před branku si s jeho šancí Sedlář bez problémů poradil. Přerovu ale poté nastaly hodně krušné chvíle, protože za tvrdý zákrok předčasně putoval pod sprchy s pětiminutovým trestem Finsterle. V dlouhém oslabení prokázali Zubři velkou bojovnost a držel je i velmi jistě chytající brankář Sedlář.

Úvod druhé třetiny přinesl nejdříve hodně jedovatou střelu přerovského obránce Vlčka a poté na druhé straně stoprocentní šanci Frieba, kterého znovu gólman Sedlář vychytal. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a diváci se dočkali i několika hodně tvrdých zákroků. Na konci 25. minuty zkoušel na Tihláře ze středního pásma pálit Ryšánek, ale změna bezbrankového skóre nepřišla. Stejné to bylo i po další obrovské šanci Uničova, kdy se puk válel v brankovišti a díky akrobatickému skoku obránce Vlčka v ní neskončil. Ve 27. minutě měl Přerov výhodu přesilové hry, přes bojující uničovské hráče se ale do šancí vůbec nedostal. Krátce po polovině utkání přišel na řadu další souboj brankáře Sedláře s uničovským útočníkem Friebem a přerovský gólman byl i tentokrát úspěšný. Obrovské štěstí stálo při Zubrech na konci 32. minuty, když zcela volný Kamil Rajnoha trefil jen horní tyčku přerovské klece. Ve 37. minutě zaváhala zubří obrana a do nájezdu se dostal Pekr. Při stoprocentní šanci mu však puk nečekaně uskočil. V závěru druhé části hry ještě v rozehrávce chyboval obránce Vlček a brankář Sedlář raději přidržel kotouč pod lapačkou.

Ve 42. minutě zkoušel zlomit bezbrankový stav střelou z kruhu Matějka, ale neuspěl. Jeho správný čas však přišel hned o minutu později. To totiž využil zaváhání uničovského Šindlera a u tyčky bez problémů dorazil puk za Tihlářova záda - 0:1. Zubři poté využili i druhou nedůslednost uničovských hráčů. Na konci 45. minuty měl po Matějkově střele možnost dorážet Menšík a nemýlil se - 0:2. Uničov se mohl vrátit zpět do hry o dvě minuty později po Martinákově faulu. Také však mohl inkasovat třetí gól protože v oslabení unikl domácím agilní Kočara. Během přesilovky domácí znovu zahodili několik šancí a brankář Sedlář se musel opět vytáhnout proti dorážejícímu Friebovi. V posledních deseti minutách třetí třetiny vrhl Uničov všechny síly do ofenzívy a měl i k dispozici přesilovou hru. Zubři však v oslabení dál prokazovali obrovské odhodlání uspět a nepříjemnému soupeři nepovolili snížit skóre. V 56. minutě ale nešťastně vyhodil puk mimo hrací plochu Kolář a přesila domácích tak pokračovala. Tři minuty před koncem zápasu si uničovská střídačka vybrala oddechový čas a pokusila se o hru bez brankáře. Tu bleskově využil obránce Vlček a přes celé kluziště trefil odkrytou branku - 0:3. Obrovskou šanci měl ještě po návratu z trestné lavice Kolář, ale mířil vedle. První utkání předkola play off tak zvládli lépe Zubři a získali hodně důležité vítězství.