Velká ztráta! Na ledě předposledních Bobrů přerovský tým padl na nájezdy

V a l . M e z i ř í č í – Východní sekce 2. hokejové ligy rychlým tempem ukončila svou první čtvrtinu základní části. Zubři proto narazili také na Valašské Meziříčí, posledního soka, s nímž se doteď ještě neutkali. Sobotní zápolení s Bobry se pro Přerov dlouho vyvíjelo nepříznivě, a to hlavně díky velkým chybám v obranné činnosti. Zubři několikrát vedli, ale po špatné třetí třetině museli být rádi za vyrovnání. Utkání nakonec rozhodovaly až nájezdy, v nichž skórovali pouze domácí Bobři, proto modrožlutí vezou z ledu soupeře jen bod.
11.kolo, sobota 19.10.2013
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
6:5sn
(1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Varga Mir. (Heča), 28. Varga D. (Řezáč, Varga), 37. Matula (Prycl), 44. Heča (Prycl, Matula), 50. Kubáč (Varga Mir.), rozhodující nájezd Varga Mir. – 13. Sedlák (Pala, Blinka), 23. Blinka (Pala), 36. Kudělka (Brančík), 42. Sedlák (Faltýnek, Pala), 56. Kundrátek (Blinka, Sedlák) Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 338. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5.
Smolka – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kvapil, Martiník, Matušenko, Řezáč, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Matula, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Zábojník, Kundera
Vojtek – Zbořil, Osina, Kudělka, Tomeček, Pala, Faltýnek, Ditrich, Brančík, Sakrajda, Haloda, Ministr, Goiš, Sedlák, Blinka, Kundrátek, Šťastný, Kolář

Přerovský tým zahájil utkání šancemi, bohužel však Brančík pálil pouze do hrudi brankáře a Sakrajda po Ditrichově přihrávce trefil Smolkův beton. V sedmé minutě získali Zubři přesilovku, jenže v ní přišlo potrestání velké chyby. Zbořil neudržel na modré čáře kotouč a přečíslení při vlastním oslabení zakončil nad Vojtkovo rameno Miroslav Varga. Po gólu měl nadějnou příležitost ještě Kundera, ale skóre se tentokrát neměnilo.

Modrožlutí za svou aktivitu získali další přesilovku a ta už byla sehrána mnohem lépe. Pala se napřáhl na modré a před Smolkou letící puk tečoval Zdeněk Sedlák. Přerov po vyrovnání ožil a mohl dokonce Brančíkem stav otočit. Útočník Zubrů byl v sólu podražen, ale rozhodčí situaci posoudil bez trestného střílení. V závěru první třetiny byli úspěchu znovu blízko Bobři, protože po Ferencově střele kotouč skotačil na brankové čáře a jen díky pohotovému odpálení za ní neskončil.

Druhou „dvacku“ otevřeli Zubři další přesilovkou a znovu v ní byli úspěšní. Se střelou Paly si Smolka ještě poradil, ale na dorážku Matěje Blinky už byl krátký. Domácí se pokoušeli o rychlou odpověď a nemuseli na ni čekat dlouho. Dočkali se také v přesilovce, když kotouč před Vojtkem usměrnil tečí do brány David Varga. Poslat Zubry opět do vedení mohl Kundrátek, který po natlačení se před bránu udělal kličku, ale tu Smolka vystihl betonem.

Skórovat se tak podařilo až Davidu Kudělkovi, který perfektní ranou od modré za pouhých šest vteřin využil další nabídnutou přesilovku. Radost v přerovském táboře však znovu byla rázem pryč, protože z dorážky vyrovnal Dominik Matula. Závěr druhé části si Přerov hodně zkomplikoval oslabením a Vojtek musel čarovat. Rychlým přesunutím od jedné tyče k druhé lapil střelu Kundery.

Ve třetí části potěšil přerovské fanoušky Zdeněk Sedlák, který ze středního pásma nahodil puk na Smolku a kus černé gumy překvapivě zapadl za jeho záda. Bohužel nabyté vedení přerovský tým znovu udržel jen malou chviličku. Matula trefil tyč Vojtkovy svatyně, ale od modré čáry střílející Jan Heča zamířil přesně k tyči a bylo to 4:4.

Zubři v této pasáži zápasu hodně chybovali vzadu a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Přečíslení dvou na jednoho se zakončením Kudery ještě gólové nebylo, ale záhy se dostal k bráně Ondřej Kubáč a přesnou střelou do horní části klece poslal Bobry podruhé do vedení. Pojistit jejich náskok mohl pět minut před koncem Martiník, tentokrát se však gólman Zubrů skvělým zákrokem vyznamenal. Z následné šance se pak prosadil Přerov a zásluhou ostré střely Marka Kundrátka pod horní tyč šel zápas do prodloužení.

Nastavený čas přinesl akci přerovského Kudělky a domácího Davida Vargy. Stav se však i přes početní výhodu Zubrů nezměnil, proto o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. V nich se lépe dařilo Bobrům, kteří úspěšně zakončili Janem Hečou i Miroslav Vargou, zatímco přerovští Kundrátek a Brančík selhali. Bod navíc tak získalo Valašské Meziříčí.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Strašně těžce se ten zápas hodnotí. Jeli jsme do Valašského Meziříčí s tím, že přivezeme tři body, ale po tom vývoji, kdy jsme až v závěru vyrovnávali na 5:5, ten bod asi musíme brát. Bohužel výkon stále není takový, jaký bychom chtěli vidět. Možná jsme měli herní převahu, ale bez bojovnosti a nasazení hokej hrát nejde. Místo odskočení na rozdíl dvou gólů jsme řešili situace profesorsky a laxní zakončení se nám hrubě vymstilo. Chlapci si musí sáhnout do svědomí, protože toto byl zápas, ve kterém jsme měli naplno bodovat.