Vítěznou sérii přerušila Třebíč, tým Zubrů však získal na Vysočině alespoň jeden bod

T ř e b í č – Také v pondělí měla WSM liga ve svém programu souboje o body. Rozjetí Zubři usilovali prodloužit vítěznou sérii na půdě Třebíče, s níž měli negativní bilanci. Začátek utkání 28. kola byl v režii Přerova, který svůj tlak přetavil ve dva góly. Po změně stran však došlo také na velkou změnu v obrazu hry a soupeř z Vysočiny rázně stav otočil, když dva ze čtyř gólů zapsal v přesilovce. Jenže Zubři ve třetím dějství opět ožili a podařilo se jim vyrovnat. Při dělbě bodů ale na druhý nedosáhli, v nastaveném čase se totiž prosadily Bílé Hvězdy.
28.kolo, pondělí 30.11.2015
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
5:4p
(0:2, 4:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Erat (Bartoň, Pekr), 26. Malena (Pekr, Dolníček), 28. Dolníček (Erat), 34. Pekr (Bilčík), 61. Bartoň (Pekr) – 7. Dostálek (Grof, Procházka), 15. Sikora (Šťastný, Sikora), 47. Mrázek (Stoklasa, Vágner), 56. Sýkora (Šnajnar, Šťastný). Rozhodčí: Smitka – Štětina, Špringl ml. Vyloučení: 5:6, navíc Dolníček (Třebíč) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1420. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Niko, Přibyl, Šaur, Bilčík – Švec, Dolníček, Erat – Pekr, Zohorna, Kusko – Psota, Miškovský, Šik – Jurča, Pokorný, Čech
Klimeš (27. Slovák) – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Vágner, Novotný, Sedlák – Dostálek, Pšurný, Procházka – Šťastný, Sýkora, Sikora – Stoklasa, Král, Mrázek – Blinka, Kovařík, Goiš

Utkání začalo z obou stran opatrně. Po prvních nahozeních se dostal do slibnější šance Pekr, jenž se prokličkoval až ke střele, Klimeš v brance hostí si však poradil. Po vyloučení Erata se musela Třebíč bránit a toho využil Vlastimil Dostálek, který poslal v čase 6:03 Zubry do jednobrankového vedení. Hosté i nadále tlačili, Vejmelka musel likvidovat střely od modré i z bezprostřední blízkosti. Zákroky si pak připisoval i hostující brankář, jenže toho nedokázal překonat například Čech, stejně jako o chvíli později Vejmelku Chmelíř. Marek Sikora pak prokázal důraz na brankovišti, když protlačil kolem tyče puk za záda třebíčského brankáře – 0:2. Po příhře Erata se pokusil překonat Klimeše Švec. Tvrdou ránu vyslal na Vejmelku Sýkora.

Také na začátku druhé dvacetiminutovky byli aktivnější hosté, třebíčského brankáře se pokusil ohrozit Sikora. Klimeše prověřil hned dvakrát Psota. Pak se už začali domácí prosazovat a zcela ovládli prostřední dějství. Nejprve našel Pekr Romana Erata, který využil výhodného postavení mezi kruhy. Po vyloučení Sikory bylo srovnáno – po střele Dolníčka vyrazil Klimeš kotouč jen do míst, kde stál Rostislav Malena, pro něhož nebylo problémem trefit se do odkryté klece. Nervózní Přerov putoval při tlaku Bílých hvězd znovu do čtyř, čehož využil David Dolníček, jehož vybídl ke skórování Erat.

Hra Třebíče byla výrazně lepší než v první třetině. Po skvělé kombinaci Erata s Dolníček přes celé kluziště zakončoval prvně jmenovaný, Slovák, který vystřídal Klimeše, si však s jeho ranou poradil. Neporadil si už ovšem s Matějem Pekrem, který získal puk ve středním pásmu a brejkovou situaci vyřešil nádherným blafákem – 4:2. Vejmelku mohl překonat tvrdou ranou Šťastný, Slováka prověřil znovu Pekr. Před brankáře hostů se prokličkoval ze středního pásma Zohorna, branku však netrefil. Klimeše ohrozili postupně i Erat, Malena a Kusko.

Po kombinaci Dolníčka s Pekrem ohrozil Slováka druhý jmenovaný. Hostujícího brankáře nepřekonali ani Zohorna s Přibylem. Po vyloučení Miškovského se podařilo Přerovu snížit na rozdíl jediného gólu. Osamocený Petr Mrázek lehce dorazil odražený kotouč. Vejmelka si pak připsal zákrok vyrážečkou po ráně od modré. Ve třiapadesáté minutě obdržel David Dolníček osobní desetiminutový trest, záhy putoval na trestnou Psota a Bílé hvězdy se dostaly pod tlak. Tomáš Sýkora pak dokonale využil Šnajnarovu přihrávku zpoza branky a střelou do poloprázdné branky vyrovnal na 4:4.

Protože závěrečné šance zůstaly nevyužity, muselo se nastavovat. Prodloužení ukončil v čase 60:57 po sérii povedených přihrávek přesnou ranou Jakub Bartoň.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): První minuty jsme neměli až tak špatné, ale pořád to nebylo podle našich představ. Do kolen nás v první třetině srazilo oslabení, kdy jsme udělali hrubku a hostující hráč parádně zakončil. Pak jsme dostali ještě jeden gól. O přestávce jsme překopali obranu i určité posty v útoku a druhou třetinu jsme naopak sehráli parádně. Byl tam výborný pohyb, tlak do brány, góly z přesilovek. Utkání se pak lámalo, protože jsme měli i další šance, ale neodskočili jsme na 5:2. Ve třetí třetině jsme soupeře dostali do hry, nabídli jsme mu přesilovky, z nichž jednu Přerov využil. V prodloužení jsme vsadili na tři útočníky a jednoho obránce. Zápas měl neskutečné vlny, kdy jsme byli nejdříve dole, pak zase nahoře a nakonec to dospělo do prodloužení. Za dva body jsme rádi.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme o síle soupeře, který nadarmo není v tabulce tam, kde je. V první třetině jsme do puntíku splnili stanovenou taktiku. I přes upozornění, že utkání zdaleka nemáme vyhrané, jsme do druhé třetiny nastoupili až moc uspokojení. Soupeř, který přidal na tempu a důrazu v předbrankovém prostoru, toho využil a z přesilovek se mu podařilo skóre přetáhnout na svou stranu. Po druhé třetině tak bylo třeba hráčům znovu vysvětlit, jakým systémem musíme hrát, abychom byli alespoň trochu úspěšní. Vrátili jsme se zpět do zápasu, ale v prodloužení byl soupeř šťastnější. Za bod jsme rádi, protože předchozí zápasy se nám s Třebíčí nepovedly.