Velké trápení, Přerov doma Frýdku-Místku těsně podlehl

P ř e r o v – Ani druhý domácí zápas v letošním průběhu základní části Zubrům rozhodně nevyšel podle představ. Tentokrát však svěřenci trenérů Sedláka a Václavíčka dopadli ještě hůře, než tomu bylo před týdnem s Novým Jičínem. Všechny body totiž pustili Frýdku-Místku, se kterým prohráli těsně 1:2. Přerovským hráčům dělala obrovské problémy koncovka a také výborně chytající brankář Michal Láníček. Za dvougólové ztráty už Zubři stačili v závěru jen snížit a o možné vyrovnání skóre se připravili zbytečnými fauly. Možnost proniknout do elitní trojice tak Přerov nevyužil a po porážce je v tabulce pátý.
4.kolo, středa 3.10.2012
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Brančík (Ditrich) - 30. Gogolka (Kraft), 51. Kraft (Gogolka, Kanko). Rozhodčí: Held - Linhart, Lošťák. Vyloučení: 4:3, navíc Ferenc (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1055. Buly: 51:27. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Drábek, Osina, Sklenář V., Andrýsek - Goiš, Sedlák, Málek - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Kolář, Kundrátek, Sprušil - Vaněk, Matušenko, Brada
Láníček - Kudláček, Měkýš, Krutil, Slovák, Štubňa, Hrubý, Kraft, Rozum, Škatula, Sluštík J., Kocurek, Gogolka, Sluštík O., Tomis, Kanko, Gajda, Ovšák, Kelner, Teper

První třetina začala lépe pro hokejisty Frýdku-Místku, kteří mohli gólový účet otevřít po Škatulově obrovské šanci. I když byl ale Vojtek v těžké pozici, tak kotouč dokázal vytěsnit mimo nebezpečí. Hned z protiútoku se uvedli také Zubři, jenže i Láníček byl úspěšný a lapil Sedlákovu střelu a dorážku. Přerovští v následujících minutách už soupeře zatlačili, ovšem byl naopak znovu Frýdek, kdo sahal po gólu. Kelner získal puk na ideálním místě a napálil jej do tyče.

Až do konce prvního dějství byl nadále Přerov aktivnějším týmem, ale v zakončení se mu nedařilo. V 15. minutě zkoušel po rychlém vyjetí zpoza branky střílet Kundrátek a během následné přesilovky ostře pálil Faltýnek, jehož pokus Ferenc okamžitě dorážel. I tato obrovská příležitost však radost nepřinesla. V posledních chvílích mohl uspět Brančík a puk při závaru možná za brankovou čáru skutečně dostal, ale červené světlo zůstalo vypnuté.

Ve druhé třetině se pohled na hru příliš nezměnil. Útočící Zubři však opět naráželi na dobře chytajícího Láníčka. Ztroskotal na něm například Sprušil, který přešel přes tři bránící hráče, ale v konečné fázi mu oslavu gólu nepovolil beton brankáře. Přerov se poté dostal do oslabení, které však zvládl velmi dobře. Jediným, kdo ohrozil Vojtka, byl střílející Rozum. Čistá konta měli brankáři až do poloviny zápasu, v tomto čase se puku chopil Jaromír Gogolka a Vojtek tentokrát bohužel zasáhnout nedokázal.

Poté dále pokračoval přerovský nápor, jenže vyrovnání či otočení nepříznivého stavu z něj nepřišlo. Tutovku měl například Kolář, který drze obkroužil branku a snažil se zasunout puk u tyče. V závěru druhé části se nezadařilo ani Ditrichovi s Brančíkem, jejichž pohledná kombinace také skončila u bezchybného Láníčka.

Začátek třetí dvacetiminutovky přinesl bleskovou šanci frýdeckého Ovšáka, který rázně napálil Vojtkův beton. Posléze už ale opět bylo živo spíše na druhé straně. Snaha o vyrovnání však vyšla naprázdno i po Sakrajdově střele. Zubři se hodně tlačili dopředu, za což bohužel o chvíli později pykali. Dobře najetý Daniel Kraft nic velkého nevymýšlel a Vojtka jednoduše prostřelil.

Po druhém inkasovaném gólu se Zubři dopustili faulu, ale právě tato situace jim paradoxně pomohla k protržení střeleckého trápení. Akce Ditricha s Richardem Brančíkem byla tentokrát už úspěšná a druhý jmenovaný svou střelou mezi Láníčkovy betony konečně rozjásal domácí publikum. Na vyrovnání však Přerov už dosáhnout nedokázal. Místo závěrečného náporu byl totiž dvakrát vyloučen a Frýdek-Místek si těsný náskok do závěrečné sirény pohlídal.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Už s Novým Jičínem jsme doma nehráli dobře a vůbec jsme se z toho zápasu nepoučili. Dnes se potvrdilo, že když Frýdku-Místku nevstřelíme rychlý gól, tak je to potom trápení. Dvě třetiny jsme měli sice převahu, ale byla spíše taková platonická. Všechny střely brankář Láníček viděl, takže si zápas krásně užíval. V útočném pásmu jsme navíc hráli moc komplikovaně a naše hra neměla jiskru. V závěru jsme sice ještě snížili, ale byli jsme dvakrát vyloučeni a čas už šel velmi rychle.

Jan Vavrečka (HC Frýdek-Místek): Dnes hráči předvedli naprosto poctivou práci v obraně a ve středním pásmu. Navíc jsme velmi dobře bruslili. Zápas byl soubojem dvou velmi dobrých brankářů a já musím pochválit našeho Michala Láníčka, který se o naši výhru také velkou měrou zasloužil.