Ve Velkém Meziříčí Přerov neuspěl

V e l. M e z i ř í č í - Zejména nepovedená první třetina stála přerovské hokejisty lepší výsledek na ledě Velkého Meziříčí. Domácí díky sérii přesilových her vyhráli první třetinu 4:0. Přestože se pak přerovští Zubři dostali soupeři na dostřel, zvrat v zápase už nepřišel. První branku Přerova vstřelil Halouska, o zbývající dvě se postaral Kolář.
6.kolo, středa 1.10.2008
HHK Velké Meziříčí - HC ZUBR Přerov
6:3
(4:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Konečný (Kunstmüller), 18. Konečný, 18. Bula (Janda), 20. Dostál (Bula), 39. Janda (Konta), 46. Bula (Janda, Stráňovský) - 23. Halouska (Sprušil, Kočara), 31. Kolář (Sprušil), 58. Kolář (Kočara). Rozhodčí: Mech - Musil, Reich. Vyloučení: 7:12, navíc Pala (Přerov) 10 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Buly: 36:45. Střely na branku: 55:34. Diváci: 222. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3
Betinec - Smejkal, Stráňovský, Konta, Vlašín, Heřmanský, Plch, Konečný, Bukáček, Kunstmüller, Bula, Janda, Krča, Sobotka, Bašnár, Dostál
Krejčí (21. Matoušek) - Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Prinke - Kolář, Sprušil, Kočara, Martinák, Hanák, Rusek, Korčák, Šimo, Rak, Kupec, Mališka, Kundrátek

Úvod zápasu přinesl akci Koláře, který hned po půlminutě vystihl chybnou rozehrávku domácích obránců, ale Betince nedokázal překonat. Ve 4.minutě si úspěšný zákrok připsal i brankář Krejčí po střeleckém pokusu Sobotky. O dvě minuty později bylo opět živo před domácí brankou. Betinec si však pohlídal zakončení Sprušila i následnou střelu z otočky v podání Halousky. To ale bylo ze strany Přerova v první třetině vše. Na začátku 11.minuty zaútočil Kunstmüller, přihrál volnému Konečnému, který puk chytře tečoval těsně za brankovou čáru - 1:0. Poté přišla na řadu série přerovských vyloučení a až do první sirény museli Zubři bránit v oslabení. Přerov odolával až do poloviny 18.minuty, kdy si před branku vyjel Konečný a pohodlně Krejčího podruhé v zápase překonal - 2:0. Za dalších šestnáct vteřin přišel třetí úder. Janda byl úspěšný na buly okamžitě přihrál Bulovi, který přesnou střelou vymetl pavučinky z přerovské branky - 3:0. Hráči Horáckého klubu poté přibalili Zubrům na cestu do šatny ještě čtvrtou branku o kterou se deset vteřin před sirénou postaral Dostál - 4:0.

Do druhé třetiny nastoupili přerovští Zubři s Matouškem v brance a také s obrovskou bojovností ze které pramenily fauly domácích hráčů. Jeden z nich dokázali Zubři potrestat na konci 23.minuty, když se po souhře Koláře se Sprušilem dostal puk k Halouskovi a ten z prostoru kruhu propálil vše - 4:1. V polovině zápasu přišel druhý gól Zubrů. Postaral se o něj po nedůslednosti domácí obrany Kolář a přesnou střelou do horního růžku Betincovy klece upravil skóre na 4:2. Ve 37.minutě byl blízko hattricku domácí útočník Konečný, ale orazítkoval jen tyč přerovské branky a následné dorážky Matoušek bravurně zlikvidoval. Brankář přerovských Zubrů ale přece jen kapituloval ve 39.minutě, když střelu Konty dorazil za jeho záda Janda - 5:2.

Na konci 44.minuty putoval předčasně do sprch Pala, který za protesty po Mališkově faulu vyfasoval u rozhodčího Mecha dva desetiminutové tresty. Domácí se poté dokázali prosadit i ve vlastním oslabení. Po úniku Jandy se dostal puk k Bulovi a ten vstřelil svoji druhou branku v utkání - 6:2. Stejný hráč si v 51.minutě vypracoval dobrou střeleckou příležitost, ale tentokrát zamířil jen do Matouškovy lapačky. V závěru utkání ještě Zubři kosmeticky upravili výsledek. Před Betincem zabojoval Kolář a dorazil puk do sítě - 6:3.

Video : góly zápasu Velké Meziříčí - Přerov

Bohumil Prachař (HHK Velké Meziříčí): Celé utkání dnes rozhodla první třetina, ve které jsme byli důraznější a hokejovější než Přerov. Hosté hodně faulovali a nám se podařilo v přesilovkách dát góly. Sice se pak Přerov dostal ve druhé třetině na 4:2, ale myslím si, že celé utkání bylo pod naší kontrolou. Měli jsme teď hodně hráčů na marodce, ale už se nám postupně vrací, takže uvidíme co přinesou další zápasy.

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Na rozhodčí, zraněné hráče, nebo na brankáře se pořád vymlouvat nemůžeme. Dnes byla klíčová absolutní nedisciplinovanost, která pramenila z našeho totálního desetiminutového výpadku. Mysleli jsme si, že tady budeme vyučovat hokej, ale ono to bylo naopak. Pět vyloučených za deset minut, to je opravdu hodně. Byly tam některé sporné zákroky na našeho brankáře, ale s tím se prostě musíme venku vyrovnat. Musíme zapracovat na tom, abychom takové herní výpadky neměli. Disciplínou a bojovností se odsud dal odvézt bod.