Vítězná série skončila, Zubři našli přemožitele ve Vsetíně

V s e t í n - Vítězná série přerovských hokejistů po šesti zápasech skončila. Přemožitele po velmi dobrých výsledcích našli Zubři na Lapači, kde se proti nim postavil Vsetín. Přerov sice dvakrát v utkání vedl, ale svůj náskok dokázal vždy držet jen malou chvíli. Zubrům dnes také bohužel nevyšla obranná činnost a na vsetínském ledě inkasovali celkem sedm branek. Hned dvakrát se domácí dokonce střelecky prosadili při vlastním oslabení. Branky přerovských Zubrů v souboji zaznamenal Hanák, Martinák a Menšík.
13.kolo, středa 4.11.2009
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
7:3
(3:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Vaněk, 13. Ondráček (Štraub), 15. Ševčík (Ondráček, Horák), 26. Ondráček, 36. Sakrajda (Klabačka), 51. Mokrejš (Ondráček), 57. Mokrejš (Horák, Korčák) - 6. Hanák (Kotásek), 12. Martinák (Ditrich, Faltýnek), 30. Menšík (Vlček, Kohút). Rozhodčí: Krenželok - Koliba, Mikler. Vyloučení: 6:9, navíc Bořuta (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1393. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Plšek - Šimek, Bořuta, Horák, Matula, Zavrtálek, Tomis, Rajnoha - Ondráček, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Mikeš, Vaněk, Matějka
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, Ferenc, Martinák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Goiš, Kolář, Sedlář, Kundrátek

Že utkání mezi Vsetínem a Přerovem bude hodně kvalitní napověděly už v první minuty. Vsetín se dostal hned po čtyřiceti vteřinách do vážné šance a Tihlář musel proti Mokrejšovi zasáhnout ramenem. Ve 4. minutě byl přerovský gólman opět v pohotovosti a na brankové čáře zachránil bezbrankový stav. Na konci 6. minuty už se poprvé měnilo skóre. O první branku se postarali Zubři, konkrétně Hanák, který po Kotáskově přihrávce pálil z první naprosto přesně - 0:1. Z vedení se ale Přerov neradoval dlouho. Po necelé minutě totiž aktivní Vaněk protlačil u tyčky puk za brankovou čáru a vyrovnal - 1:1.

Následně hrál v Přerov dvě minuty v oslabení a Vsetín byl velmi blízko druhému gólu. Brankář Tihlář ale předvedl skvělé zákroky proti Štraubovi a zlikvidoval i tvrdou střelu Ševčíka. Za nevyužití přesilové hry byl Vsetín po chvilce dokonale potrestán. Na konci 12. minuty střílel na Plška Ditrich a šťastně odražený puk už poté pohodlně uklidil do branky Martinák - 1:2. Ani tentokrát ale Zubři svůj náskok moc dlouho neudrželi. Vsetín sehrál v útočném pásmu pěknou kombinaci, kterou završil gólem Ondráček - 2:2. O dvě minuty později se domácímu Vsetínu podařilo dokonce obrátit skóre. Přerov hrál sice přesilovku, ale po zaváhání obránců ujel v oslabení Ševčík a přesnou střelou nedal Tihlářovi šanci - 3:2.

Druhou třetinu rozehráli přerovští Zubři sympaticky a svojí aktivní hrou si vynutili faul soupeře. Přesilovka se však modrožlutým naopak podle představ rozhodně nevydařila. Po chvíli se do početní výhody dostal Vsetín, ale ta nakonec neměla dlouhého trvání. V oslabení totiž domácím hráčům ujel Kotásek a obránce Rajnoha musel faulovat. Další přesilovku si Zubři zahráli ve 26. minutě, když brankář Plšek nešťastně vyhodil puk mimo hrací plochu. Ve vlastní přesilovce ale Zubři bohužel inkasovali čtvrtou branku, když se po špatné Halouskově přihrávce dostal do úniku Ondráček - 4:2.

Na konci 27. minutě už opět mohlo být vedení domácích pouze jednobrankové. Zubři v té chvíli sehráli krásnou kombinaci, ale Ditrich zcela volný před brankou netrefil puk ideálně. Krátce před polovinou zápasu už se ale Zubři dočkali a bleskově využili přesilovou hru. Už po čtyřech vteřinách krásně tečoval Vlčkovu střelu Menšík - 4:3. Do konce druhé třetiny se ještě přerovští hráči snažili s nepříznivým stavem něco udělat. Ve 36. minutě ale Vsetín Zubrům znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Přesný střelcem byl tentokrát Sakrajda - 5:3. V závěru druhé dvacetiminutovky byl ještě vyloučen Osina Vsetín tak zahájil třetí část v přesilovce.

Ta přinesla poměrně velký nápor Valachů a Tihlář opět předvedl několik pěkných zákroků. Ve 46. minutě se Přerov musel znovu chvíli bránit ve čtyřech, když na trestné lavici seděl Ditrich. Vyloučení přerovského útočníka ale vsetínští hráči nepotrestali. O dvě minuty později se po křídle velkou rychlostí prohnal vsetínský útočník Mokrejš a tvrdou střelou vyprášil Tihlářovy betony. V 51. minutě už domácí přidali do přerovské klece šestou branku a s nadějemi Zubrů na další body už to vypadalo bledě. Obránce Osina totiž chyboval v rozehrávce a Mokrejš tvrdou střelou napálil puk do branky - 6:3.

V posledních minutách už domácí byli na koni a po pěkné akci Mokrejše, který překonal Tihláře u tyčky už svítilo na tabuli skóre 7:3. Ani tento stav ale ještě nemusel být konečný. Dobrou střeleckou pozici měl Ševčík, ale brankář Tihlář na poslední chvíli puk zachytil. Přerovští Zubři tedy po šesti výhrách tentokrát vyšli bodově naprázdno.