Venkovní sérii začal tým Zubrů neúspěšně, na ústeckém ledě rozhodla třetí třetina

Ú s t í   n / L – Poprvé s kapitánem Tomášem Sýkorou, ale bez útočníka Milana Procházky, který je mimo hru kvůli zranění, nastoupili Zubři po pauze do dalšího boje. Na ledě ústeckého Slovanu jim začala rozsáhlá venkovní série. Přerov sice inkasoval ve dvojnásobném oslabení, když Šimbocha, jenž znovu oblékl přerovský dres, překonal Smetana, avšak odpověď z hole Sedláka byla rychlá. Zubři měli poté více ze hry, svoje šance ale přetavit v gól nedokázali. Naopak Ústečtí se ve třetí periodě vrátili do vedení a zisk všech bodů zpečetili trefou do prázdné brány.
20.kolo, pondělí 9.11.2015
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík, Holomek), 46. Andres (M. Vágner, Dalecký), 58. J. Kloz (Andres) – 19. Sedlák (Sýkora). Rozhodčí: Jílek – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1010. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Soukup – Holomek, Smetana, Brož, M. Vágner, Látal, Sobotka, Pohl – Tůma, Andres, Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Roubík, Gengel
Šimboch – Chmelíř, Grof, L. Vágner, Šnajnar, Sedlák, Ferenc, Běhal – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král

Utkání mezi Ústím nad Labem a Přerovem začalo velmi opatrně, ve 4. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Nabídnutou početní výhodu se Slovanu využít nepodařilo a naopak v 6. minutě byli během rozmezí osmi sekund vyloučeni dva ústečtí hráči. Dvojnásobnou přesilovku mohl zužitkovat Roman Pšurný, zcela odkrytou branku po nahrávce Davida Šťastného minul.

V minutě čtrnácté si početní převahu v pěti proti třem vyzkoušeli také Ústečtí, když v následující minutě nalezl Jaroslav Roubík zpoza branky Ondřeje Smetanu, který bez sebevětších potíží vymetl pavučiny z pravého horního růžku. V minutě devatenácté se Přerov postaral o vyrovnání, když po vyhraném vhazování Markem Sikorou v útočném pásmu se kotouč dostal k Janu Sedlákovi, který nechytatelnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Po přestávce pokračovala vyloučení na obou stranách, při hře čtyři na čtyři byl nejblíže ve 36. minutě ke skórování Vladimír Brož. Střeleckému pokusu ústeckého obránce scházely centimetry, když touš pouze poskakoval před brankovou čárou.

Po bezbrankovém druhém dějství vstoupili do třetí třetiny lépe hokejisté Slovanu. Ve 46. minutě si od pravého mantinelu vybruslil před branku Tomáš Andres, jenž si bekhnedovým blafákem poradil s bezmocným ochráncem přerovské svatyně.

V čase 57:25 min. využil ZUBR možnost oddechového času a při buly v ofenzivní třetině riskl hru bez brankáře. Power-play trvala pouhých sedm sekund, Tomáš Andres ze zmiňovaného vhazování přihrál na Jana Kloze, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku hostů. Tři body po výhře Ústí nad Labem 3:1 zůstávají na severu Čech.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jednalo se o hodně těžké utkání, Přerov hrál výborně po celý zápas. Pro nás je to vydřená, ubojovaná a trpělivá výhra, která se počítá. Jsme rádi, že jsme soupeři i dalším týmům nacházející se v ligové tabulce pod námi trochu odskočili. Těší nás, že jsme celé střetnutí odehráli na čtyři pětky. Ve středu se pokusíme přivézt nějaký bod z Kladna.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme odehráli v Ústí nad Labem slušnou partii. Bohužel z vyložených šancí jsme góly nedali, zatímco domácí z jedné nenápadné akce rozhodli utkání. Jestli máte dvacet sekund nebo dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby odvolat brankáře, na tom nesejde. Rozhodli jsme se pro power-play v dobu, kdy nevyšla. Hra bez brankáře nám ale zápas neprohrála, a jak jsem říkal, litovat můžeme neproměněných brankových příležitostí. Potýkáme se s velkou marodkou, dle mého názoru hrajeme v soutěži více než důstojnou roli. Chceme se vrátit na příčky, které nám patří, ale potřebujeme, aby se naši klíčoví hráči uzdravili. Mrzí mě také divácká kulisa, která v Čechách panuje.